Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Skončil festival United Islands of Prague 2015

...spojené ostrovy, strhující koncerty, nadšení diváci!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
United Islands of Prague
čtvrtek 18. června 2015 21:00
(konec +- pátek 19. června 2015 04:00)
Praha
Praha (CZ)
Letošní United Islands of Prague proběhl ve znamení skvělých koncertů i nadšeného publika. Festival zaznamenal obrovskou účast diváků, zúčastnilo se více než 60 000 lidí. Skvělý výkon předvedli jak zahraniční hvězdy - britský East India Youth, holandští Birth of Joy, dánská formace Alo Wala nebo izraelští Panic Ensemble, tak třeba i česká formace DVA nebo slovenští Longital. Na Dětském ostrově dostali fanoušky do varu PSH a Live band. Hudba, gastro, neziskovky, program pro rodiny s dětmi, Kinského zahrada, Kampa, Střelecký a Dětský ostrov, Most Legií, Janáčkovo nábřeží a spousta klubů, to byly United Islands 2015.

Všech 7 scén festivalu United Islands of Prague se setkalo s velkým diváckým ohlasem. V Kinského zahradě na hlavní scéně zazářili už v pátek Mydy Rabycad a Zrní, v sobotu odpoledne pak Monkey Business a Midi Lidi. Na Střeleckém ostrově se na Jazzové scéně Čro skvěle uvedli rakouští Phanda. Kampa hostila dvě scény – Radio 1 scénu, kde v sobotu odpoledne vystoupila oblíbená Lenka Dusilová s Baromantikou a večer plné hlediště nadšeně přijalo písničkáře Fismolla z Polska a ČT art World scénu, kterou zakončil B Fachada z Portugalska. Na Excelent Urban scéně se odpoledne rozjíždělo například za rapování Cincinaty – malých kluků z Prahy. Večer zakončili PSH, kteří se svým Live bandem dostali do pohybu celý Dětský ostrov.„Letos navštívilo festival více než 60 000 lidí, což je ještě více, než loni. Utvrdilo nás to v našem počínání a v tom, že návštěvníci mají zájem o festival v centru Prahy, který spojuje nejen ostrovy, ale i lidi. Bylo skvělé mluvit slyšet kolem sebe návštěvníky nadšené z kapel, které jsme jim představili a o nichž třeba neměli doposud ani tušení,“ říká Barbora Šubrtová, šéfdramaturgyně festivalu.

Festival si užili nejen dospělí, ale i děti. V dětském koutku Radia Junior na Kampě bylo pořád plno. Děti skákali na trampolínkách, hráli hry, nebo si nechali malovat na obličej. Lidé si také užili nabídku netradičních kuchyní, nejrůznějších chutí i nabídku nápojů, ať už šlo o třikrát chmelenou jedenáctku Excelent nebo třeba koktejlů z Mojito&Coctail baru.

„Chtěl bych poděkovat našim partnerům, kteří nám umožnili uspořádat dvanáctý ročník festivalu. Především těm hlavním, díky kterým jsme byli schopni představit v Praze kvalitní kapely. Děkujeme také mediálním partnerům, kteří nám pomohli dostat povědomí o letošním ročníku mezi širokou veřejnost,“ říká na závěr festivalu Martin Voňka, jeden z organizátorů.

David Gaydečka, druhý z organizátorů, dodává: „Velký dík patří také našemu týmu. Lidem, kteří festival produkovali a zapojili se do organizace akce. Naší programové šéfové Báře Šubrtové se podařilo připravit skvělý program. Je to skvělý pocit, když vidíte, jak si tisíce lidí užívají akci, kterou vy celý rok připravujete. Děkujeme, že jste nám pomohli znovu spojit pražské ostrovy! Takže příště, 23. - 25- června 2016 se na vás všechny těšíme.“

Dodala: Barbora Pangrácová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 22. 6. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Skončil festival United Islands of Prague 2015. Vychytané.cz. [Online] 22. 6. 2015. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9208. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Skoncil-festival-United-Islands-of-Prague-2015
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.085s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 23:41