Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jamajský hitmaker Junior Kelly vystoupí v listopadu poprvé v ČR

Do Prahy se 10. listopadu poprvé podívá uznávaný jamajský zpěvák Junior Kelly. S sebou přiveze nejen živou kapelu, ale také zbrusu nové album Urban Poet, které vychází 9. října.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
JUNIOR KELLY
úterý 10. listopadu 2015 20:00
(konec +- středa 11. listopadu 2015 03:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Jedná se o Kellyho již desátou desku vydanou v novém miléniu a dle slov autora se jedná zatím o nejlepší a nejpestřejší nahrávku jeho kariéry.

Urban Poet je desáté album Juniora Kellyho a tak si na něm dal opravdu hodně záležet. Všichni zúčastnění na tomto projektu se shodují, že jde o naprosto zásadní kousek jeho tvorby, který by mohl posunout rozměry i v rámci celé reggae scény. Sám autor věří, že tato deska posluchače nejen inspiruje k přemýšlení, ale i pomůže proaktivně čelit výzvám a problémům dnešního světa.

Živě nahrávané album dalo Kellymu hodně umělecké svobody a dle jeho vlastních slov, je to vůbec nejlepší deska, kterou kdy dal dohromady. “Bylo pro mne čistou radostí pracovat s Irievibrations. Naslouchali mi a dali absolutní důvěru i svobodu ve vlastním vyjadřování,” doplňuje autor, který si tentokráte vybral pro spolupráci rakousko-německé vydavatelství Irievibrations Records. Urban Poet představí celkem 16 nových songů, které vedle reggae nabízejí také dancehall, RnB, soul a zcela netradičně i trochu jazzu. 

Junior Kelly se narodil v Kingstonu roku 1969 a k reggae se dostal přes svého staršího bratra, který byl selektor (DJ) a vzal jej do studia už jako šestnáctiletého. Tehdy také vznikla první nahrávka, která mu otevřela dveře do dalších studií. Přesto další písnička, s kterou byl Kelly spokojený natolik, aby ji pustil do světa, vyšla až v roce 1993 u labelu Ghetto Youths, který vlastní pánové Damian & Stephen Marley.

Později v devadesátých letech Kelly vydal sérií dalších singlů, ale tím osudovým, který mu pomohl prorazit za hranice Jamajky, byla až písnička If Love so nice, kterou nahrál koncem roku 1999. Na jaře následujícího roku kralovala jamajské hitparádě dlouhých 13 týdnů, což v tamní obrovské konkurenci byl velký úspěch. Díky tomu si jej všiml britský label Jet Star a nabídl mu kontrakt na debutové album, které produkovali Mafia & Fluxy. Otevřeli mu tak dveře do Evropy, kde dodnes patří mezi jednoho z nejoblíbenějších reggae zpěváků nového milénia. Vstupenky na českou premiéru Juniora Kellyho jsou v prodeji za 450 Kč (+ poplatky) na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu www.musicbar.cz a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim. K dostání je také výhodný Reggae Harvest Comboticket za 800 Kč (+ poplatky), s kterým vedle Kellyho uvidíte i legendární jamajskou roots reggae skupinu The Gladiators, která přijede do Lucerna Music Baru 26. října 2015.

Oficiální FB událost:
http://www.facebook.com/events/1474359636202780


www.musicbar.cz

www.facebook.com/lucernamusicbar

www.twitter.com/lucernamusicbar.cz
www.jahmusic.net

Dodal: Jaromír Telenský
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 24. 9. 2015 19:00
Chovancová, Michaela. 2015. Jamajský hitmaker Junior Kelly vystoupí v listopadu poprvé v ČR. Vychytané.cz. [Online] 24. 9. 2015. [Citace: 4. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9481. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jamajsky-hitmaker-Junior-Kelly-vystoupi-v-listopadu-poprve-v-CR
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.1s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.80.119
Serverový čas: sobota 4. února 2023 15:49