Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Na 3G do Fabricu dorazí Angy Kore

Rodinné stříbro ostravského klubu Fabric - 3G Top class night, je po roce opět zde. Po minulém vydání, které bylo v rytmu House a EDM se letos představí v Techno „oblečku“. Do Ostravy už tento pátek dorazí světové i české hvězdy techna.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
3G Top class night
pátek 18. září 2015 21:00
(konec +- sobota 19. září 2015 04:00)
Fabric
Ostrava 2 (CZ)
V pátek 18.9.2015 rozezní čerstvě zrekonstruovaný ostravský klub italský velikán, producent a DJ Angy Kore, který se v ČR těší velké oblibě. Slyšet jste jej mohli například na letošním ročníku brněnského elektronického open airu Prigl, kde sklidil bouřlivý aplaus a skvělý feedback od návštěvníků. Angy vystupuje na obrovských festivalech a halových akcích typu Mayday a Nature One, za poslední 4 roky vydal zhruba 400 skladeb na více než 100 labelech jako jsou 1605, Naked Lunch, Italo Business a mnoho dalších a dostává se mu podpory od legend a hvězd techno scény jakými jsou Richie Hawtin, Umek nebo Spartaque.

Tímto skvělým jménem, ale line up 3G zdaleka nekončí. Dorazí i chorvatská techno mašina DJ Ogi, který vystoupil na Dance Valley, Love Parade, MTV Valkana Beach Festival a mnoha dalších skvělých akcích. Z českých zástupců na line upu budou určitě dominovat dvě české stálice – Lucca a Orbith. Oba zahráli na mnoha skvělých eventech jak v klubech tak pod širým nebem. Za zmínku určitě stojí Love Parade, Summer of Love či Beats for Love. Orbith také letos vystoupil na maďarském festivalu B My Lake a na 3G se představí nezvykle v closing setu z vinylů.

Skvělou sestavu doplní NO-ON, jež je residentem festivalu Beats for Love, krásné dámy Denysa a Nancy, které se s Vámi rozhodně mazlit nebudou a jihomoravský Phil Albedo. Vstupné na tento večer bude 200,- v předprodeji, který se spustí v úterý a 250,- na místě, brána klubu se otevře ve 21:00. Novinkou je možnost občerstvit se pochutinami z grillu, který bude k dispozici po celý večer, nebo vyzkoušet některý z míchaných drinků na novém koktejlovém baru.

Interview s djem Orbithem

Ahoj Aleši, po dlouhé době tě budeme mít v ostravském klubu Fabricu čerstvě po jeho rozsáhlé rekonstrukci a rovnou na exkluzivní noci 3G. Sluší se tedy zeptat co je u tebe nového?
Ahoj, nových věcí je pořád hodně, těžko říct, kde začít, možná u té nejdůležitější kterou je djing. V posledních letech jsem ztrácel hodně motivaci hrát a měl chuť vše zabalit a užít si klidu. Taneční scéna hodně stagnovala a bylo fakt dost ubíjející, hrát něco co nikdo nechtěl pořádně slyšet, mnoho mých kamarádů dj’s přešlo na komerční styl, viz minulé léto, když jsem byl pracovně na nějakém idiotském disko festivalu (rozuměj u nás EDM) a hrál tam Michal Burian a já se ho ptal, co teď aktuálně hraje a on jen odpověděl: tady tohle co se tady hraje… nechápal jsem, když vím, jak kvalitní dj to byl a určitě je, když to vezmu na sebe, tak to raději budu každý den o dvě hodiny déle v práci, než hrát takové panoptikum.
Takže jsem se v tomto dost natrápil, nicméně za posledních pár let mám pocit, že taneční scéna jde opět nahoru a všechno je tak jak má být a já dostal nový impuls pokračovat se vším dál. V Brně je naprosto úžasná atmosféra, na party chodí noví lidé ve věku dvacet let a více a je fajn to pozorovat a hrát jim techno a vidět jak je to baví. Plánů mám docela dost, takže teď nezbývá nic jiného, než na nich pracovat. První krok je, dát si skoro celý prosinec studio.

Všichni co tě sledují si nejspíše všimli, že jsi v létě poprvé vystoupil se svým synem Filipem aka Orbithem Juniorem Emotikona smile Jaké to bylo a co můžou fans od tohoto na české scéně nezvyklého spojení dále čekat?
Filip je hlavně sportovec, hraje dobře fotbal, jde mu atletika a tohle byl jen narozeninový dárek, který jsme si oba moc užili. Paradoxně mě už přišlo několik nabídek na naše společné vystoupení, určitě z nich vyberu jen ty nejlepší a ty zrealizujeme, nic dalšího v plánu nemáme.

Nejen na české scéně se pohybuješ již opravdu dlouhou dobu, tento rok jsi vystoupil například v Maďarsku na festivalu B MY LAKE s takovými jmény jako např. Sven Vath, Richie Hawtin nebo Johannes Heil. Jaké to je vystupovat vedle světové špičky? A jak sis vlastně ty sám užil festivalovou sezónu?
Bylo to úžasný, byl jsem moc rád, za booking na tento festival, vidět po letech, jak to je fajn, když něco funguje, byl jsem překvapený z Maďarů, jak si dokážou užít tu skvělou hudbu. Hodně lidí se mě ptalo, jaké to je hrát se Svenem, řekl bych, že příjemné, ale musím také zmínit, že v ČR jsem s ním hrál už od roku 2003 snad čtyřikrát a o to smutnější je fakt, že nikdy ten daný event nevydělal. Nechápu, jak je možné, že 300 km od Brna to jde a u nás ne…
Co se týká festivalové sezóny, tak tu jsem si užil na plno, zažil jsem moc krásných nocí pod širým nebem: Beats for love, Tanec volavek, Colours of Ostrava, Mácháč a jiné.

Co by podle tebe měla mít každá párty? Ať už se jedná o festivaly jako B My Lake nebo Beats for Love či klubové akce typu 3G ve Fabricu.
Pořádný zvuk, následně až potom dekorace a světla

Na akci 3G vystoupíš netradičně v closing setu, co od tebe můžeme takhle nad ránem očekávat?
Poslední dobou hraji buď techhouse, nebo techno, ve Fabricu čekejte to druhé jako vždy.

Plno dnešních umělců dnes hraje přes moderní technologie a ty jsi nebyl vyjímka a tak by nás zajímalo co tě vede k návratu k vinylům?
Z vinylů jsem hrál 13 let, následovalo CD, to mě neoslovilo vůbec, potom velký set up: Traktor, x1, Maschine, musím říct, že je to velice příjemné, ale poslední dobou jsem se u toho začal strašně nudit, všechno je tak jednoduché a tím pádem pro mne ubíjející. Takže z poloviny pro tento důvod a další věc je ta, že pokaždé když někde vystupuji a někdo hraje přede mnou má stejné tracky a to mě neskutečně vadí, když jsem hrál z vinylů dřív, tak jsem měl originální nenapodobitelný sound a ten jsem za ty léta v digitálu úplně ztratil a teď je na čase se opět vrátit k vinylům a najít ho, protože na vinylech vychází mnohdy spousta věcí, které v digitálu neseženeš.
Určitě to budu střídat, protože jsme v zoufalé zemi, kde nemůžeš úplně všude hrát z gramofonů, protože technické vybavení klubu není tak dobré jak bych si přál, ale převážně chci hrát jen takhle z vinylů.
Takže odpověď zní: najdu originální zvuk a ještě se u toho hraní budu bavit.

Díky za tvůj čas a budeme se na tebe těšit 18.9. ve Fabricu!

Dodal: Matyáš Ožana
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 15. 9. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Na 3G do Fabricu dorazí Angy Kore. Vychytané.cz. [Online] 15. 9. 2015. [Citace: 4. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9437. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Na-3G-do-Fabricu-dorazi-Angy-Kore
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.122s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.80.119
Serverový čas: sobota 4. února 2023 15:29