Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Bubnování pro bubny podpoří David Koller i Miloš Vacík

Sbírka na bubny se rozjela, lidé mohou stále přispívat a rozeznít nádraží Bubny
Přidat na Facebook
Crowdfundingová sbírka na hithit.cz s názvem Bubnování pro Bubny už je v plném proudu. Organizátoři happeningu se snaží vybrat 75 000 Kč na minimálně 300 bubnů. Ty pak rozeznějí známí bubeníci jako třeba David Koller a Miloš Vacík společně s veřejností jako apel proti nebezpečnému tichu mlčící většiny. Akce proběhne na nádraží Bubny 16. října, v den výročí prvního židovského transportu z Prahy.

Výroční den prvního židovského transportu z Prahy chtějí organizátoři akce Bubnování pro Bubny připomenout aktivním vyjádřením občanského postoje bez patosu pietního pokládání věnců. Nádraží Praha − Bubny se 16. října rozezní stovkami bubnů.

Bubnovat proti tichu přijdou přední čeští bubeníci, jako jedni z prvních například Miloš Vacík a David Koller. Herci z pražských divadel budou citovat z textů, které pro bubnování napsali a vybrali členové PEN klubu. Setkání proběhne pod monumentální sochou Aleše Veselého Brána nenávratna, stojící přímo na cestě, po níž opouštěli deportovaní obyvatelé Prahy své město.

Na www.hithit.cz může každý přispět a tím si koupit svůj vlastní buben. Ten si pak vyzvedne přímo na akci a může bubnovat spolu s muzikanty, herci i dalšími osobnostmi. V současné chvíli je vybráno 23 %, tedy přibližně 17 000 Kč.

„Přispěním na HitHitu si člověk nejen koupí buben, na který si pak může přijít zahrát, ale podporuje především hlavní myšlenku celé akce, že kolektivní mlčení a pasivita byly a jsou spolupachateli největších tragédií v dějinách lidstva. Doufáme, že se vybere celá částka a nádraží se rozezní stovkami bubnů,” popisuje Pavel Štingl, organizátor akce.

Na nádraží Praha–Bubny, z nějž bylo deportováno více než 50 000 pražských židů, vzniká Památník ticha, místo pro veřejný dialog o odkazu obětí, motivech pachatelů, a především o zásadní roli mlčící většiny v dobách, kdy se pasivita stává obecným ohrožením. Bubnování pro Bubny je další z řady akcí, které filozofii vznikajícího památníku přibližují veřejnosti.

Dodala: Barbora Pangrácová
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 24. 9. 2015 19:00
Chovancová, Michaela. 2015. Bubnování pro bubny podpoří David Koller i Miloš Vacík. Vychytané.cz. [Online] 24. 9. 2015. [Citace: 4. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9477. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Bubnovani-pro-bubny-podpori-David-Koller-i-Milos-Vacik
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.074s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.138.35
Serverový čas: sobota 4. února 2023 06:52