Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

S Die Krupps v Praze zahrají The Red Paintings a Janosch Moldau

Již v pondělí 21.září v pražském Lucerna Music Baru vystoupí kultovní Die Krupps.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Die Krupps
pondělí 21. září 2015 20:00
(konec +- úterý 22. září 2015 03:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Hlavní mozek kapely Jürgen Engler je vizionář se stálým vlivem na vývoj moderní hudby. V druhé polovině sedmdesátých let byl mezi prvními německými punkrockery se svou kapelou Male a Campina vzal s sebou na turné dávno předtím, než vznikli Die Toten Hosen v osmdesátých letech. Založil DIE KRUPPS se svým kongeniálním partnerem Ralfem Dörperem, který napsal spoustu textů počínaje "Wahre Arbeit Wahrer Lohn" –  a stali se hybnou silou industriálu a EBM.  Když si v devadesátých letech tuto hudební škatulku podmanil mainstream, skupina z  Düsseldorfu svou hudbu obohatila o  thrashové kytary a stala se, společně s  Nine Inch Nails a Ministry, hlavním zdrojem inspirace elektro-metalového žánru a ovlivnila mnoho kapel tzv. Neue Deutsche Härte (Nová německá tvrdost).
 
Je to právě tahle úspěšná fáze, kterou DIE KRUPPS přinášejí ve své nové albové nahrávce “V – Metal Machine Music”. Ta navazuje na album “IV – Paradise Now” a na předešlé elektromašinistické tvrdé album “The Machinists of Joy”, které spatřilo světlo světa před dvěma roky.

“Vždycky pracujeme konceptuálně” podtrhuje Jürgen Engler, který žil řadu let v Texasu. “Proto naše comebackové album “The Machinists Of Joy” obsahovalo hudebně všechno, co jsme předtím vytvořili. Ale bylo mi jasné, že to, co přijde potom, musí být tvrdá a brutální nahrávka”. Die Krupps opravdu nikdy nezněli tak tvrdě jako na jejich aktuálním albu.

Album V - Metal Machine Music vyšlo jako double CD: jedno CD s masteringem Die Krupps a druhé remasteroval Alexander Dietz, který řídí Chemical Burn Studios. Die Krupps se s novou nahrávkou vydali take na turné, při kterém zahrají 21.září také v Praze. Předskakovat jim budou The Red Paintings a Janosch Moldau.

Pětičlenná kapela The Red Paintings je sice oficiálně z Austrálie, ale její členové sídlí v Londýně a Los Angeles. The Red Paintings hrají na kytaru, housle, violocello, basovou kytaru a bicí. Jejich hudba evokuje dětské ukolébavky z daleké budoucnosti i hřmotící skladby špičkového art rocku. Líbí se barokním popařům, nabroušeným punkerům, metalistům i indie fanatikům. Všude, kde to je možné, obohacují svou hudbu o multimediální performační umění. Během jejich koncertů místní výtvarníci zobrazují aktuální hudbu přímo na pódiu.  Jejich představení kombinuje zvuk a podívanou - vytvářejí zážitek, který stimuluje smysly a mysl návštěvníků koncertu. Dosahují toho hudbou, kostýmy, konceptuální produkcí, malováním a lidskými plátny.Janosch Moldau je jedním z nejinovativnějších něměckých electro-popových umělců. Kombinuje electroclash, synthpop, downbeat a darkwave a svým krásným hlasem dokáže publikum dojmout až k slzám. Jeho písně se točí kolem nejsmutnější momentů lásky, ale také, a poněkud překvapivě, přesunutím důrazu na všechnů zkázu která byla na této planetě způsobena ve jménu lásky.

Vstupenky na koncert Die Krupps a předskokanů The Red Paintings a Janosche Moldau jsou k zakoupení za 390,- Kč + poplatky v sítích GoOut.cz, Tickepro.cz, Ticketportal, Eventim a na webu Lucerna Music Baru. V pokladně LMB bez poplatku. Na místě v den koncertu za 490,- Kč.

Přímý link na předprodej vstupenek: http://www.musicbar.cz/program/die-krupps-d/

Více info:
www.die-krupps.de
www.facebook.com/diekruppsofficial
www.theredpaintings.com
www.janoschmoldau.com
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 20. 9. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. S Die Krupps v Praze zahrají The Red Paintings a Janosch Moldau. Vychytané.cz. [Online] 20. 9. 2015. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9459. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/S Die-Krupps-v Praze-zahraji-The-Red-Paintings-a-Janosch-Moldau
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.063s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: neděle 5. února 2023 05:04