Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Festival Beats for Love 2015 je za námi - Děkujeme!

Festival elektronické taneční hudby Beats for Love 2015 je za námi, čtyři dny plné slunce a hudby naplnily očekávání tisíců návštěvníků, kteří se sjeli první červencový víkend do Ostravy.
Přidat na Facebook
V rozmezí 2. až 5. července 2015 se v industriálním parku Dolních Vítkovic na 11 scénách odehrál třetí ročník tohoto tanečního svátku, na který dorazilo 42 000 unikátních návštěvníků a po právu tak festival Beats for Love patří mezi největší akce svého druhu ve střední Evropě. Za to Vám všem děkujeme!

Počasí nešlo lépe naplánovat a po celé čtyři dny panovalo jasno a slunečno, díky čemuž jsme museli řešit jednu milou povinnost – zajistit kropící vozy. Samotná dramaturgie a gradování festivalu bylo skvěle načasováno a stupňovalo se po jednotlivých dnech, stejně jako rtuť na venkovním teploměru. Už první den byla skvělá návštěvnost a přesto se ani na vchodu do areálu, ani u stánků s pitím a občerstvením, netvořily téměř žádné fronty. Jedny z největších ohlasů čtvrtečního večera zaznamenali na Drum and Bass stagei DJ A.M.C z Velké Británie a Philip T.B.C. z České republiky. Na House stagei sklidila pomyslné vavříny česká DJka Lucca, která si dle vyjádření na své fans stránce festival zamilovala hned při své první účasti. Na Óčko Urban stagei to rozjel český producent - DJ Wich.

Pátek býval předchozí dva ročníky nejsilnějším dnem festivalu a jeho síla se potvrdila i v letošním roce. Areál byl otevřen již od 15 hodin pro všechny nadšené fanoušky, kteří si to na Óčko Urban stagei rozdali v Street Dance Battle. Hlavní vlna návštěvníků začala přicházet těsně před setměním a dle ohlasů je druhý večer nejvíce zaujali na Drum and Bass scéně Drumsound & Bassline Smith, kteří litovali, že na festival nedorazili o den dříve, aby si ho mohli užít i z pohledu návštěvníka. Pozadu nezůstávali v očích fanoušků tohoto stylu ani L Plus či Pixie. Na House pódiu dominoval legendární DJ Tonka, jež si podmanil dav tančící před Gongem a tak se mu u nás zalíbilo, že v areálu zůstal až do rána a po skončení produkce si ještě vyzkoušel jak mu to jde na bubny. Zahanbit se nenechal ani maskovaný američan DJ PHNTM, který nastoupil hned po Tonkovi a tančící dav dostával do varu energickou house music a skvělou show. Techno stage, jež měla i tento rok nové umístění praskala ve švech při vystoupení italského techno matadora Alexe di Stefana a portugalského Goncalo M. Oba sklidili zasloužený aplaus.

Třetí festivalový den jsme očekávali o něco menší návštěvnost než v předchozím dnu, ale čekalo nás milé překvapení, když dorazilo ještě více návštěvníků než-li v pátek. Na Electroswing stagei vystupovali vynikající Dirty Honkers a hraní si před rozvášněným davem náležitě užili. Opět to žilo na všech pódiích. Sonny Wharton měl plné celé náměstí před aulou Gong a po hraní prohlásil, že řadí festival Beats for Love mezi nejlepší festivaly na světě! Pod Vysokou pecí svoji šílenou jízdu rozjel venezuelský DJ Zardonic, který s vlajkou festivalu Beats for Love vyhecoval fanoušky do takové míry, že se vysoká pec otřásala v základech. Publikum si dokonale podmanil a svou pověstnou masku „Predátora" sundal až 10 minut před koncem svého setu. V sobotu se děly velké věci i na Óčko Urban pódiu, kde vystupovalo legendární duo Scratch Perverts a také DJ Fly, který měl díky své skvělé technice mixu nejpropracovanější a nejvytříbenější vystoupení ze všech umělců na festivalu.

Největší a neopakovatelný vrchol festivalu přišel v neděli večer, kdy na vystoupení Pendulum DJ set, DJ Freshe či Majka Spirita dorazilo do Dolních Vítkovic nejvíce návštěvníků ze všech festivalových dnů. Neskutečná energie s neopakovatelnou letní atmosférou vtáhla do varu prostě každého kdo přišel. Pendulum DJ set stejně jako všichni ostatní, kteří hráli po nich, měli mírný skluz, kvůli zpoždění letu, ale to dle atmosféry pod Vysokou pecí nikomu nevadilo. Jejich nástup byl jedním z vrcholů festivalu a všechny, kteří u toho byli osobně z toho musí ještě teď mrazit na těle. DJ Fresh nezklamal nikoho z lidí, kteří ví co poslední léta ve svých setech hraje a naopak potěšil tisíce nadšených fanoušků, kteří si s ním zazpívali známé songy. Na druhé straně areálu, přímo u vstupu, probíhalo exkluzivní vystoupení Majka Spirita s jeho novým dvojalbem „Y". Dorazil s ním i zbytek crew H16 a během vystoupení naservírovali lidem několik společných tracků. Za zmínku stojí i vystoupení Roberta Buriana na House stagei, který se předvedl v první polovině speciálním deep house setem a v té druhé zahrál tak jak ho znají všichni jeho fanoušci. Tolik k co možná nejstručnějšímu shrnutí jednotlivých dní a jednotlivých interpretů. Vzhledem k množství vystupujících a jejich obdivuhodným výkonům, se bohužel v jedné tiskové zprávě nedostane na všechny.

Pořadatelský tým udělal maximum pro to, aby letošní ročník byl zase o kus dál. Soudě dle ohlasů jak návštěvníků, tak vystupujících na sociálních sítích se nám to podařilo. Po bezpečnostní stránce proběhlo vše v pořádku a nikomu se nic vážného nestalo. Jednotlivé stage si v areálu našly své místo a soudě dle Vašich ohlasů, jsme šli a jdeme správnou cestou. Stánky s pitím a občerstvením stejně jako WC byly rozmístěny logicky, dostupně a netvořily se u nich fronty. V areálu byla voda z vodovodního řádu. U žlabů byly nálepky upozorňující aby návštěvnici nekonzumovali vodu přímo ze žlabů, od toho jsou kohoutky :) Co se týče Love campu - Přiznáváme, že jsme nebyli připraveni na tolik ubytovaných a jsme si vědomi nedostatků. Do příštího roku slibujeme vylepšení campu ve všech směrech včetně mobilní úschovny na Vaše cennosti.

Tým Beats for Love děkuje všem partnerům a sponzorům, kteří v nás věří! Neskonalé díky patří všem pracovníkům, barmanům, technikům, bezpečnostní službě a také brigádníkům, kteří v neskutečném vedru dřeli do úmoru a stavěli či jinak připravovali festival. A samozřejmě největší díky patří Vám! Našim skvělým, věrným a nejlepším fanouškům!

Co dodat? Ten kdo byl, ví a nezapomene a ten kdo nebyl, může jen závidět. Je před námi rok práce na tom, abychom laťku ročníku 2016 posunuli zase o kus výše. Věříme, že díky Vaši přízni se nám to opět podaří.
Na viděnou na Beats for Love 2016!

Tým B4L
Odkazy:
www.b4l.cz – oficiální webová stránka festivalu
http://www.facebook.com/beats.for.love - oficiální stránka festivalu na fb
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 21. 7. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Festival Beats for Love 2015 je za námi - Děkujeme!. Vychytané.cz. [Online] 21. 7. 2015. [Citace: 28. 1. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9287. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Festival-Beats-for-Love-2015-je-za-nami---Dekujeme!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.086s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.25.27
Serverový čas: sobota 28. ledna 2023 21:33