Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Čeští tvůrci na Cartoon Forum

Animovaná dvojčata Rosa a Dara z Čech byla vybrána na prestižní Cartoon Forum v Toulouse, v českých kinech se představí letos na podzim
Přidat na Facebook
Čeští tvůrci byli vybráni na prestižní Cartoon Forum, kde představí animovaná dobrodružství sedmiletých dvojčat Rosy a Dary. Unikátní akce proběhne za účasti velkých hráčů televizního průmyslu 15. až 18. září v Toulouse a představí mj. i nejlepší připravované animované seriály v Evropě. Jeden z nich chystá producent Vratislav Šlajer z Bionautu společně s režisérem Martinem Dudou pod názvem Rosa & Dara a jejich velká dobrodružství. Čeští diváci budou moct vidět zatím alespoň úvodní film k televiznímu seriálu zachycující prázdninové dobrodružství Rosy a Dary, v kinech ho představí ještě letos na podzim distribuční společnost CinemArt. Ukázka zde:„Rosa a Dara představují kombinaci 2D a 3D animace na svém současném tuzemském vrcholu a především nabízejí akční zábavu pro děti ve věku zhruba od šesti do osmi let, která českému dětskému publiku chybí,“ říká producent Vratislav Šlajer. Při sledování půlhodinového animovaného filmu se podle tvůrců nebudou nudit ani rodiče či prarodiče, Rose a Daře nechybí humorné akce, vzdělávací prvky a originální vizuální styl.
Hlasy holčiček patří členkám Dismanova dětského souboru, babičku namluvila herečka Jana Štěpánková. Animace vznikla ve studiu Kredenc, na scénáři se podíleli Kristina Nedvědová, Hynek Trojánek, Jiří Vaněk a Kateřina Karhánková. Režisér Martin Duda patří mezi nejúspěšnější mladé režiséry reklam a animovaných filmů, jeho absolventský film FAMU Jsem větší a lepší byl dokonce nominovaný na studentského Oscara. Producentem filmu Rosa & Dara a jejich velké prázdninové dobrodružství je Bionaut Animation, nová divize společnosti Bionaut, která má na kontě například oceňované rodinné filmy Kdopak by se vlka bál a Smradi nebo úspěšný snímek Pouta. Bioanut právě dokončuje pro HBO Europe seriál Mamon v režii Vladimíra Michálka a divácky velmi úspěšnou televizní premiéru má za sebou seriál Doktor Martin pro Českou televizi a RTVS. Koproducentem filmu Rosa & Dara a jejich velké prázdninové dobrodružství je Česká televize. Film vznikl s podporou Fondu kinematografie a programu MEDIA Creative Europe.

SYNOPSE:
První školní den. Děti líčí zážitky z prázdnin. Zcestovalý spolužák se vysmívá Rose a Daře, že strávily prázdniny u babičky s dědou. Ale ukáže se, že zažily to největší dobrodružství ze všech. Vyprávějí o starém domě plném moderních vynálezů, obklopeném zahradou, skrývající mnohá překvapení. A babiččině psu Lajkovi, který má boudu ve velorexu a je s ním velká legrace. A taky velké potíže, když splaší babiččiny krávy Stračenu, Bělku a Mařenu, které se leknutím rozutečou do různých koutů světa. Dvojčata, Lajko a babička je musí přivést zpět a při záchranné misi zažívají nespočet dobrodružství. Podívají se na Island do jícnu sopky, na severu USA o fous uniknou hladovým medvědům a nakonec doletí až do nekonečného vesmíru. Vše díky společnému úsilí dobře dopadne a ještě se dozvědí spoustu nových věcí.
Režie a výtvarník: Martin Duda Producent: Vratislav Šlajer Scénář: Kristina Nedvědová, Hynek Trojánek, Jiří Vaněk a Kateřina Karhánková Hudba: Marek Doubrava Distribuce: CinemaArt Koproducent: Česká televize
Premiéra v kinech: podzim 2015

Dodala: Martina Chvojka Reková
Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 12. 9. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Čeští tvůrci na Cartoon Forum. Vychytané.cz. [Online] 12. 9. 2015. [Citace: 4. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9439. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Cesti-tvurci-na-Cartoon-Forum
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.06s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: neděle 4. prosince 2022 03:09