Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Což takhle vychutnat si KAFE & cigárko?

Blog Marie Doležalové vyjde knižně už za dva měsíce!
Přidat na Facebook
Mladá a mnoho směrně talentovaná herečka Marie Doležalová se vydává do literárních vod – a brázdí je s obdivuhodnou bravurou!

Možná Marii znáte z televizního Comebacku, z filmových Pusinek nebo z domovské scény Divadla Na Fidlovačce (a ze spousty dalších rolí).

Dovolte, abychom vám ji teď představili také jako držitelku našeho nejprestižnějšího literárního ocenění u nás.

Magnesii Literu získala v letošním roce za blog Kafe a cigárko, ze kterého se během pár měsíců od prvního příspěvku stal skutečný fenomén. Nyní přichází čas, aby se její historky z hereckého podsvětí dostaly z virtuálního světa do skutečné knižní podoby.

Ano, už za dva měsíce vyjde kniha KAFE & cigárko v nakladatelství Domino (25. 11. 2015).

Mariiny texty krásně doplňují výstižné a vtipné ilustrace Jana Hofmana. Kniha KAFE & cigárko bude pokřtěna v pátek 27. listopadu v 16:30 v pražském Paláci knih Luxor na Václavském náměstí a autorka ji velmi ráda podepíše všem zájemcům.

Karin Lednická za nakladatelství DOMINO říká: „ KAFE & cigárko je podle mého názoru kniha, která má téměř absolutní čtenářský záběr. Mariin blog čtou výsostní intelektuálové, ajťáci i milovníci zákulisních historek – a všichni se baví. S tištěnou knihou se budou bavit ještě víc, protože v ní přibyly další geniální ilustrace Honzy Hofmana!“Edice Mimo edice, nakladatelství DOMINO
KAFE @ cigárko

Jak v době blogové vytvořit ze svého blogu fenomén, který se pro zástupy čtenářů stane čtvrteční drogou? Jak přetavit spontánní (rozuměj úplnou náhodou vzniklý) nápad v prestižní Magnesii Literu? A jak dosáhnout toho, že vám lidi za celý rok nenapíšou jediný negativní ohlas?

Jednoduše: především nesmíte mít nic z toho v úmyslu. Právě naopak! Vy musíte jen tak mimochodem uskutečňovat sen o vlastním blogu, aniž byste si stavěli jakékoli vyšší cíle.

Pak už zbývá jen pár dalších předpokladů: důvěrně znát svět, o kterém píšete. Psát tak, aby se všichni aktéři popisovaných příhod poznali, a cítili se polichoceni či pobaveni, nikoli dotčeni. Musíte být vtipná a inteligentní a psát tak dobře, že vaše články vyhledávají i lidé, kteří by za jiných okolností žádný blog ani historky z hereckého zákulisí nikdy nečetli (ze zásady). A hlavně – musíte umět shodit sama sebe a dělat to s takovým šarmem a grácií, že všechny vaše chyby a trapasy budou čtenáři milovat.

Zkrátka a dobře: musíte psát jako Marie Doležalová.
A když se k tomu přidají geniální ilustrace Jana Hofmana, je to kniha, kterou musíte mít!

Více informací naleznete na www.dominoknihy.cz .

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 30. 9. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Kniha: Což takhle vychutnat si KAFE & cigárko? . Vychytané.cz. [Online] 30. 9. 2015. [Citace: 9. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9486. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Coz-takhle-vychutnat-si-KAFE-&-cigarko?-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.127s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 35.172.230.154
Serverový čas: čtvrtek 9. února 2023 12:49