Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Heath Ledger…

Nejedno dívčí srdce zapláče. Talentovaný mladý herec Heath Ledger, který mě zaujal svých celkovým charismatickým projevem, v úterý odpoledne zemřel ve věku dvaceti osmi let…
Přidat na Facebook

Nemohla jsem tomu uvěřit, pořád jsem myslela, že je to jen nejapný vtípek, ale opak byl pravdou. Nechci se zabývat jakým způsobem to bylo a proč. Je to také člověk se kterým jsem se nikdy nesetkala, nikdy nemluvila, nikdy jsem s ním nebyla v blízkém kontaktu, byl přece hvězdou filmového plátna. I přesto jsem pocítila úzkost a smutek….

Heath Ledger se narodil 4. dubna 1979 v západo-australském Perthu.O herectví s zajímal už na základní škole, pomalými krůčky se k němu dostával na střední škole, když navštěvoval divadelní soubor. Poté se začal objevovat v různých australských televizních show. Poté následovaly drobné role. Například si zahrál keltského prince Conora, poté dostal post v jedné filmové pohádce, ale Austrálie mu zatím nenabízela po čem toužil. Proto se přestěhoval v roce 1999 do Hollywoodu, kde si odehrál svou hlavní roli v komedii Deset důvodů, proč tě nenávidím..

Jeho hvězdná dráha se začala pomalu, ale jistě rozjíždět. V roce 2000 si zahrál po boku Mela Gibsona ve filmu Patriot. Své filmové nadání utvrdil v dobrodružném romantickém příběhu ze 14. století. Příběh rytíře "A Knight's Tale" (2001) byl pro mě i samozřejmě pro něj zlomovým okamžikem. Jako obyčejný neurozený William, porušil zákon, když se vydával za vznešeného pána a účastnil se rytířských klání. Jeho největším soupeřem se stal hrabě Adhemar a jeho ženou srdce urazená Jocelyn. :). Po boku mu kráčejí věrní přátele, mluvka a básník Geoffry Chaucer, agresivní Watt a přátelský Roland. Příběh o lásce, boji a ctnostech rytíře nenechá nikoho chladným…

Dále zazářil ve filmu Kletba bratří Grimmů, dostal mě svou nespoutaností v Legendách z Dogtownu, jež vypráví skutečný příběh o puberťácích, kteří zavedli revoluční styl skateboardingu. Ke konci roku 2005 zaujal svou procítěnou rolí ve Zkrocení hora, kde se rozehrával milostný příběh dvou mladých můžu – rančera a kovboje. A docela mu také sedla role ve filmu Casanova, i když jsme čekali někteří více prostopášností...

Další jeho filmy: Ned Kelly, Pojídač hříchů, kde si zahrál se opět se svými hereckými kolegy z Příběhu rytíře, Čtyři pírka, Candy a další….

Je mi líto, že filmové nebe přišlo o hodně viditelnou hvězdu a talent, ale život jde dál a já osobně na něj budu vždy vzpomínat ve spojitosti mladého muže, který by zapadl do představ holce, která snila o princi na bílém koni…..
joslin
(Petra Hrabalová)
čtvrtek 24. 1. 2008 08:00
Hrabalová, Petra. 2008. Heath Ledger…. Vychytané.cz. [Online] 24. 1. 2008. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=932. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Heath-Ledger…
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.098s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 18:16