Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Shamir (USA) live v Lucerna Music bar

Organizátorům festivalu United Islands se podařilo na poslední chvíli přilákat do Prahy černošského zpěváka Shamira, vycházející hvězdu z Las Vegas.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Shamir (USA)
úterý 18. srpna 2015 21:00
(konec +- středa 19. srpna 2015 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Teprve dvacetiletý muzikant se představí 18.srpna v Lucerna Music Baru, vstupenky jsou v prodeji od 9.7.

„Shamir si bere to nejlepší z popových ikon a synthového zvuku, který přechází až do housových melodií 90 let, ale vše s neuvěřitelně aktuálním zvukem. Jsme moc rádi, že se nám podařilo ho na poslední chvíli přilákat do Čech. Shamira jsem objevila poprvé už před více než dvěma lety na jednom americkém blogu, ale tehdy ještě nebylo možné ho přivézt do ČR. Mezitím se dostal do prestižního seznamu BBC Sound 2015 a do hledáčku světových médií i fanoušků, což se potvrdilo i na letošním showcase festivalu The Great Escape, kde byl o jeho koncert obrovský zájem a stovky lidí se na jeho show vůbec nedostaly. Vidím v něm velký potenciál a myslím, že jeho progresivní tvorba najde v Praze své publikum. Zároveň nás těší, že můžeme představovat zásadní hudební objevy nějen během festivalu, ale také v průběhu celého roku,“ říká Barbora Šubrtová, dramaturgyně United Islands.


O tom, že je Shamir vycházející hvězda, není pochyb. Potvrzuje to třeba Guardian, který píše: „Shamir Bailey píše nadčasové, sladce barevné love songy, odmítá být definován podle pohlaví a chce jen spojovat lidi. Seznamte se s moderní popovou hvězdou.“ Má za sebou úspěšné focení pro Vogue. BBC jej přezdívá novodobým Princem, on sám vidí inspiraci v něm a v Michaelu Jacksonovi. Jeho koncerty se setkávají s nadšenými ohlasy, jak potvrzuje i Šubrtová: „Svým živým vystoupením uhranul třeba návštěvníky největší hudební události, amerického festival SXSW South by Southwest v americkém Austinu.“

Malému Shamirovi už ve škole neřekli jinak než „ten, co zpívá“ a „Shamir s kytarou“. První dostal v devíti letech, kdy také začal skládat vlastní songy. K muzice se dostal díky své tetě, která se pohybovala v hudebním businessu a zvala do jejich společného domu muzikanty, kteří Shamira učili hrát. Po střední škole se rozhodl poslat své demo do newyorského labelu Godmode. Jeho majitel, Nick Sylvester, se pro Shamira nadchl, označil ho za „RnB Yeezus“,v roce 2014 podepsali smlouvu a vydali prvotinu s názvem Northtown. Jeho debutové album vyšlo na jaře 2015 s názvem Ratchet.

Zpěvák Shamir Bailey pochází z Las Vegas a ve svých dvaceti letech se stává jedním z největších hudebních objevů. Shamir rozhodně nezapře své androgynní rysy. Kdysi ho štvalo, že je jeho hlas pokládán za ženský, vzápětí si ale uvědomil, že ze své unikátnosti může udělat výhodu. Nyní už je sám sebou, nesnaží se své rysy schovat a naopak je dává na odiv.
Fred
(Fred Durst)
pondělí 13. 7. 2015 11:03
Durst, Fred. 2015. Shamir (USA) live v Lucerna Music bar. Vychytané.cz. [Online] 13. 7. 2015. [Citace: 4. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9262. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/-Shamir-(USA)-live-v-Lucerna-Music-bar
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.104s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.80.119
Serverový čas: sobota 4. února 2023 15:38