Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Excelent Mystic SK8 Cup: Do prahy se chystá špička i mladá krev

Excelent Mystic Sk8 Cup 2015 se nezadržitelně blíží a my Vám nyní představíme pár jezdců, kteří potvrdili svoji účast a budou měřit své síly v disciplínách street, bowl a best trick.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Excelent Mystic SK8 Cup
pátek 26. června 2015 12:00
(konec +- sobota 27. června 2015 00:00)
Mystic Sk8park
Praha (CZ)
Jako obvykle se na závodech sejde světová špička ze všech koutů planety doplněná předními domácími jezdci. Že bude na co se koukat snad potvrdí i jména uvedená níže.

Pedro Barros/Brazílie
Jezdec týmu Volcom, Red Bull a Vans, pětinásobný vítěz X Games a jedno z
nejvýznamnějších jmen současného brazilského skateaboardingu. Už teď je
považovaný za nástupce legend jako je Christian Hosoi (který se v loňském roce na Mysticu zúčastnil závodu Bowl Masters), Sandro Dias nebo Bob Burnquist. A to je mu teprve dvacet. Renomé si získal svou všestranností a obratností v minirampě i bazénu. Narodil se v brazilském Florianopolis, kde žije kousek od pláže a na zahradě má v podstatě vlastní skatepark. Jak o něm píší zahraniční média: „Vždycky budou kluci, co dotáhnou skateboarding trochu dál, ale jen několik z nich dokáže přesáhnout hranice naší představivosti. Pedro je ve své generaci jedním z nich.“

Greyson Fletcher/USA
Kalifornská hvězda a bazénový specialista se vrací na Mystic Skate Cup, kde před dvěma lety vyhrál závod v bowlu. Greyson je vedle profesionálního ridera také herec. V roce 2003 se jako 12ti letý objevil ve skateboardovém videu „The Next Invasion“ a v roce 2007 si zahrál v seriálu HBO John From Cincinnati. Jeho otec je profesionální surfař Christian Fletcher. Greyson reprezentuje v podstatě už čtvrtou generaci rodiny, která “vyprodukovala” ty nejvlivnější surfaře vůbec. V největších světových bowlech lítá bez pudu sebezáchovy a samozřejmě bez helmy a chráničů, jen v džínách.David González/Kolumbie
Naprostá pecka a jeden z nejlepších jezdců současnosti, držitel titulu „Skater of the year 2012“ dle respektovaného magazínu Thrasher jezdí od svých dvanácti let a z rodné Kolumbie se přestěhoval do kolébky skateboardingu Long Beach v Kalifornii. Od svých třinácti let jezdí skateboarding profesionálně, mezi jeho sponzory patří Volcom, Flip a Globe. Kromě skateboardingu rád a hodně hraje na kytaru. V Čechách se ještě neobjevil, ale podle historek, které kolem něj kolují a které se hodně týkají jeho intimního života lze očekávat, že ho na Štvanici bude zajímat nejen skateboarding.

Dustin Dollin/Austrálie
Další hvězda ze stáje Volcom pochází z Austrálie a na skejťáka již začíná být v důchodovém věku – na Mysticu oslaví své 35. narozeniny. To mu ale v žádném případě neubírá na jeho jezdeckých dovednostech. Mezi jezdci se mu přezdívá „The Man from Hell“ aneb muž z pekla, a to nejen proto, že pochází z chudinské a drogami prolezlé oblasti austrálie, ale i proto, že ho ve skejtování nezastavilo ani šest komplikovaných operací kolena.

Martin Pek/Česká republika
Loňský vítěz závodu ve streetu a nepřehlédnutelný rider nejen české skateboardové scény začal na skejtu jezdit ve svých dvanácti letech v době, kdy si jeho rodiče mysleli, že z něj bude basketbalista. „Pár kluků ze sídliště u nás na školním hřišti postavilo na tu dobu velice kvalitní skatepark ze dřeva a já se na ně chodil dívat. Párkrát jsem si půjčil skate a potom jsem už začal jezdit na svém. K Vánocům jsem od rodičů dostal první pořádný komplet a díky tomu se mohl rozjet naplno!“, popisuje Martin svoje začátky a cestu, která ho dovedla až k profesionální skateboardové kariéře. Navíc sportovní talent má zřejmě v genech, jeho máma hrála v reprezentaci pozemního hokej a táta za repre jezdil na kole. Martinovy úspěchy mají o to větší sílu, že se k nim probojoval i po vážném zranění, otevřené zlomenině holení a lýtkové kosti pravé nohy, která ho právě v životní formě úplně vyřadila na nějakou dobu ze skejtového provozu. Dnes už zase válí „signature tricks“, tedy svoje vlastní, charakteristické kousky. Má jich hned několik. A Mystic Skate Cup? Ten je jeho osudová záležitost, jak říká: „každej rok se do Prahy sjela světová skateboardová elita, která nejen mě inspirovala k tomu, co dnes dělám.“ Martina sponzorují firmy jako Vans, House Of Marley, Oakley, Orion Trucks, Ambassadors, nebo Bones. Vedle skejtu jezdí rád na snowboardu, kole, hraje basket, cestuje, fotí a točí videa.

Leticia Bufoni/Brazílie
Brazilská skejťačka je nepřehlédnutelnou osobností ve skateparku i mimo něj, a to přesto, že neměří více než 160 centimetrů. Dvojnásobná vítězka Xgames, pětinásobná účastnice Mystic Sk8 Cupu, z čehož třikrát skončila na druhém místě a dvakrát po sobě vyhrála, jezdkyně, která dozrála a ve svých 22 letech udává směr světového ženského skateboardingu. Do Prahy jezdí často a opakovaně, muži ji milují a ženy obdivují. Sami jsme zvědaví, zda-li svůj šestý start na Mysticu promění ve zlato.Excelent Mystic Sk8 Cup 2015 se koná 26. – 27. – 28. června v Praze na ostrově Štvanice, kde nejlepší světoví skateboardisté pojedou v disciplínách street a bowl o prize money ve výši 30.000 USD. Závod bude hodnotit Association of International Skateboarders, která zajišťuje rozhodčí a zpracovává výsledky.

Dodal: Marek Teyssler
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 17. 6. 2015 10:00
Chovancová, Michaela. 2015. Excelent Mystic SK8 Cup: Do prahy se chystá špička i mladá krev. Vychytané.cz. [Online] 17. 6. 2015. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9196. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Excelent-Mystic-SK8-Cup:-Do-prahy-se-chysta-spicka-i-mlada-krev
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.109s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 11:55