Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Novinky z MOBA

JSOU SVĚTLA, KTERÁ NEVIDÍME a & SYNOVÉ – romány amerických spisovatelů, které si zatím pořídilo přes 50 milionů lidí na světě, právě vyšly u nakladatelství MOBA.
Přidat na Facebook
Na knize, která letos získala Pulitzerovu cenu za prózu, pracoval její autor, americký spisovatel Anthony Doerr, celých deset let. Román JSOU SVĚTLA, KTERÁ NEVIDÍME se bez problémů držel na špičce žebříčku The New York Times téměř šedesát týdnů a nyní si ho můžeme nyní přečíst i v češtině.

Pouhý jeden jediný den prodeje knize JSOU SVĚTLA, KTERÁ NEVIDÍME stačil, aby se vyhoupla mezi desítku nejprodávanějších knih u nás. A to díky nakladatelství MOBA, které knihu vydalo a skvělému překladu Jakuba Kaliny.

Příběh francouzské dívky Marie-Laury a německého mladíka Wernera si čte v originále ALL THE LIGHT WE CANNOT SEE i prezident Obama.

Román & SYNOVÉ Davida Gilberta je doslova mistrovské dílo. Panoramatický, hluboce působivý příběh kultovního spisovatele, dvou vzájemně propojených rodin a srdcervoucích pravd ukrytých za fikcí. Knihu & SYNOVÉ si koupilo na padesát milionů lidí a literární kritik The New York Times ji hodnotí jako „Velký, geniální román!“.

V těchto dnech & SYNOVÉ (& Sons) Davida Gilberta vydává nakladatelství MOBA v překladu Petry Prchalové.JSOU SVĚTLA, KTERÁ NEVIDÍME, Anthony Doerr
Marie-Laure prožívá s milujícím otcem spokojené dětství v Paříži. Život ji však postaví před první těžkou zkoušku, když v raném věku oslepne. Tehdy ještě netuší, že má před sebou další, mnohem obtížnější zkoušky. Němci obsazují Paříž a Marie s otcem jsou nuceni uprchnout, musejí opustit své dosavadní jistoty a vydat se za nejasnou vidinou bezpečného útočiště. Je ale možné najít takové místo v rozbouřené Evropě? Zvláště když s sebou Mariin otec nese nebezpečné tajemství?

V německé hornické kolonii vyrůstá sirotek Werner, toužící po jiném osudu, než jaký mu byl předurčen. Chce přijít na kloub všem záhadám, které jej obklopují, fascinuje ho věda, technika. Jeho přirozený talent a samozřejmost, s níž je schopen opravit každé rádio, nezůstanou nepovšimnuty. Zajistí mu místo na elitní vojenské akademii pro Hitlerjugend – stane se z něj specialista na odhalování odbojových aktivit. Werner, který si je stále více vědom nelidských důsledků své inteligence, se nakonec při pátrání po odbojářích dostává i do Saint-Malo.

Blíží se chvíle osudového setkání...

& SYNOVÉ, David Gilbert
Stárnoucí spisovatel A. N. Dyer, který se důsledně vyhýbá očím veřejnosti a jehož někdejší prvotina Ampersand se stala kultovním románem americké mládeže, se během pohřbu svého dlouholetého přítele psychicky zhroutí při myšlence na to, jaký život vedl a kolika lidem za celé ty roky ublížil. Náhle si uvědomí, že musí žít jinak a udělat věci, které dlouho odkládal. Jako první krok pozve své tři syny, kteří se mnoho let neviděli, aby společně strávili týden v New Yorku: Richarda, který se v Kalifornii snaží prosadit jako scenárista, Jamieho, jenž se na dvacet let ponořil do tvorby dokumentárních filmů o lidském utrpení, a nejmladšího Andyho, jehož příchod na svět před sedmnácti lety celou rodinu rozbil a který je odhodlán před návratem na školu přijít o panictví…Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 23. 9. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Kniha: Novinky z MOBA. Vychytané.cz. [Online] 23. 9. 2015. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9466. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Novinky-z-MOBA
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.103s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.211.239.1
Serverový čas: pátek 3. února 2023 14:16