Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Xindl X & Mirka Miškechová = nový česko-slovenský duet

S talentovanou slovenskou zpěvačkou Mirkou Miškechovou nazpíval Xindl X československý duet s názvem CUDZINKA V TVOJEJ ZEMI, ke kterému vznikl nový videoklip.
Přidat na Facebook
Klip CUDZINKA V TVOJEJ ZEMI, jež pro Xindla znovu vytvořil talentovaný Ondřej Pfeiffer, můžete zhlédnout zde:Je to již čtvrtý singl z posledního studiového alba Čecháček Made, které vyšlo vloni na jaře, a s nímž Xindl X slaví obrovský úspěch. Všechny tři předchozí ze zmiňované desky - Barbína, Čecháček Totáček a V blbým věku - se staly hity.

Poslední jmenovaná patří mezi nejhranější písničky roku 2014 i 2015 a získala celou řadu nominací.

Xindl X k Cudzince a albu říká: „Nechtěl jsem desku stavět na slavných jménech hostů, ale na spolupráci s lidmi, jejichž tvorba mě baví. Proto jsem na společný duet oslovil právě Mirku, která sice ještě není známá, ale hned na první poslech mne velmi oslovila svým projevem. A protože mne zaujala i jako textařka, napsal jsem k písní pouze půlku textu a nechal Mirku, ať ho dopíše a doplní o ženský pohled na věc. Vznikl tak tento česko-slovenský duet o ztrátě schopnosti porozumění.“

Mirka Miškechová doplňuje: „Písničku mám velmi ráda, líbí se dvojznačnost textu – odcizení muže a ženy a obou národů. Velmi oceňuji i to, že díky tomuto duetu najednou nestojím jako písničkářka na pódiu sama, ale mám vedle sebe Ondru a další čtyři chlapíky z jeho kapely. Kdyby nebyl v kapele kytarista Lukáš, určitě bych byla nejhezčí, ale dokážu se těšit i z úspěchu (a krásy) jiných, takže mi to žíly netrhá J.“

Aktuální CUDZINKA V TVOJEJ ZEMI patří v koncertním podání Xindla X a Mirky Miškechové k nejoblíbenějším.

Naživo je spolu můžete vidět už během podzimního divadelního RETROTOUR – v Praze v Hybernii ve středu 11. listopadu, v Brně v Mahenově divadle v neděli 22. listopadu a v ostravském Domě kultury v pondělí 23. listopadu.

Všechny tři exkluzivní akustické koncerty Xindlova RETROTOUR představí česko-slovenské hosty: Mirku Miškechovou a Petra Lüftnera; Xindla X tradičně doprovodí jeho kapela ve složení: Dalibor Cidlinský jr., Jan Cidlinský, Emil Valach a Lukáš Bundil, pro tyto koncerty rozšířená o dechovou sekci Splash Horns pod vedením Filipa Jelínka.

Vstupenky na RETROTOUR lze koupit v jednotlivých předprodejích:
11. 11. Praha, Divadlo Hybernie - http://www.ticket-production.cz/index.php?stranka=hrajeme&hra=81731
22. 11. Brno, Mahenovo divadlo - http://www.ndbrno.cz/o-divadle/22-11-2015-xindl-x-retro-tour a na pokladnách Národního divadla v Brně, Dvořákova 11, 602 00
23. 11. Ostrava, Dům kultury - http://www.dkmoas.cz/index.php?ID=5288

Mediálními partnery turné jsou: HIT radio, Regionální Deník a denik.cz

Partnerem Xindla X a jeho RETROTOUR je značka volnočasového oblečení RETRO JEANS. Více informací hledejte na http://www.facebook.com/retrojeanscz.

Xindla X můžete slyšet pravidelně v jeho sobotním rádiovém pořadu Xindloviny na všech stanicích sítě HIT rádií, http://www.youtube.com/user/Xindloviny nebo přečíst na denik.cz .

Pravidelně aktualizované naleznete na www.xindlx.cz a http://www.facebook.com/xindlxofficial.

Dodala: Johana Turnerová
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 24. 6. 2015 17:00
Chovancová, Michaela. 2015. Xindl X & Mirka Miškechová = nový česko-slovenský duet . Vychytané.cz. [Online] 24. 6. 2015. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9225. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Xindl-X-&-Mirka-Miskechova-=-novy-cesko-slovensky-duet-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.069s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 21:13