Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Začíná United Islands of Prague 2015

Klubová noc letos i na nádražích
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
United Islands of Prague
čtvrtek 18. června 2015 21:00
(konec +- pátek 19. června 2015 04:00)
Praha
Praha (CZ)
Hudební festival United Islands of Prague 2015 je tady! Začíná tradičně ve čtvrtek 18.6. Klubovou nocí, která přinese více než padesátku objevů domácí klubové scény na 16 místech: Roxy, Vinohradský pivovar, Palác Akropolis, Chapeau Rouge Prague, Experimentální prostor NoD, Nádraží Bubny, Rock Café, Klubovna 2. patro, Nákladové nádraží Žižkov, Café Neustadt, Malostranská beseda, Futurum Music Bar, Avoid Café, La Loca Music bar & lounge, Jazz Dock a Cargo Gallery. Vstup na všechny akce, stejně jako na celý festival, je zdarma.

„Klubová noc dává prostor především novým tvářím na domácí klubové scéně. Z nich poté vybíráme některé objevy po příští rok na hlavní scény. Za všechny bych ráda vyzdvihla Hard to Frame a The High Corporation v klubu Roxy, ambientní projekt Awali v Klubovně 2. patro nebo kytarovku Bros'n'Beats v Paláci Akropolis. Kromě známých pražských klubů budeme hrát i na několika speciálních místech, např. na Nákladovém nádraží Žižkov, v Cargo Gallery, což je nová loď na Náplavce,“ přibližuje první festivalový večer šéfdramaturgyně Barbora Šubrtová.

Klubová noc vypukne v 18 hodin v Avoid Café koncertem kapely Sklad by Walda, program bude končit kolem 4 hodiny ranní v Chapeau Rouge , kde se představí DJ Swing Garden & DJ Max W. Mezi další kapely, které rozhodně stojí za to vidět patří třeba Eddy Allen & CCTV Allstars (NNŽ), slovenští Longital (Palác Akropolis) nebo balkánsky laděná formace Džezvica (Nádraží Bubny). Celý program Klubové noci je na www.unitedislands.cz/program.

„Významným místem pro nás je nádraží Bubny, kde se připojujeme ke snaze projektu Památník ticha a snažíme se alespoň pro jeden večer vrátit toto místo do města a připomenout ho lidem,“ dodává jeden z organizátorů festivalu David Gaydečka.

Open air část festivalu začne v pátek hned v 15 hodin na Kampě koncertem kapely Holden Caulfield. Hlavní stage se již podruhé nachází v Kinského zahradě, kde se během dvou festivalových dnů představí třeba Mydy Rabycad či Monkey Business a v sobotu večer zde zazáří hlavní zahraniční hvězdy – na Merkuryho cenu nominovaný East India Youth a holandští rockoví Birth of Joy. Narozdíl od loňského ročníku bude vstup do Kinského zahrady zcela zdarma.

Letošní ročník United Islands of Prague proběhne na 7 venkovních scénách rozmístěných po celém centru Prahy. Zatímco páteční program začne v 15 hodin, v sobotu se festival rozjede už v 11 hodin dopoledne. Po desáté hodině večerní se program přesune na afterparty do klubů. Po celý víkend si mohou návštěvníci užít kromě koncertů také doprovodný program a širokou nabídku jídel i nápojů, od exotických až po tradičně festivalové. Kompletní program festivalu je na www.unitedislands.cz

Dodala: Barbora Pangrácová
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 18. 6. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Začíná United Islands of Prague 2015. Vychytané.cz. [Online] 18. 6. 2015. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9198. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zacina-United-Islands-of-Prague-2015
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.093s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 05:19