Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Birdpen rozezní Futurum Music Bar

Přidat na Facebook
Článek se týká akce
BirdPen
úterý 24. listopadu 2015 20:00
(konec +- středa 25. listopadu 2015 03:00)
Futurum Club
Praha (CZ)
BirdPen tvoří Dave Pen a Mike Bird. Tahle dvojka se dala dohromady před několika lety, kdy spolu sdílela byt v Southamptonu. Hned od začátku byli posedlí skládáním písniček a tvořením zvuků. Začali vydávat spoustu EPs, která byla nadšeně přijímána hudební kritikou. To jim dalo potřebnou jistotu k cestě do Švýcarska, kde natočili svoje debutové album ‘On/Off/Safety/Danger’. Jejich hudební pouť pokračovala do studia Eve Studios ve Stockportu, tkde spolupracovali s Jimem Spencerem a Frankem Arkwrightem na svém druhém albu ‘Global Lows’. Během let postupně skládali mozaiku svého temného doom groove spacerockového barevného soundu.

Produkování a nahrávání celkem tří velkých desek a koncertování po celé Evropě z nich udělalo svérázné hvězdy s loajální fanouškovskou základnou. Zvuk BirdPen je dle jejich vlastních slov jako “postavit se na konci světa s úsměvem na tváři.”

Dave je navíc už deset let nedílnou součástí v Londýně usazeného hudebního kolektivu Archive, kde se podílel na skládání písniček na jejich posledních šest studiových alb. S Archive v poslední době na pódiu vystupuje i Mike.

BirdPen letos přišli s novým albem ‘In The Company of Imaginary Friends’, které je o touze po svobodě v dnešním světě, který se vymkl kontrole. Album nahráli s Frankem Arkwrightem v Abbey Road Studios.

Album ‘In The Company of Imaginary Friends’ vychází na labelu kapely JAR records s distribucí Fintage Music.

“Kompozice a detaily této hudby jsou často naprosto úžasné. Pozoruhodné dílo, kterému s chutí podlehnete” - Prog Magazine

"In the Company of Imaginary Friends na vás zapůsobí a hned tak vás nepustí." - Classic Rock Magazine

"Hypnotická a neustále aktuální deska, která evokuje srovnání se všemi epochami progresivního rocku, se skupinami jako Pink Floyd, King Crimson, Manfred Mann, Talk Talk, Radiohead, Archive a lepšími opusy Depeche Mode.” - Eclipsed Magazine

"Svými klidnými a melancholickými písněmi nás Pen a Bird přenášejí so svého světa zvuků" - Slam Magazine

BirdPen nejsou pro pražské publikum neznámí. Dva koncerty v minulých letech odehráli na Sedmičce a protože se oba setkali s nadšenými reakcemi publika, zamíří BirdPen 24.listopadu do pražského Futurum Music Baru.

Vstupenky na koncert jsou ke koupi za 250,- Kč + poplatky na www.GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal, Eventim a v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. V den koncertu na místě za 300,- Kč.

Více info:
www.birdpen.com
www.facebook.com/birdpen
www.futurum.musicbar.cz
www.facebook.com/futurum
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 31. 7. 2015 15:00
Chovancová, Michaela. 2015. Birdpen rozezní Futurum Music Bar. Vychytané.cz. [Online] 31. 7. 2015. [Citace: 7. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9324. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Birdpen-rozezni-Futurum-Music-Bar
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.079s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.94.72
Serverový čas: čtvrtek 7. července 2022 05:58