Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jubilejní Struny podzimu za týden slavnostně otevře živelná Buika

Do prvních tónů letos dvacetileté Struny podzimu odpočítávají poslední dny. Program jubilejního ročníku odstartuje 5. října ve Státní opeře energická mallorská zpěvačka Buika.
Přidat na Facebook
Oblíbenkyně Pedra Almodóvara svým úžasně syrovým projevem a nenapodobitelným hlasem okouzluje posluchače po celém světě. V její hudbě se snoubí celá řada vlivů od jazzu, flamenka, přes pop, soul až po africké rytmy. „Její hudba, zakořeněná na čtyřech kontinentech, čerpá z tak široké palety, že se někdy zdá, jako by pocházela odevšad naráz, anebo vůbec odnikud,“ uvedli před časem v New York Times. Buika je skutečně ztělesněním dnešní doby, která si bere to dobré z tradice, ale absolutně netrvá na jejím ortodoxním kopírování. Návštěvníci prvního koncertu Strun podzimu budou svědky prvního koncertního provedení jejího nového CD Vivir sin miedo (Žít bez strachu), které oficiálně vyjde 16. října a se kterým Buika na Strunách podzimu startuje své světové turné.

Jen o pár dní později 9. října ve FORU Karlín nabídnou Struny podzimu unikátní projekt věnovaný geniálnímu skladateli filmové hudby Zdeňku Liškovi. Na Strunách podzimu dojde ke koncertnímu provedení magické hudby k po desetiletí oceňovanému a vyzdvihovanému filmu Františka Vláčila Marketa Lazarová. Dílo skladatele, který odmítal opustit svět filmu, se poprvé představí v plné síle bez filmového plátna. Provedení se ujmou Baborak Ensemble, Martinů Voices, Kateřina Kněžíková, Josef Moravec, Jana Štěpánková či Josef Somr. Autorem koncepce je Petr Ostrouchov, kterému se podařilo získat od dědiců Zdeňka Lišky mimořádný souhlas k citlivým úpravám.

Až do 18. listopadu budou Struny podzimu oslavovat dvě dekády bohatého koncertního života napříč nejrůznějšími žánry ve společnosti výsostných gratulantů na pódiích. Na Struny podzimu se vrátí zahraniční hosté, jejichž koncerty z předchozích let patří k nezapomenutelným festivalovým milníkům. Přijede houslista Gil Shaham, kontratenor Philippe Jaroussky, jazzový pianista Jason Moran, vokální skupina A Filetta či jazzová diva Cassandra Wilson. Struny podzimu věrni svému krédu „zážitek z objevování“ představí kontroverzního varhaníka třetího tisíciletí Camerona Carpenetera či Davida Langa ve společnosti souboru Theatre of Voices a Paula Hilliera. V rámci série Spotlight uvedou mladou naději britského jazzu a soulu, zpěvačku Zaru McFarlane.

Více informací o koncertech a prodej vstupenek na www.strunypodzimu.czDodala: Silvie Marková
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 30. 9. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Jubilejní Struny podzimu za týden slavnostně otevře živelná Buika. Vychytané.cz. [Online] 30. 9. 2015. [Citace: 1. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9485. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jubilejni-Struny-podzimu-za-tyden-slavnostne-otevre-zivelna-Buika
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.085s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.119.61
Serverový čas: středa 1. února 2023 10:05