Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

GRAMATIK zpět v ČR

Gramatik je umělecké jméno Denise Jasarevice, slovinského DJ a producenta, který si podmanil pódia po celém světě.
Přidat na Facebook
V listopadu opět zavítá do Čech a to hned na dva koncerty, které se odehrají v pražském Roxy (4. 11. 2015) a brněnské Flédě (7. 11. 2015). Těšit se můžeme na skvělou party plnou energického a nápaditého mixu hip hopu a trendy hudebních žánrů jako je dubstep a glitch.

Již debutové album „Street Bangerz Vol. 1“ z roku 2008 Gramatikovi přineslo zaslouženou pozornost především díky streamování na serveru Beatport. Druhé album vydal o rok později na labelu Pretty Lights Music, který je známý tím, že poskytuje veškerou muziku zcela zdarma a snaží se tak podnítit k dalšímu sdílení, větší otevřenosti a vlastní tvorbě, která nemá být svázána byrokracií autorských práv. V duchu svobody a volného nakládáni s daty se nese celá Gramatikova tvorba. Stejný princip razí i na svém vlastním labelu Lowtemp, který založil v roce 2013 a pod jehož křídly sdružuje podobně smýšlející umělce napříč žánry. Svou filosofii naplnil v roce 2014, kdy uvolnil celou svou diskografii zcela zdarma na síti BitTorrent, kde se stal třetím nejstahovanějším interpretem.

Do dnešního dne vydal Gramatik osm studiových alb, šest EP a několik singlů. S loňskou deskou „The Age of Reason“ byl dokonce nominován na MTV European Music Awards. Letošní „Coffee Shop Collection“ je výběrem toho nejlepšího z předchozích alb, nebyl by to ale Gramatik, aby se nesnažil tento druh desek pojmout jinak a originálně. „Coffee Shop Collection“ je výběrem autorské tvorby, kde nebyl použit jediný sample. Jde o čistě autorské a originální skladby, což není v elektronických žánrech, které jsou často postaveny právě na samplingu, běžné. Toto album je skvělou možností, jak proniknout do Gramatikovy tvorby a užít si neotřelé koláže na pomezí hip hopu, dubstepu a glitche, ve které jsou zároveň patrné odkazy k jazzu a funku.

Odlišný přístup k hudbě předvedl Gramatik při tvorbě soundtracku ke krátkému filmu The Condor, který režírovala Nina Varano. K filmu má Slovinec velmi blízko díky svým výpravným a oceňovaným videoklipům (např. Castell Award z Barcelona Film Festival pro klip Brave Man), které jsou nedílnou součástí jeho tvorby.
Listopadové koncerty v Praze a Brně jistě naváží na skvělé vystoupení, které Gramatik odehrál v pražském Lucerna Music Baru minulý rok.


The Condor:Torture (feat. Eric Krasno):
Brave Men (feat. Eskobaras):

Předprodej Praha: https://goout.cz/cs/listky/gramatik/rxf/


Předprodej Brno: https://goout.cz/cs/listky/gramatik/sxf/

FB event Praha: https://www.facebook.com/events/340179572822509/
FB event Brno: https://www.facebook.com/events/2172565376217515/

Oficiální web: http://www.gramatik.net/
Facebook: https://www.facebook.com/gramatik
Twitter: https://twitter.com/gramatik
YouTube: https://www.youtube.com/user/Gramatikk
Instagram: https://instagram.com/gramatik_lowtemp
Soundcloud: https://soundcloud.com/gramatik
Fred
(Fred Durst)
pondělí 13. 7. 2015 11:08
Durst, Fred. 2015. GRAMATIK zpět v ČR . Vychytané.cz. [Online] 13. 7. 2015. [Citace: 18. 4. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9263. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/GRAMATIK-zpet-v-CR-
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.111s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.230.143.213
Serverový čas: čtvrtek 18. dubna 2024 04:03