Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Festival Lollapalooza poprvé v Evropě

Putovní festival Lollapalooza láká do Berlína na Muse a očekává rekordní návštěvnost
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Lollapalooza
sobota 12. září 2015 21:00
(konec +- neděle 13. září 2015 04:00)
Letiště Tempelhof
Berlín (DE)
Historicky první zastávka amerického festivalu Lollapalooza v Evropě proběhne 12. a 13. září v Berlíně na letišti Tempelhof, které je návštěvníkům dobře známé coby dřívější místo konání Berlin Festivalu. Skvělý program, který čítá okolo padesáti vystupujících, včetně hvězd jako Muse nebo Macklemore & Ryan Lewis, by v mnoha případech vyprodal několik samostatných koncertů. Není proto divu, že více jak dva měsíce před konáním festivalu zbývá v prodeji už jen opravdu minimum vstupenek. Rozhodně tedy nespoléhejte na to, že byste je zakoupili na místě v den konání.


Myšlenka tohoto putovního festivalu vzešla v roce 1991 od Perryho Farella, frontmana kultovní rockové kapely Jane’s Addiction a Porno for Pyros, který jej prezentuje jako festival o vyvíjejícím se životním stylu, kde se dostává ke slovu hudba, umění, politické myšlenky a názory mísících se kultur. Lollapalooza však rozhodně není festival, kde se hraje na kvantitu, ba právě naopak. Každý rok se vybírají ti nejlepší umělci, aby ve finále vytvořily skvělý line up, kde si přijde na své opravdu téměř každý, kdo poslouchá rock, hip hop, folk, elektronickou taneční hudbu nebo třeba i country.

Letošní premiéra není žádný pokus – omyl, ale nabídne výjimečnou kombinaci umělců, mezi které patří nař. Bastille, The Libertines, Parov Stelar Band, Fatboy Slim, Dog Blood (Skrillex & Boys Noize), Hot Chip, Chvrches, FFS (Franz Ferdinand & Sparks), Mighty Oaks, Savages, Digitalism, Seeed, Beatsteaks, Sam Smith, Martin Garrix, Tame Impala, Robin Schulz, Kygo, Belle & Sebastian, Run The Jewels, Little Dragon, Dada Life, Crystal Fighters, Clean Bandit nebo Marina & The Diamonds.

Dvoudenní vstupenky je možné zakoupit za 119 EUR, jednodenní pak shodně na sobotu a neděli po 69 EUR. Kompletní informace o festivalu a časový rozpisy všech vystupujících v jednotlivých dnech najdete na www.lollapaloozade.com

Dodal: Petr Tajčman
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 3. 8. 2015 10:00
Chovancová, Michaela. 2015. Festival Lollapalooza poprvé v Evropě. Vychytané.cz. [Online] 3. 8. 2015. [Citace: 6. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9329. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Festival-Lollapalooza-poprve-v-Evrope
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.152s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.94.72
Serverový čas: středa 6. července 2022 05:26