Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

The Cinematic Orchestra přivezou do Prahy nové album

Britská skupina The Cinematic Orchestra chystá na podzim nové album a při té příležitosti vyrazí na evropské turné, jenž se zastaví ve třinácti evropských zemích.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
The Cinematic Orchestra
neděle 15. listopadu 2015 21:00
(konec +- pondělí 16. listopadu 2015 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Hvězdy kultovního labelu Ninja Tune přijedou i do České republiky, zahrají 15. listopadu v pražském Lucerna Music Baru. Koncert je součástí série dvaceti koncertů u příležitosti 20. narozenin Lucerna Music Baru.

Po intenzivním období stráveném v nahrávacím studiu a následném obrovském úspěchu koncertu v londýnském Roundhouse, který byl vyprodaný během šesti hodin, se The Cinematic Orchestra vrátí zpět na evropská pódia. V rámci turné k nové desce odehrají 22 koncertů ve 13 zemích a představí svou novou velkolepou show obsahující zbrusu nové skladby i léty prověřené hity. Hlavní postavu kapely skladatele a producenta Jasona Swinscoea na turné doprovodí saxofonista Tom Chant, zpěváci Heidi Vogel a Larry Brown, excelentní bubeník Luke Flowers a další hudebníci z Evropy a Spojených států.

Jason Swinscoe v několika rozhovorech zmínil, že na začátku roku dokončil nahrávání s vokalisty Patrickem Watsonem, Angelou McCluskey, Melanie De Biasco a Mosesem Sumneym. Nového materiálu se sešlo tolik, že The Cinematic Orchestra chystají hned dvě studiová alba. První nahrávka vyjde ještě letos, druhé se dočkáme na jaře příštího roku. Nové skladby přinesou mix elektroniky, klasické hudby a jazzu v kombinaci s velkolepými „filmovými“ atmosférami, tedy styl, který je pro kapelu typický.

The Cinematic Orchestra založil v roce 1999 Joe Swinscoe a už jejich debutové album Motion (1999) zaznamenalo nadšené ohlasy. V roce 2001 dostala skupina nabídku na vytvoření hudby pro kultovní němý film Man with a Movie Camera, s kterým objela svět a vydala stejnojmenné CD a DVD. Většina kompozic původně složených pro projekt Man with a Movie Camera byla adaptována pro druhé studiovou desku Every Day (2002), na které hostují vokalisté Fontella Bass a Roots Manuva. Zatím poslední studiové album Ma Fleur vyšlo v roce 2007. O rok později The Cinematic Orchestra vydali živák z Royal Albert Hall. V roce 2011 skupina uskutečnila sérii vystoupení v londýnském Barbican Centre, kde doprovázela klasické němé filmy. Nejlepší momenty série vyšly v roce 2012 na album The Cinematic Orchestra Presents: In Motion #1.Koncert The Cinematic Orchestra proběhne v rámci série 20 koncertů u příležitosti 20. výročí Lucerna Music Baru. Klub již zveřejnil tři jména narozeninové šňůry – velšskou zpěvačku Marina and the Diamonds, legendy jazz-funku a soulu Incognito a britskou skupinu Dub Pistols. Další koncerty výroční série budou odhaleny postupně v průběhu několika týdnů.

Vstupenky v předprodeji pořídíte za 700 Kč + poplatky od středy 22. 7. 10:00. Předprodej běží na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu www.musicbar.cz a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim.

Oficiální událost na Facebooku: http://www.facebook.com/events/1615203868751515/

http://www.cinematicorchestra.com/
http://www.facebook.com/cinematicorchestra
http://instagram.com/cinematic_orchestra/
http://twitter.com/tco_official
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.twitter.com/lucernamusicbar.cz
www.cnfrnc.cz
www.facebook.com/cnfrnc


Dodal: Jaromír Telenský
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 21. 7. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. The Cinematic Orchestra přivezou do Prahy nové album. Vychytané.cz. [Online] 21. 7. 2015. [Citace: 22. 3. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9288. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/The-Cinematic-Orchestra-privezou-do-Prahy-nove-album
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.085s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.6.58
Serverový čas: středa 22. března 2023 07:34