Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: autobiografický román TEĎ UŽ TĚ VIDÍM

Podívat se pravdě do očí může být zatraceně těžké, když člověk ztrácí zrak - a právě o tom vypráví autobiografický román TEĎ UŽ TĚ VIDÍM.
Přidat na Facebook
„Děsivá diagnóza je jen začátek příběhu….TEĎ UŽ TĚ VIDÍM je překvapivě zábavný, přidrzlý a skvěle vystavěný příběh.“ New York Times

Od chvíle, kdy se v nakladatelství DOMINO zrodila edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy, nese podtitul Čtěte bez předsudků. A letošek byl v této edici navíc vyhlášen za Rokem velkých témat. Každá kniha se zaobírá závažným společenským problémem (můžeme připomenout například Knihu vzpomínek, jejíž hrdinkou je čtyřicetiletá matka dvou dětí trpící Alzheimerovou chorobou).

Velké téma přináší i horká novinka, autobiografický román TEĎ UŽ TĚ VIDÍM od americké autorky Nicole C. Kear.

Karin Lednická z nakladatelství DOMINO k této knize říká: „Častokrát se stává, že čtenáři na velká témata reagují čímsi jako úlekem. Je to pochopitelná reakce, protože každý z nás řeší spoustu vlastních problémů a knihu o závažném tématu leckdy vnímá jako další zátěž. Není tomu tak – vlastně bych řekla, že je to právě opačně. Knihy pro náš Rok velkých témat vybírám velmi pečlivě tak, aby jejich hlavním poselstvím byla naděje, aby navzdory tématu působily na čtenáře optimisticky. A román Teď už tě vidím je toho zářným příkladem: autorka píše s takovým nadhledem, že jsem si při četbě nesčetněkrát položila otázku: Jestliže se dá nést postupné slepnutí takto statečně, co kdybych se i já pokusila na své vlastní trable podívat jinak? Nenechat se jimi udolat? Právě v tomto poznání pro mě tkví hlavní přínos této knihy.“

Nicole C. Kear není zdaleka autorkou jediné knihy, i když se svým autobiografickým románem TEĎ UŽ TĚ VIDÍM proslavila nejvíce. Píše také pro bezpočet periodik, například do NY Times, Psychology Today, The Huffington Post a řadu dalších. Je absolventkou Yale a vyučuje tvůrčí psaní na School of Professional Studies v New Yorku. Se svou rodinou žije v Brooklynu.

TEĎ UŽ TĚ VIDÍM z originálu Now I See You přeložila Jitka Šišáková a v edici IRIŽ ji vydává nakladatelství DOMINO 30. září.TEĎ UŽ TĚ VIDÍM, Nicole C. Kear
Podívat se pravdě do očí může být zatraceně těžké, když člověk ztrácí zrak.

Nicole bylo devatenáct let, když si vyslechla zdrcující diagnózu: má nevyléčitelnou oční chorobu, která ji do deseti let připraví o zrak. Na takovouto zprávu se dá zareagovat v zásadě dvěma způsoby: rozumně, nebo nerozumně. V prvním případě člověk uposlechne lékařových rad a zodpovědně se připravuje na život v temnotě. Nicole ale nemá nic takového v úmyslu.

Nikomu nic neřekne a dál žije tak, jako by žádná budoucnost neexistovala. Nechá svým životem projít několik mužů, zapíše se do cirkusové školy a procestuje spoustu zemí. Od lehkovážného bytí začne upouštět, teprve když se zamiluje a založí rodinu. Tehdy už navíc pro ni není tak snadné předstírat, že se nic neděje, protože svět před jejíma očima je čím dál rozmlženější.

Postupující nemoc ji nakonec přinutí vyjít s pravdou ven. Není to pro ni snadné, ale ani sebevětší vztek na nespravedlnost osudu nemůže Nicole ochránit před pravdou, které se celé roky snažila vyhýbat. Ale kdo ví… Možná je to právě naopak. Možná se jí nakonec uleví, když konečně najde odvahu podívat se pravdě do očí.

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 21. 9. 2015 13:00
Chovancová, Michaela. 2015. Kniha: autobiografický román TEĎ UŽ TĚ VIDÍM. Vychytané.cz. [Online] 21. 9. 2015. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9457. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-autobiograficky-roman-TEĎ-UZ-TĚ-VIDÍM
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.211.239.1
Serverový čas: pátek 3. února 2023 15:13