Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Festival Kytara napříč žánry zahájí virtuóz Steve Adelson

Přidat na Facebook
Již 18. rokem přiváží do České republiky festival Kytara napříč žánry ty nejlepší hráče na akustické kytary a objevuje i další zajímavé hudební nástroje. Oslavy plnoletosti zahájí festival ve společnosti jednoho z těchto instrumentů tzv. Chapman Stick. Na tento nástroj, který je charakteristický souhrou melodických i basových strun, zahraje 11. října v pražské koncertní síni Atrium americký virtuóz a učitel hry na Chapman Stick Steve Adelson. Během večera vystoupí také vítěz několika kytarových soutěží, český kytarista Antonína Pevala, student Konzervatoře Pardubice.

Steve Adelson bude hostem festivalu i v dalších dnech. Hned 12. října vystoupí v Městské knihovně v Praze, kde se představí český hráč na Chapman Stick Radim Duda a mandolinista světového jména Radim Zenkl či výtečný kytarista Norbi Kovács. Adelson následně zavítá 13. října do  Dolní Poustevny a 15. října do Tábora.

Dva dny před zahajovacím koncertem, tedy 9. října vystoupí zakladatel festivalu a kytarista Stanislav Barek s multiinstrumentalistou Radimem Zenklem v černošickém Clubu Kino. Festival Kytara napříč žánry bude probíhat od 9. října do 24. listopadu. Nabídne koncerty například Trio Balkan Strings, Laurence Jubera, Matěj Homoly, Tomáše Berky, zpěvačky Martiny Míkové. Více informací o programu na www.kytaranapriczanry.cz a na Facebooku. Vstupenky na všechna vystoupení lze rezervovat na knz@volny.cz či zakoupit v prodejní síti Colosseum.

Trio Balkan Strings představí živelné srbské a balkánské melodie posluchačům 19. října v žižkovské Koncertní síni Atrium. „Na tento koncert se osobně velmi těším. Kytarové trio ze Srbska totiž bravurně zvládá trojhru na jednu kytaru. Jedná se nejen o hudební, ale i vizuální zážitek,“ zve na koncert ředitel festivalu Stanislav Barek.

Dalším zahraničním umělcem, který na festivalu vystoupí, je vynikající britsko-americký kytarista Laurence Juber. Bývalý člen legendárních Wings Paula Mc Cartneyho se od 10. do 13. listopadu představí postupně v pražském Paláci Akropolis, Varnsdorfu, Pardubicích a Chýni.

Na závěrečném koncertu podzimní části festivalu 24. listopadu v pražském Atriu vystoupí v netradiční roli Matěj Homola z kapely Wohnout, vynikající kytarista a folkař Tomáš Berka a ředitel festivalu a kytarista Stanislav Barek. Ten, stejně jako kmenová hvězda Kytary napříč žánry, fenomenální Australan Tommy Emmanuel, slaví letos 60. narozeniny. Právě Tommy Emmanuel se ke svým českým spoluhráčům a britskému kolegovi Dylanu Fowlerovi připojí až o několik měsíců později, 13. března 2016. “Když jsme s Tommym Emmanuelem zjistili, že máme letos oba šedesátku na krku, rozhodli jsme se, že ji oslavíme společně tak, jak nás to baví nejvíc: společným koncertem. První volný termín, kdy se naše plány a možnosti protnuly, byl až na jaře, a tak se setkáme na pódiu Dvořákovy síně Rudolfina 13. března 2016.” K programu ještě Barek upřesňuje: “Během večera se k nám přidají mí spoluhráči z kapely Njorek, Norbi Kovács, Adib Ghali a také vynikající britský kytarista Dylan Fowler, který má blízko ke keltské hudbě.”

Již potřetí je součástí festivalu také soutěž, určená pro hráče na akustickou kytaru ve všech hudebních žánrech kromě klasické hudby. Kytarová soutěž SAI - Kytara napříč žánry se letos poprvé otevře i zahraničním účastníkům.

Dodala: Michaela Braná
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 8. 10. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Festival Kytara napříč žánry zahájí virtuóz Steve Adelson. Vychytané.cz. [Online] 8. 10. 2015. [Citace: 8. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9504. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Festival-Kytara-napric-zanry-zahaji-virtuoz-Steve-Adelson
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.081s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.232.31.206
Serverový čas: středa 8. února 2023 11:50