Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Co bude po smrti? Poletíme? mají jasno!

Je tu nový videoklip na píseň pro Vaše pohřby
Přidat na Facebook
Na prahu festivalové sezóny, těsně před sobotním vystoupením na pražských United Islands se energický band Poletíme? hlásí s novým klipem! Vizuálního ztvárnění se dočkala skladba Moje poslední vůle z loňského alba Turbošansón, v níž se kapela s přímostí a vtipem sobě vlastním vyrovnává s odchodem blízkého člověka. Na klip, který vytvořila studentka animace Monika Hrdličková, se podívejte zde: ,"Tuto píseň jsem napsal po pohřbu jedné velice milované osoby. Je k dispozici všem lidem, kteří chtějí, aby se jejich pozůstalí při posledním rozloučení aspoň trošku pousmáli. Minimálně zazní na pohřbu mém, protože byla pro tento účel složená," říká frontman Poletíme? a výtvarník Rudolf Brančovský, který je pod klipem (stejně jako pod všemi dosavadními klipy Poletíme?) podepsaný také jako scénárista.

Videoklip, jehož tvůrkyně vzešla ze soutěže mladých animátorů pořádané studentskou iniciativou Animotéka, má dle slov Brančovského podtrhnout a ještě víc odlehčit sdělení samotné písně. "Humor ve složitých životních věcech chápu především jako jakýsi mokrý hadr. Tím se zaprášený a smradlavý problém utře a dá se v něm začít číst a tím hledat východiska."

Tento přístup je pro Poletíme? i jejich hudbu a koncerty charakteristický, což kvitují fanoušci napříč celou republikou. Ostatně fakt, že kapela má v letošním koncertním harmonogramu na 90 zastávek o jejím nasazení vypovídá mnohé.

Když pak přijde na to, zda Poletíme? raději křepčí na pódiu pod širým nebem nebo v klubu, mají jasno: "Všechno, co je venku, je jaksi lepší, vzdušnější, romantičtější, otevřenější a dobrodružnější.

Dodal: Lukáš Kadeřábek
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 18. 6. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Co bude po smrti? Poletíme? mají jasno!. Vychytané.cz. [Online] 18. 6. 2015. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9200. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Co-bude-po-smrti?-Poletime?-maji-jasno!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.075s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 03:18