Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

HHK 15? Homeboy Sandman, Vec, Gramo Rokkaz či zástupci Blakkwoodu

Kde se na jedný rapový stagi potkaj Čech, Slovák, Polák, Ital, Němec a Amík? Hádej, můžeš jednou. Tenkrát na východě, na Kempu. A tady je přírůstek do programu, pořadové číslo 18, který přináší změnu.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Hip Hop Kemp 2015
čtvrtek 20. srpna 2015 18:00
(konec +- pátek 21. srpna 2015 01:00)
Letiště Hradec Králové
Hradec Králové (CZ)
Nepřichází poprvé. Přichází potřetí. Je tu lichej rok. Mikrofony a hlavy jsou v konjunkci. Znamení. Uvědomění. Nadešel čas. Homeboy Sandman se vrací na místo rapu. Jestli vás rap baví, ale občas se bojíte, koho dáte za příklad svým dětem, až to budou pobírat, můžete zkusit habána z Queensu. 8 let na scéně, 5 alb, 6 EPček a 1 mixtape, doma na legendary labelu Stones Throw. Props. Ceny. Články. Recenze. Dobrý. Ale takovejch je. A úspěšnějších. Ale napsal někdo z nich po rasistickém rétorickém cvičení majitele LA Clippers - Donalda Sterlinga něco tak odvážnýho jako článek Black People Are Cowards? Slíznul to a smetana to nebyla. Ale někdo to říct musel. Změna je nejen možná. Změna je potřebná. Homeboy Sandman je jejím poslem a cestou ještě dělá skvělou muziku.

Dvojitej zásah přichází ze Slovenska. Nejdřív vzhůru dolů ke kořenům. Zpátky tam tahá rap trueschoolová jistota domácí scény – Gramo Rokkaz. Žádná přeskakující deska. Týpci jedou. Dopředu. Po svém a na svém. Trendy a hajp se děje daleko za hranicemi toho, co je zajímá. Ani tak se nedá říct, že by Decko, Danosť a Tono S. nebyli aktuální. Pro někoho „po staru“ na to jde i Branči Kováč, profesionálně známý také jako Vec. Patří k inventáři Slovenského hiphopu, stejně jako k inventáři Hip Hop Kempu. Je pravda, že má svoje tempo. Je pravda, že to není tempo závratné. Je pravda, že vydává desky často jako Michael Jackson a jelikož od té poslední ještě neuběhlo pět let, novou nemá. Ale někdo s takhle koňskou dávkou charisma, humoru a člověčí empatie nemusí ohromovat novou deskou, aby měl vaše sympatie. A to se dokonce rýmuje!

A teď dál na jih. Kde je MC, který nutí konkurenci věšet mikrofon na hřebík? Každý freestyle battle rozbije na atomy? A zároveň dělá s Warner Music a čučí na vás z MTV? Přesně mezi dvěma půlkama, tedy v p... Ale může mít v p... teda minimálně pokud se jmenuje Ensi, protože nejen 225.000 virtuálních, těstovinu pojídajících přátel je mu svědkem, že jeho rýmy jsou true. Za gramci mu navíc hlídá záda DJ 2P, člen Alien Army, který sbírá tituly z battlů a zkušenosti z hraní s lidmi jako Xcess nebo Shiftee jak motýly do sbírky. A aby nebylo smutno, dorazí do srdce Evropy i veterán Francesco Paura, ročník 76, přímo z Neapole, srdce italského rapu. Tenhle Bud Spencer a Action Bronson v jednom nedávno vydal novou desku Darkswing a dobrý na tom je, že tajenka o taliánskou desku roku je tím pádem rozluštěna. A co že vlastně hraje? Jako když se old school klasika potká s fresh zvukem. Run The Jewels a k tomu spaghetti.

Energie, charizma a koule jsou na stagi základ. Občas se povede vyfouknout bublina. Ale když odjedete za 2 roky přes 200 koncertů a většinu z nich vyprodáte, tuhle možnost můžete rovnou škrtnout. Quebonafide je aktuálně možná to vůbec nejlepší, co může polský rap nabídnout. Takže? Udělej bordel.

Už když vypíšete členy Blakkwood Records, vypadá to jak zápis z fotbalového zápasu. MAAT, Sharlota, Jay Diesel, 1210 Symphony, Renne Dang, Viktor Sheen, Amco. Někdo to hraje na rap, někdo na skreč. Někdo má co ukázat a nestydí se za to. A jestli jim něco chybí, hype to tedy rozhodně nebude.

A z Němec nám dorazí týpek s neznělým jménem UMSE, ale hlavně, že ta muzika zní. Zní a má zajímavý vývoj. K rapu se dostal oklikou přes punk a hard core, ale když přičuchl k hiphopu, konečně se našel. A našli se v ní i další, jak zjistil v roce 2007, když si ho fanoušci přes MySpace vyhlasovali na fesťák Hip Hop Open ve Stuttgartu. Zkusil hraní s živou kapelou Beat Shop a o pár let a 4 desky později je „to“ tady, upřímná deska Kunst für sich, body u kritiky, body v hitparádě, co víc si přát?

Co? Další jména. Ať můžem společně odejít do slunce. Vždyť do toho Kempovýho slunce jde se už ani ne za dva měsíce prázdnin. Dělejte něco.

Hip Hop Kemp 2015:

GHOSTFACE KILLAH & RAEKWON /USA/
JOEY BADA$$ /USA/
MOBB DEEP /USA/
YELAWOLF/USA/
PRHYME (DJ Premier & Royce Da 5'9”)/USA/
HOPSIN/USA/
EVIDENCE /USA/
DOPE DOD/NL/
GANG STARR FOUNDATION (Jeru The Damaja, Big Shug, Lil Dap of Group Home) /USA/
KONTRAFAKT /SK/
THE FOUR OWLS /UK/
MAJK SPIRIT /SK/
BIGG BOSS SHOWCASE (Vladimir 518, La4 & DJ Wich, Orion, DJ Mike Trafik, James Cole, Refew)/CZ/
EXPANSION TEAM SOUNDSYSTEM (DJ Babu & Rakaa) /USA/
PODZEMGANG /SK/
SMACK/CZ/
AKUA NARU /USA/
MEGALOH /D/
TNKDLBL (Rest, Paulie Garand, Idea, Bpy Wonder, MC Gey, DJ Fatte)/CZ/
RATKING /USA/
SZPADYZOR CREW (donGURALesko, Shellerini, Gruby Mielzky, Rafi, Qlop, DJ KOSTEK)/PL/
HOMEBOY SANDMAN /USA/
SEPAR /SK/
PRAGO UNION + Champion Sound /CZ/
HDBEENDOPE /USA/
UMSE/D/
BISZ & B.O.K. /PL/
DEMIGODZ (Apathy & Celph Titled + DJ Illegal of Snowgoons) /USA/
RETROGOTT & HULK HODN/D/
MOJA REČ /SK/
ALKOPOLIGAMIA CREW /PL/
MYKILL MIERS /USA/
PIO SQUAD/CZ/
VEC /SK/
QUEBONAFIDE/PL/
REVERIE /USA/
GRUBY MIELZKY/PL/
STRAPO & DJ Spinhandz /SK/
VNM/PL/
MARPO & TROUBLEGANG /CZ/
SYLABIL SPILL /D/
PRO8L3M/PL/
PUMPKIN & VIN'S DA CUERO /FR/
SODOMA GOMORA/CZ/
P-MONEY /UK/
GRAMO ROKKAZ (Decko, Danosť, Tono S., DJ Lkama) /SK/
SEAN STRANGE/USA/
TUFU & JOHNNY MOTO /D/
KAIDŽAS & DJ LUCCO/SK/
TAFROB /CZ/
DWA SLAWY /PL/
YZO EMPIRE (Logic, Jimmy Dickson, Jackpot, Lvcas Dope, CBCH + DJ Rusty)/CZ/
MARZ/D/
FRANCESCO PAURA/IT/
HAHA CREW /SK/
BLAKKWOOD RECORDS (MAAT, Sharlota, Jay Diesel, Renne Dang, Viktor Sheen, Amco, 1210 Symphony) /CZ/
MC BOMBER /D/
ANDROID ASTEROID /CZ/
PHILI & DOTZ/UK/
ENSI & DJ 2P/IT/
DE ZRECHTS/CZ/
CYMARSHALL LAW/USA/
Fred
(Fred Durst)
pondělí 29. 6. 2015 16:55
Durst, Fred. 2015. HHK 15? Homeboy Sandman, Vec, Gramo Rokkaz či zástupci Blakkwoodu. Vychytané.cz. [Online] 29. 6. 2015. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9240. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/HHK-15?-Homeboy-Sandman,-Vec,-Gramo-Rokkaz-ci-zastupci-Blakkwoodu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.093s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.211.239.1
Serverový čas: pátek 3. února 2023 15:10