Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

J.V.Matty & Nepallos!! Nová svěží energie na naší scéně!

,,Osobně mě baví pomalejší muzika, bude to asi i tím, že jsem starší a tlustější....", říká J.V.Matty v aktuálním rozhovoru pro časopis Help Music, který vyjde 20.8. jako příloha Deníku! Začtěte se a dozvíte se např. jak se kluci dostali ke hraní a nebo co říkají na aktuální témata, které řeší celá společnost.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
MoOn:SHERRY
sobota 12. září 2015 22:00
(konec +- neděle 13. září 2015 05:00)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
Djské duo J.V.Matty a Nepallos z Vychytane.cz Crew, za kterým se skrývá dvojice mladých a talentovaných hudebníků ze západních Čech nás poslední dobou velmi baví a jejich prezentace taneční house music, je neotřelá a nová. Kluci jsou aktuálně pod křídly Vychytane.cz Bookingu a velmi často je můžete potkávat právě na večírcích, které tento booking pořádá. Pojďme je trochu vyzpovídat a dozvědět se tak o nic co nejvíce.

Ahoj kluci, předně díky za čas, který jste si na tento rozhovor udělali a hned ze startu se nám trochu představte, co od Vás můžou lidi na podiu čekat, co vše na naší scéně aktuálně děláte, kdo vlastně jste?
Zdravíme čtenáře, jsme dvojka ze západních Čech. Začínali jsme na menších lokálních akcích, ale poslední dobou rozšiřujeme naše pole působnosti i na Prahu potažmo celou ČR. Zaměřujeme se na současný deephouse a inspiraci hledáme především na německé scéně.
Nechceme si na nic hrát ani se hudbou vyloženě živit, máme každý své civilní povolání. Chceme se především bavit. Bavit sebe, bavit návštěvníky našich mejdanů, bavit fanoušky.

Co Vás vedlo k tomu, stát se Dji? A hrajete vždy jako dvojka, nebo i samostatně?
Nep: Mě k tomu vedl Matty, už odmalička ☺ Ne, dobře pravdou je, že opravdu začal hrát o několik let dříve a já se připojil až později. Vždycky si stěžoval, že je na všechno sám, tak jsem ho v tom nemohl nechat. A hlavně mě přestalo bavit být jen pasivním účastníkem party. Po těch letech konzumu jsem si řekl, proč nezačít taky něco dělat. Zkusil jsem to a zjistil, že je to přímo královská zábava, která už člověka nepustí ☺
JVM: Mě k tomu stát se Djem vedlo v zásadě to, že mě přestaly bavit akce, které se tu pořádaly. Tím nenarážím na jejich kvalitu, ale na žánr. Osobně mě baví pomalejší muzika (bude to asi i tím, že jsem starší a tlustější ☺;) a to před pár lety naše scéna moc nenabízela. Producenti, kteří mě oslovovali, sem jezdili vyloženě sporadicky, tak jsem si začal jejich hudbu sám kupovat a začal zkoušet mixovat. Jinak raději hrajeme společné a tedy delší sety. Hodně se o hudbě bavíme a myslím, že se vhodně doplňujeme. Občasným sólo vystoupením se ale samozřejmě také nebráníme.

Vím, že jezdíte hodně do zahraničí, coby návštěvníci tanečních eventů. Jaký máte názor na naše domácí akce a na zahraniční kluby a festivaly? Je to dosti diskutované téma již řadu let, jak to tedy vidíte Vy?
Nep: Jezdíme tedy převážně k našim západním sousedům, navštívili jsme jak kluby, tak festivaly nebo i halovou akci. Je to tam o level výš než u nás, ve všem Abych to zkrátil, tak jako návštěvník akce dostanete jednoduše za stejné peníze více muziky. Ale tak to prostě je, německá scéna je obrovská, s dlouhou tradicí a samozřejmě nemalou roli hraje i ekonomická vyspělost obou zemí.
JVM: Sám bych to neřekl lépe. Ale nejde tady jen o Německo, jsou i jiné lokality, kde je úroveň vyšší. Nechceme kritizovat, sami jsme zatím nic velkého nedokázali, ale když vidíme, že to jde udělat lépe, tak radši jako návštěvníci vyrazíme na zahraniční akci. Také nutno říct, že poslední dobou se to tu zlepšuje ☺Plánujete do budoucna svou vlastní produkci, nebo nějaké další aktivity v tomto směru? Nějakou zajímavou spolupráci s někým z branže, nebo něco zajímavého pro party people? Něco co Vás odliší od obrovského pelmelu rádoby Djs, kteří nám všem tak trochu kazí pohyb na scéně?
Nep: Tak něco v plánu je, ale je to ještě v delším časovém horizontu, teď mluvím o produkci tedy. Nad spoluprací s někým dalším jsme zatím nepřemýšleli, ale když by se objevilo něco zajímavého, tak proč ne. A co nás odliší? Chceme zaujmout především naší hudbou, to je to první a jediné, co by mělo posluchače přesvědčit. Nehodlám ze sebe dělat na podiu kašpárka a například házet po lidech dorty jako jedna nejmenovaná světová „superstár“.
JVM: Ano vlastní produkce je každopádně v plánu. Myslím, že není nic lepšího, než hrát své vlastní věci. Sledujeme současnou techniku, trendy, v dnešní době je neskutečné množství možností. Já se hudbou a zvukem zaobírám i ve své práci, vystudoval jsem hudební školu, hudba jako taková mě živí už od doby, co jsem vyšel ze školy. Do budoucna by určitě nebylo špatné využít k produkci i živé nástroje, muzikanty… Ať posluchači přijdou na naší akci a poznají sami, čím se lišíme a jestli je dokážeme zaujmout. Každopádně se o to snažíme, proto se tomu také věnujeme, nechceme hlavně nikoho kopírovat.

Jste členy Vychytane.cz Bookingu, jaké to je spolupracovat s větším počtem Djs? Přináší Vám to nějaké výhody, nebo si myslíte, že je lepší být na scéně sólo?
Tady odpovíme společně. Rozhodně je pro nás lepší vystupovat pod křídly Vychytane.cz Bookingu, člověk není na všechno sám, otevírají se mu další, nové možnosti. Kluci v teamu navíc odvádějí skvělou práci. Máme za sebou už několik povedených společných večírků, poznáváte nové lidi a celkově je to větší zábava.

Je nějaké místo, kde Vás můžeme potkávat pravidelně?
Nep: Jasně, je to Palác Akropolis s večírkem Moon:sherry pod záštitou Vychytane.cz , dále každý měsíc v klubu Le Mirage. Jinak jsou to nepravidelné akce. Pravidelně mě potkáte taky v tramvajové lince číslo 5 každé ráno cestou do práce ☺

Věříte, že se budete držet stylu, který hrajete i v budoucnu, nebo si myslíte, že i Vy podlehnete aktuálnímu soundu a svůj hudební styl třeba změníte, nebo rozšíříte? Co si obecně myslíte o stylech, které nyní chtě, nechtě na taneční scéně vládnou? A nemyslím tím, klasické diskotéky, neb to je kapitola sama o sobě.
Nep: Věříme. Už mi není patnáct let, abych něčemu podléhal. Navíc si myslím, že máme velmi aktuální sound. Jestli narážíš na vlnu EDM nebo jak se tomu říká, tak to pro nás vážně není. To budu radši poslouchat, jak se u sousedů na střeše mrouskají kočky ☺
JVM: Já mám na to takový názor, že se člověk neustále vyvíjí a roste co se týče hudby. Určitě nejsem ten typ co by uznával jen jeden styl a vše ostatní mu bylo proti srsti…i když uznávám jsou takové hudební styly které bych zakázal ☺..jmenovat radši nebudu ,nerad bych se někoho dotknul. Každopádně trance, dub step nebo EDM, těmito styly se rozhodně zabývat nehodlám, tím jsem si jist už teď. Takže rozšiřovat či měnit v každém případě, tomu bych se nebránil, ovšem už v zajetých kolejích :)

Na taneční scéně jste co by Djs relativně nováčci, ale jistě jste už někde zažili něco neuvěřitelného? Podělte se s námi o to. Co Vás dostalo do kolen, nebo nad čím jste nevěřícně kroutili hlavou?
Nep: Pro mě je zážitek každý večírek, kdy vidím se lidi smát, bavit, tančit, užívat si atmosféru. To je pro djs ta největší odměna.
JVM: Za nějakých posledních patnáct let, co taneční scénu vnímám, jsem se setkal v drtivé převaze s pozitivními zážitky, lidmi, situacemi. Když bych to měl brát čistě po hudební stránce, tak o tom už jsem mluvil ve třetí otázce. A nad čím jsem nevěřícně kroutil hlavou?? Nechápu, jak si někdo může pozvat na svou akci zahraničního headlinera, který je mimochodem jeden z mých vzorů a podle mě hudební génius a uprostřed jeho skvělého live vystoupení mu omylem vytáhnout kabel z jeho set upu… a o suportu ani nemluvě.

Ted Vám položím dosti neobvyklou otázku na rozhovor pro hudební časopis a server, ale přijde mi škoda, že hudebníci a většinou tedy lidi, kteří to mají v hlavě perfektně srovnané se nikde veřejně nevyjadřují k aktuálním tématům, které řeší celý svět a že své názory kupí maximálně na svém Facebooku. Třeba se vyjadřovat nechtějí, ale dle mého, by se měl vyjádřit každý. Jak vnímáte celé šílenství okolo imigrantů? Vidíte v tom tak velké nebezpečí, nebo je to jen humbuk kolem ničeho.
Nep: Řeknu to asi takhle, radši jsem na facebooku sledoval všechny ty fotky snídaní, obědů, večeří, a duckfaceů… než číst ty rasistický kecy, co sem tam objevují teď. Nechápu, kde se ta zloba v lidech bere. A jestli má někdo strach, že ho člověk, kterej prchá před válkou, bez majetku, kontaktů, znalosti jazyka připraví o jeho práci, měl by se vážně zamyslet sám nad sebou. Tečka.
JVM: Samozřejmě situaci člověk chtě nechtě sleduje, valí se to na vás odevšud. Nerad bych situaci nějak hodnotil, je to složitý problém. Ale rozumím jejich motivaci. Taky bych nechtěl žít v zemi, kde je válka.Po vážném tématu, které jsme nakousli v předchozí otázce, se nyní vrátíme čistě k hudbě a mě nedá se nezeptat, je někdo v naší domovině koho opravdu uznáváte, koho naopak vůbec a máte nějaké oblíbené kluby a místa, kam se rádi vracíte jako Djs?
Nep: Tak já bych tady nechtěl jmenovat, rozhodně uznávám lidi, kteří tady celou scénu rozjížděli, ale jak už jsem psal, inspiraci hledáme spíš za hranicemi.
JVM: O produkci co se týče naší malé země ani bud nevim… a když, tak mě neoslovila.. Co se týče techniky hraní nebo znalost tracků samozřejmě uznávám matadory domácí scény jako je například Josef Sedloň nebo Loutka. Ze zahraničních, jak už zmínil Nepál, už by se dalo vybírat, ale to by jsem tady byli asi ještě dlouho ☺

A poslední otázka, protože jsme časopis, pomáhající mladým lidem v hudebním světě, co byste poradili mladému člověku, který se rozhodl stát Djem. Na co by si měl dát každý pozor, na co se zaměřit, za čím jít?
Nep: Nehnat se za slávou. Ať pracují a především se tím baví. Jestli mají krapet talentu a věnují tomu dostatek času tak se to projeví.
JVM: Mladým lidem, kteří se začínají zajímat o taneční hudbu, bych vzkázal, ať nezabřednou v jednom směru, mají svou hlavu, nemají jen jednotný názor a pořád se zajímají a hledají nové směry, aneb diskotéky a komerční radia nejsou vše ☺ 
Děkujeme čtenářům za čas a snad se brzy potkáme na tanečním parketu.

Děkujeme za rozhovor ..
Autor: Petr B. Wacko / Vychytane.cz/Help music magazín

Nejbližší akce, kde můžete kluky vidět a slyšet jsou párty MoOn:Sherry v paláci Akropolis (12.9.2015) a J.V.Matty vystoupí samostatně na Vychytane.cz stagei na Litoměřickém vinobraní (18.9.2015).

Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 10. 9. 2015 13:00
Chovancová, Michaela. 2015. J.V.Matty & Nepallos!! Nová svěží energie na naší scéně!. Vychytané.cz. [Online] 10. 9. 2015. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9422. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/J.V.Matty-&-Nepallos!!-Nova-svezi-energie-na-nasi-scene!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.064s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 18:23