Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

EuroConnections už zítra!

V rámci EuroConnections festivalu se představí také NĚMECKÉ INDIE DUO SEA + AIR
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
EuroConnections festival
středa 23. září 2015 18:00
(konec +- čtvrtek 24. září 2015 02:00)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
Když řeknete Sea and Air, a přeložíte si to s trochou té fantazie do němčiny, dostanete „ona + on“. Manželská dvojice – německý rocker Daniel Benjamin a řecká tanečnice Eleni Stavros – dokáže učarovat nádherně vzdušnými vokály a schopností hrát během koncertů až na pět nástrojů současně. Nepotřebují samply, vystačí si s akustickou kytarou, cembalem, pedálovými varhanami, bicími a zvonkohrou.

Hudba dua Sea + Air bývá charakterizována jako atmosférický indie rock s cembalem inspirovaný barokními melodiemi J. S. Bacha a experimentálním berlínským krautrockem. Říkáte si, že baroko už je dneska trochu mimo mísu a že cembalo má svá nejlepší léta za sebou? Podívejte se na live video z koncertu Sea + Air a uznáte, že cembalo se špetkou toho baroka mají i dneska ve světě své místo, když se to umí. A když vidíte, jak Eleni hraje pravou rukou na cembalo, zatímco levou dává druhou čtvrtou na bubínek a Daniel stíhá hrát na kopák, kytaru a ještě skvěle zpívat, pomyslíte si něco o manželské symbióze…

Řecká tanečnice folkloru, která musela jako dítě zpívat potají a německý hudební skladatel, který neumí číst noty? Cembalistka, která se bojí létat a kytarista, který se bojí moře? Anebo basistka, která hraje na svůj hudební nástroj nohama a bubeník, který by raději zůstal se svou punkovou kapelou? To vše jsou Sea + Air. Eleni s Danielem se poprvé potkali v kapele Jumbo Jet a poté spolupracovali na Danielových sólo projektech. Už jako Sea + Air předskakovali Sufjanu Stevensovi, Woven Hand, White Stripes nebo Flaming Lips, ale nikdy nezapomenou na magický okamžik roku 2010, kdy přeplněná hala ve Stuttgartu čekající na megalomanské vystoupení Whitney Houston upadla do uctivého ticha a nechala se unášet jejich křehkými skladbami.

Rok na to debutovali albem My Heart´s Sick Chord, na kterém svou hudbu rozevřeli do celé šíře, a vydali se na dvouleté světové turné čítající nyní už přes tisíc koncertů. Jeden v roce 2012 odehráli také na festivalu Colours of Ostrava, kde si svou melancholickou hudbou získali i české publikum.

23. září Vám toto magické duo představí své nové album.

www.seaandair.net

Dodala: Eva Kociánová
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 22. 9. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. EuroConnections už zítra!. Vychytané.cz. [Online] 22. 9. 2015. [Citace: 9. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9468. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/EuroConnections-uz-zitra!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.073s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 35.172.230.154
Serverový čas: čtvrtek 9. února 2023 14:30