Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Mistry ČR v surfingu jsou Jan Klvaňa a Anna Černá, Pančochová je třetí

Mekka evropského surfingu, francouzské městečko Seignosse na pobřeží Atlantského oceánu se během uplynulého týdne stalo opět hostitelem mistrovství České a Slovenské republiky v surfingu pod názvem Quiksilver a Roxy Czech & Slovak Surfing Championship.
Přidat na Facebook
Předpověď nezklamala a tak mohli závodníci poměřit síly a dovednosti v pořádných vlnách. Diváci byli svědky zajímavého surfingu v podání nejlepších Čechů, Slováků a také tradičních hostů šampionátu z Maďarska.

Mistry Česka a Slovenska se po zásluze stali Jan Klvaňa, který získal titul již po čtvrté a Anna Černá, čímž zopakovali společný úspěch z mistrovství před třemi lety. Nejlepší umístění ze Slovenských závodníků vybojoval Vlado Bachnár, který obsadil čtvrté místo. Maďarskou výpravu, která je pravidelným účastníkem závodů, nejlépe reprezentoval celkově 5. místem Zoltán Bakro.Mistrovství doprovázely od prvního dne ideální podmínky, velké vlny, slabý vítr a slunečné počasí.
Díky této kombinaci bylo vidět spoustu zajímavých okamžiků.

Ženský závod se posunul pro velké vlny na úterý a v pondělí, kdy byly největší vlny, dostala přednost kvalifikace mužů. Titul mistryně České a Slovenské republiky získala již podruhé Češka Anna Černá. Anna strávila téměř dva roky surfováním na Srí Lance a poslední měsíce pak na Kanárských ostrovech. Jako jedna z mála domácích surfařek dokáže plně využít potenciál vlny a její styl je její jasnou předností. „Během finále jsem byla docela nervózní, podmínky nebyly vůbec jednoduché a jsem moc ráda, že se mi podařilo odjet 2 hezké vlny“, raduje se po závodě Anna Černá. Druhé místo patří Danice Tothové ze Slovenska a třetí skončila snowboardová olympionička Šárka Pančochová, která brala závody jako dobrou letní přípravu na snowboarding. „Atmosféra je daleko uvolněnější než u snowboardových závodů a celkově jsem si to moc užila. S mým trenérem Martinem Černíkem, jsme se shodli, že je to ideální letní příprava na snowboardovou sezonu“, říká Šárka Pančochová.Mužské semifinále a finále se tak odjelo v úterý odpoledne, kdy se zvedal vítr, ale vlny měly stále velkou sílu. Čtveřice nejlepších, která postoupila z vyřazovacích kol, se potkala v 45 minutové session a o vítězi rozhodl součet dvou nejlepších vln. S náročnými podmínkami si nejlépe poradil Jan Klvaňa, který tráví většinu roku na Bali. „Jsem moc rád, že se mi podařilo po třech letech obhájit vítězství, konkurence ve finále byla opravdu veliká“, říká vítěz Jan Klvaňa. Na druhém místě skončil Otmar Oliva a třetí pak Martin Černík.

MENS FINALS
1. Jan Klvaňa 12.5 b
2. Otmar Oliva 11 b
3. Martin Černík 8,5 b
4. Vlado Bachnár 8 b

WOMENS FINALS
1. Anna Černá 8 b
2. Danica Tothová 7,5 b
3. Šárka Pančochová 7 b
4. Milada Kubešová 2 b

Bližší informace na: www.surfchamp.cz

Dodal: Marek Teyssler
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 24. 6. 2015 16:00
Chovancová, Michaela. 2015. Mistry ČR v surfingu jsou Jan Klvaňa a Anna Černá, Pančochová je třetí. Vychytané.cz. [Online] 24. 6. 2015. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9223. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Mistry-CR-v-surfingu-jsou-Jan-Klvana-a-Anna-Cerna,-Pancochova-je-treti
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.096s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 18:40