Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Britské duo Bondax přijíždí poprvé do Česka

Většina teenagerů je v osmnácti ráda, že se jim podařilo získat řidičák nebo složit maturitu. Ne tak britské hudební duo Bondax.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
BONDAX
sobota 21. listopadu 2015 22:00
(konec +- neděle 22. listopadu 2015 05:00)
Roxy
Praha (CZ)
Tihle kluci už v osmnácti dosáhli úspěchů, o kterých se i matadorům hudební scény může jenom zdát. A to jsou teprve na začátku. 21. listopadu poprvé představí českému publiku svěží směs garage, housu, popu a elektroniky.

Vlastní label, live session na BBC Radio 1, přes pět a půl milionu followerů na Soundcloudu, účast na festivalech jako Creamfields nebo Bestival. Tohle všechno už stihli Bondax zvládnout a to teprve nedávno přesáhli v Británii hranici plnoletosti. Adam Kaye a George Townsend se poprvé potkali už v jedenácti letech v britském Lancesteru. George vyrostl s otcovými nahrávkami Johna Martyna. Když mu dal jeho bratranec poprvé poslechnout dubstep natrvalo v něm vypěstoval zájem o elektronickou hudbu. Adam byl spíš na indie a rock ale postupně začal experimentovat s elektronikou a to pod vlivem LCD Soundsystem nebo Bon Ivera. Když v šestnácti s falešnou občankou začali obrážet Manchesterské kluby, fascinace klubovou scénou už naplno určila jejich další směřování.

Jejich cit pro melodii a tvorbu songů, které prostě nejde dostat z hlavy, vytváří kombinaci, která si podmaňuje hitparády i kluby. Prvním úspěšným songem byl v roce 2013 Giving It All následovaný dalším skvělým All I See. S plným nasazením pracují na prvním albu, na kterém chtějí hodně experimentovat a ne jen následovat aktuální trendy. V ROXY vám představí, jakým směrem se jejich tvorba bude dál ubírat.
Předprodej bude spuštěn v pondělí 5. října.

-ENG-
When you are 18 you are lucky to have your final exams finished and driving license done. At the same age British duo Bondax is pushing the boundaries of what the teenager is capable of. On 21st November you will see them for the first time in the Czech Republic. Get ready for their cutting-edge garage/house-tinged pop and soulful electronica.

Own label, a live session on BBC Radio 1, over five and a half million followers on Soundcloud, attendance at festivals like Creamfields and Bestival, in their twenties Bondax have already managed to cope all of this. Townsend grew up listening to his dad's John Martyn records before being introduced to dubstep by his cousin, which piqued his interest in electronic music of all kinds. Kaye was into indie and rock but soon embarked on sonic experimentation, with Bon Iver and LCD Soundsystem being his particular favourites.

The feel and melody of tracks may be in keeping with what's popular, but the pace of their downtempo disco is uniquely Bondax. Currently working on a new album they will present their new material and direction very soon at club ROXY.

Presale starts on 5th October.

Dodal: Daniel Bacho
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 2. 10. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Britské duo Bondax přijíždí poprvé do Česka. Vychytané.cz. [Online] 2. 10. 2015. [Citace: 8. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9497. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Britske-duo-Bondax-prijizdi-poprve-do-Ceska
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.118s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.232.31.206
Serverový čas: středa 8. února 2023 11:14