Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

PSH zpovídají hvězdu zlínské Real Deal optimistic party!

Berezin je nová tvář na labelu Bigg Boss. Už tuto sobotu 19.01.08 vystoupí ve zlínském klubu Golem společně se svojí kapelou P-13. Kontroluj rozhovor, který udělal naprosto mimořádně Vladimír 518 z PSH.
Přidat na Facebook
518 - Zdrastvuj Berezine! Jak to všechno de?

B -Zdar bro. V pohodě, dík. Moje sólo album je konečně venku, teď připravujeme turné. Takže super.

518 - Co se s tebou dělo od vydání debutu vaší kapely P-13? Co v současný době dělaj ostatní members tohodle projektu?

B - Od debutu už uteklo hodně času, starče. Byly koncerty, bylo video, bylo v plánu nahrát další CD. Pak nám ale osud zamíchal kartama. Skupinu opustil
Ligalajz, který s námi moc nebyl (je nejznámější raper v Rusku). Pak taky odešel Molodoj, tedy spíš jsme přestali spolupracovat ze soukromých důvodů. No a pak po tom všem, jsem se rozhodl začít makat na sólo albu. Dokonce jsem stihl najít slečnu mých snů, kterou jsem si vzal. Liga je teď nejpopulárnějším raperem v Rusku. Nahrál sólo desku, má kolem šesti videoklipů, takže si myslím, že je v pohodě. Molodoj nahrává album se svou novou kapelou F.Y.P.M. No a já jedu sólo.

518 - Máš za sebou release svýho sóla, můžeš lidem v krátkosti představit, co na CD najdou?
B - Na desce je hodně new schoolových věcí. Music je od českých, polských, slovenských, ruských a německých beetmakrů. Jsou tam hosté ze slovanských zemí.

518 - Na tvý desce dostalo prostor několik pro nás neznámejch producentů. Můžeš je představit?
B -*MR.AL*- je jeden z nejlepších producentů v Rusku. Je Rus, ale žije
v Německu. Má svůj neopakovatelný style, zní to skoro jako hudba z duše.))
*Mixam *- německý producent. Spolupracuje s mnoha undergroundovými skupinami.
*Bobidzimer*- Rus, žijící taky v Německu- v Rusku je jeden z nejlepších new school producentů.
*Piero*- Polák, pracoval z WWO, Firma atd.
*Elacro*- mladý český talent, beetmaker. Jeho style se mi taky hrozně líbí.518 - Proč jsi CD pojmenoval P-13? Nemáš pocit, že by se to mohlo začít lidem míchat s tvojí kapelou?
B - Album má název P13, protože se vztahuje k Praze 13. Je to můj druhý domov, tam se objevila kapela, tam vznikl ten název. Obec Praha 13, konkrétně VO je podstatnou vzpomínkou na dobu puberty)))) a na tom místě mi hrozně zaleží.

518 - Nakolik ti přijde výhodný nebo nevýhodný rapovat rusky v zemi, kde se timhle jazykem sice dřív často mluvilo, ale dneska už nikdo z mladejch nerozumí skoro ani slovo?
B - Neberu to tak, jestli je to výhodné nebo ne. O to vůbec nemám zájem. Prostě to tak cítím a rapuju rusky. Jsme Slované, jazyky mají spoustu podobného. Myslím si, že jsme schopni rozumět jeden druhému. Pro mě je jednodušší se domluvit třeba s Bulharem než s Němcem…

518 –J ak silná je ruská komunita v Praze? Jste nějak propojený, nebo je celá rozpadlá do separovanejch partiček?
B - Rusky mluvících je tady fakt hodně, ale konkrétně Rusů?..neřekl
bych. Silná komunita, skoro všichni se znají, i když třeba ne face-to-face, ale lidé komunikují, protože mají stejné zájmy.

518 - Byla pro tebe a tvou rodinu Praha 13 náhodná volba, nebo je zrovna tahle část Prahy jedna z důležitejch základen rusů?
B - Neřekl bych, že to byla náhoda, byl to osud. Není to vůbec žádná ruská základna))), ale pravdou je, že skoro všechny nové nemovitosti kupují Rusové. Proč, nevim.

518 - Líbí se mi tvuj rap a znam několik dalších rusů, který mam skutečně rád. Považuju se za velice tolerantního člověka…..přesto, po všech zkušenostech s ruskou 40 let trvající okupací, srpnem 68, ruskou mafií atd., mam často zažitej a podvědomej problém s tvym národem. Jak se ti žije v naší vysoce xenofóbní český společnosti?
B - Opakuji, že je tady hodně rusky mluvících, kteří jsou třeba
z Ukrajiny nebo Kazachstánu nebo Čečenska atd. Fakt je, že občas taky mám s některýma komunikační problém. Rusko je obrovská země, jenom si představ, že tam žije kolem 40 různých národností. Vzpomínám na výraz ruského klasika “Pochopit Rusko je nemožné, v Rusko je možné jenom věřit.” V Čechách se mám dobře. Znovu řeknu, že český a ruský národ jsou si mnohem blíž, než se zdá.

518- Inspiruje tě ruská kultura? Mam na mysli jak rap, tak cokoli jinýho. Já osobně třeba miluju Tarkovskýho, takže by mně zajímalo, jestli vůbec ještě
hledáš inspiraci ve svý domovině…

B - Samozřejmě, že ano. Sama kultura mi dodává inspiraci, jinak to
nemůže být. Mám rád ruskou klasickou literaturu. Např.: spisovatel Bulgakov - to je pro mě mistr slova. Beru si z jeho tvorby ponaučení a pomáhá mi to při psaní textů.

518 - Jaká je situace na ruský rapový scéně? Máš s ní nějaký kontakty?
B - Ruský rap je obrovský. Skoro v každém městě je kolem 5 populárních
kapel, 10 respektovaných a 30 undergroundových. Scéna je fakt velká. Jsem stále v kontaktu s mnohými ruskými rapery. A taky s nimi spolupracuji.

518 - Věřim, že pri neskutečný velikosti Ruska, můžou bejt prodeje místních kapel docela zajímavý. Znáš tyhle čísla?
B -Začnu tím, že na ruském trhu, originál CD stojí 150 rublů , v korunách je to skoro 130. Prodej je dost dobrej, když je udělána dobrá distribuce. Například, když vyšlo naše debutový album - v Moskvě jenom z jedné prodejny za jeden měsíc bylo pryč kolem 11 tisíc CD!!! Vím, že třeba Ligalajz se prodává dost dobře, kolem 3 miliónů kousků. To je co říct. V Rusku je ale dost vyspělá nelegální produkce CD, no a kvůli tomu nemůžeš nikdy přesně vědět, kolik je ten čistý prodej.

518 - Jak vypadá tvoje budoucnost? Můžeš lidem představit něco z plánovanejch projektů?
B -V blízké budoucnosti plánuji turné, pak chci natočit videoklip a taky mě čeká makačka nad novým albem. In music we trust)))

Díky za rozhovor a vy vyhrávejte lupeny na skvělou párty, kde hraje můj kámoš "B" !!!A aby toho nebylo málo, lístky budou slosovatelné a proběhne tombola o hromadu oblečení v HODNOTĚ 30.000 CZKtakže na první Party roku 2008...Začátek od 21h v Klubu GOLEM ve Zlíně a vstup je 99Kč...
majkl
(Michal Gaja)
středa 16. 1. 2008 08:00
Gaja, Michal. 2008. PSH zpovídají hvězdu zlínské Real Deal optimistic party!. Vychytané.cz. [Online] 16. 1. 2008. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=925. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/PSH-zpovidaji-hvezdu-zlinske-Real-Deal-optimistic-party!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.139s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 01:23