Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Harry Potter a Relikvie smrti…

31.01.2008 vyjde u nás, v České republice, „poslední díl“ našeho slavného kouzelnického učně. O tom jestli bude poslední jsou dohady, ale tak dejme tomu, že ano…
Přidat na Facebook

K Harrymu jsem se dostala už na základce a neustále se k němu vracím doteď. Madam Rowlingová mě natolik stáhla do svého fantazijního světa, že se od něj těžko dostávám zpátky do reality. (To neznamená, že po Zlíně chodím se špičatým kloboukem na hlavě a šermuji lidem hůlkou před nosem, i když mám chuť naší část redakce občas přeměnit v nějaké roztomilé zvířátko).

Rowlingová se narodila v Yate, Gloucestershire ve Spojeném Království v roce 1965. Společně se svou matkou, otcem a sestrou Dianne přestěhovala do Winterbourne, Bristolu a nakonec do Tutshillu. Navštěvovala Wyedeanskou střední školu, kde často svým přátelům vyprávěla příběhy. V roce 1990 podlehla její matka ve věku 45 let dlouhotrvajícímu boji s roztroušenou sklerózou. Jako vysokoškolské zaměření si na nátlak rodičů vybrala francouzštinu, což později označila za životní chybu.

Po ročním pobytu v Paříži, který byl součástí jejích vysokoškolských studií, se vrátila do Anglie, kde pracovala hlavně pro Amnesty International. Nápad na příběh o kouzelnickém učni dostala během cesty vlakem z Manchesteru do Londýna. Na cílové zastávce měla již vymyslenou většinu postav a základní děj prvního dílu série – Harry Potter a Kámen mudrců. Rowlingová se přestěhovala do Portugalska, aby zde vyučovala angličtinu. Zde se vdala za portugalského televizního reportéra Jorga Arantese. V roce 1993 se jim narodila dcera Jessica Rowlingová Arantesová. Manželství ale nevydrželo a Rowlingová se ještě před rozvodem v roce 1995 vrátila spolu se svojí dcerou do Edinburgu.


Nezaměstnaná Rowlingová dokončila v tomto skotském městě práce na prvním dílu, přičemž některé části psala po edinburských kavárnách. Koluje pověst o tom, že v kavárnách psala, aby se vyhnula svému nevytápěnému bytu. Ona sama to však popřela.

Nakonec se z chudé učitelky stala setsakramentsky bohatá spisovatelka. Každý díl je propracován do nejmenšího detailu, i náš překladatel Harryho musí své dílo posílat do Anglie ke schválení, aby se nestalo, že naruší svým překladem děj. Po celém světě jsou milióny fanoušků, kteří Harryho mají vtisknutého do paměti jako živou postavu.. (Někteří jsou šíleně fanatičtí, například od mojí spolužačky sestra neustále čekala na dopis z Bradavic, že ji přijmou do nějaké kouzelnické koleje, ach ty dvanáctileté děti, uvěří všemu. – To si Brumbál ještě odpyká, že mě nevybrali! Grr!)

Relikvie smrti je o pořádným masakru v kouzelnickém světě. Všichni můžou být zrádci! Harry, Ron a Hermiona opustí Bradavice a pustí se do otevřeného boje proti Voldemortovi. Umřou nečekaně postavy, které jste si v některých předešlých dílech tolik zamilovali, ale naopak se bude i oživovat.. Dál už nic neřeknu, i když bych nejraději vyslepičila celý děj.

Tak nezapomeňte! Konec ledna bude prostě magický…
joslin
(Petra Hrabalová)
středa 23. 1. 2008 08:00
Hrabalová, Petra. 2008. Harry Potter a Relikvie smrti…. Vychytané.cz. [Online] 23. 1. 2008. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=931. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Harry-Potter-a-Relikvie-smrti…
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 12:17