Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Václav…

Konečně je po dlouhé době natočen kvalitní český film. Ivan Trojan se do role Václava výborně vžil, sám prohlásil, že to byla jeho zatím nejtěžší role. Příběh je inspirován podle skutečné události. Myslím si, že zaujme nejednoho diváka…
Přidat na Facebook

Václav Vingl má 40 let a trpí lehkou mentální retardací. Na vesnici je hodně neoblíbený, protože každý den vyvede nějakou klukovinu. Ať už střílí na pošťáka, bratra nebo starostu. Jediný kdo při něm stojí, je jeho vlastní matka, která ho nadevšechno miluje a snaží se ho pochopit. Jeho bratr František je na tom o něco hůř. V bratrovi vidí potíže a konkurenta, který mu bere nejenom matčinu přízeň.

K tomu všemu je tu krásná Lída, která je milenkou Františka, který si ji necení tak jak by si přála. Václav v ní vidí, krásnou bytost a snaží se jí nadbíhat, což vygraduje bratrovu zlost. Václav si to ovšem nechce nechat líbit a kvůli své hlouposti se dostane do vězení. Ztratí tak matčinu ochranu, ta se však snaží za syna zabojovat a dostat ho na svobodu….

I když to vypadá ze začátku na hořko sladkou komedii, děj se unikátně přehoupne do psychologického dramatu. Mladý režisér Jiří Vejdělek si unikátně pohrál s příběhem do nejmenších detailů.


Komedie / Drama,Česko, 2007, 97 min
Režie: Jiří Vejdělek
Hrají: Ivan Trojan, Jiří Lábus, Emília Vášáryová, Jan Budař, Zuzana Kronerová, Petra Špalková, Martin Pechlát, Soňa Norisová

joslin
(Petra Hrabalová)
středa 30. 1. 2008 12:45
Hrabalová, Petra. 2008. Václav…. Vychytané.cz. [Online] 30. 1. 2008. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=937. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vaclav…
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.065s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 01:03