Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Hip Hop Kemp bohatší o 9 nových jmen z pěti zemí

Jak jako Rap fest? Proč? Protože přesně to se tam děje. Rap. Stručný, jasný jak rána lopatou. Máme jich pro vás dneska 9 jako by to byl Wu-Tang, ani se pořádně nevejdou do nadpisu. A rap je to, co jim jde nejlíp.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Hip Hop Kemp 2015
čtvrtek 20. srpna 2015 18:00
(konec +- pátek 21. srpna 2015 01:00)
Letiště Hradec Králové
Hradec Králové (CZ)
Tak, čím začít? Jako rap. Zajímavý jméno. Pro kapelu Ratking? To by šlo. Wiki a Hak pro MCs a producent Sporting Life, to se taky nesplete. Co dál? Styl. Chce se to odlišit. Nosovej hlas, podivně nemocná flow, naložit cokoliv, mávat šalpákou a řadit tam od half time po double time jako by nic? Rap popiči, sound oridži. Naléhavost. Nervozita. Nenechat v klidu. Smrdět autenticitou, tomu vyražený zuby nemůžou uškodit. Trochu jak dort alá pejsek a kočička, co z toho vyšlo? Ratking. Parta nová, co už má za sebou šňůry s Run The Jewels, Death Grips nebo Earl Sweatshirtem. Parta mladá, co ale nemá v plánu nic menšího, než přepsání historie rapu. Něco mi říká, že na tohle se bude ještě vzpomínat.

9 let, pětadvacet releasů, přes kilo odběratelů tuby, desítky litrů přátel, zapletených do virtuáních sítí... TNKDLBL už dávno nemusí nic dokazovat. Nemusí, ale oni chlapci asi chcou nebo co. Paulie chillin, Restowski chillin, what more can I say? Top billin. Ujetej BoyBand, IF s novou deskou na spadnutí. MC Gey ve skandálním outfitu a pořád platí, že „miluju ortodox rap, na tom se nemění nic.“

„12 palců, lahodících uchu znalců, tohle je můj svět, rap.“ Prago Union s ničím novým nepřišli. Nejsou pryč, měněj nový mrdky za starý a když už se vracet, pak až ke kořenům rapu. K desce HDP. Prago Union Champions – Hrubý Domácí Tour 2005 – 2015, starý pecky, novej basák. „A dál už jen R A P, kam oko dohlídne, rozprostírá se a pohlcuje mě.“

Z Jednašesky Spirit ční, to je zřejmý. Dostal se jinam, než většina. Ale to neznamená, že by se zbytek party už jen vezl. Otecko má hotový druhý sólo, vychází příští týden - OTIS – Opisujem Tu Iba Skutočnosť a Cigo, ten hned vzápětí konečně vydává své první sólo taky – Malý princ. Oba mají venku singly, klipy, vysoký počet views stejně jako úroveň očekávání.

„Nosím Handlovský dres, robím Handlovský rap, lebo som Handlovský pes.“ hlásí Delik, který spolu se Supou a Jozefem Bengererem patří ke Kempu víc než rajčatová bitva. Supa venku sólo Čierne dni, Delik venku Rozlučku so slobodou, na nová desce MR se maká, MCs stále hrotí flow jak málokdo tady, mladý nebo starý, živý nebo mrtvý. One of the best. Není o čem.

Jestli máte rádi britský přízvuk, britský sound, britský přístup a MCs, co mikrofony doslova požíraj, něco bychom pro vás měli. Phili & Dotz. Jo, jo, Si Phili a obávaný bedla šampion Dotz. Dvojitý trable.

A když už jsme u toho. Je rok 2015 a všichni by zase chtěli bejt „real“. Ale je tu jeden, co dává nekompromisní výsměch všem tvým odrostlým a stárnoucím komerčním prasatům. Tlemí se ve svém bunkru ve Východním Berlíně. Jmenuje se MC Bomber a jediné, co fakt miluje, je battle rap deluxe.

Jestli jde o čistokrevný šoumanství a vzteklou energii na stagi, podobná krevní skupina je i další panáček z Němec s jazykolamem místo jména - Sylabil Spill. Chrlí. Exploduje. Zaplavuje kvantitou. Odzbrojuje kvalitou a promyšlenými koncepty. Vydá klidně 2 EP a dlouhohrajku za jedinej rok a na koncertě nepřestane nakládat, dokud sebou všichni nehodí do ringu, s prosíkem o ručník.

Jednou jsme vyrazili na tour de Europe a vracíme se do cíle přes Polsko. Gruby Bielzky nás tam čeká. Jedem totiž přes Sopoty a do ucha si dáme jeho první desku poetického názvu: Silny Jak Nigdy, Wkurwiony Jak Zwykle. Pak druhou matematickou 1,5. Bubny The Returners, není o čem, jen že krom uší i krk asi bude bolet...

Lineup už se nevejde na A4, celkem jde, ne? No. A kdo bude ještě? Ještě pořád je toho halda. Tohle je náš svět. RAP. Tak zase za tejden...


Nová jména Hip Hop Kempu 2015:

RATKING /USA/

TNKDLBL (Rest, Paulie Garand, Idea, Boy Wonder, MC Gey, DJ Fatte) /CZ/

MOJA REČ /SK/

OTIS & CIGO /SK/

PRAGO UNION + Champion Sound /CZ/

MC BOMBER /D/

SYLABIL SPILL /D/

GRUBY MIELZKY /PL/
Fred
(Fred Durst)
úterý 23. 6. 2015 19:00
Durst, Fred. 2015. Hip Hop Kemp bohatší o 9 nových jmen z pěti zemí. Vychytané.cz. [Online] 23. 6. 2015. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9215. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Hip-Hop-Kemp-bohatsi-o-9-novych-jmen-z-peti-zemi
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.092s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.229.119.176
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 22:26