Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Domníváte se, že už vás Jeffery Deaver nemůže ničím překvapit?

Tak to jste ještě nečetli jeho nejnovější krimiromán ŘÍJNOVÝ SEZNAM.
Přidat na Facebook
Čtenář se zálibou v krimižánru se v uplynulých dvaceti letech nemohl nesetkat se jménem Jeffery Deaver. Vždyť jen u nás vyšly jeho knihy v úctyhodném nákladu 600.000 výtisků! V té nejnovější - pojmenované ŘÍJNOVÝ SEZNAM - dovedl Deaver umění literární manipulace k naprosté dokonalosti.

Knihy bývalého novináře, folkového zpěváka a advokáta Jefferyho Deavera patří mezi nejprodávanější na světě. Pravidelně se objevují v žebříčcích bestsellerů prestižních médií, jako je třeba New York Times nebo britské The Times. Deaverovy knihy se prodávají ve více než 150 zemích světa a byly přeloženy do třiceti pěti jazyků.

Vstup do nejvyšších pater světové beletrie držiteli mnoha literárních cen zajistila originální postava kvadruplegického detektiva Lincolna Rhyma. „Zamýšlel jsem vytvořit holmesovskou postavu, která používá spíš mozek než tělo," říká autor o detektivovi, který se zatím objevil v hlavní roli deseti jeho románů. „Řeší zločiny tím, že o nich raději přemýšlí, než aby jako jiní střílel, běhal a po barech tahal úskoky z lidí svědectví."

Hrnuly se ceny, přicházely nabídky z Hollywoodu, stoupaly honoráře, rostla autorova prestiž. Bezmála třicítka vydaných titulů se rozletěla v mnohamilionovém nákladu po celém světě. Ozvali se i správci pozůstalosti Iana Fleminga s nabídkou, aby Deaver napsal novou bondovku. Stalo se: vyšla pod názvem Nula stupňů volnosti.

Pro spisovatele jsou ale tohle všechno až druhotná měřítka úspěchu: „K psaní mě inspiruje čtenář. Jemu chci dávat všechno, co ho baví a co mu přináší vzrušení. V téhle branži je naprosto nezbytné, aby autor znal svého čtenáře a měl ho při psaní neustále na mysli."

Novinkový krimithriller ŘÍJNOVÝ SEZNAM (The October List) přeložil do češtiny Dalibor Míček, vychází dnes, tedy ve středu 17. června, u nakladatelství DOMINO.ŘÍJNOVÝ SEZNAM
Začátek tohoto neobyčejného krimirománu najdeme vlastně na jeho konci. Alespoň podle tradičních pravidel žánru. Která ovšem Jeffery Deaver převrací na hlavu.

Gabriela McKenzieová zoufale čeká na zprávy o své unesené šestileté dcerce. Konečně se otevřou dveře. Do místnosti ale nevstoupí policie ani vyjednavač. Je to únosce a v ruce drží zbraň. Ještě před dvěma dny vedla Gabriela normální život. Jak je možné, že se všechno najednou takhle zvrtlo? Nejenže má zaplatit půl miliónu dolarů jako výkupné, ale musí také odevzdat záhadný dokument nazvaný Říjnový seznam. Nikdy dříve o té listině neslyšela. Ví jen tolik, že patřila bývalému šéfovi, který uprchl před policejním vyšetřováním neznámo kam…Od nedělního večera k pátečnímu ránu se odvíjí chytře vybudovaný děj, v němž nás autor nutí neustále přehodnocovat dříve předložená fakta. A když v samotném závěru konečně vyvstane úplný obraz děje, nezbude nám než užasnout nad tím, k jakému mistrovství Deaver dovedl umění literární manipulace.

V červnu v nakladatelství DOMINO dále vychází:
Jeffery Deaver, SBĚRATEL KOSTÍ, edice Napětí – čtvrté vydání, první jako audiokniha
Lisa Jackson, PROKLETÍ, edice Napětí
Jennifer Weiner, DOBRÝ V POSTELI, edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 17. 6. 2015 10:00
Chovancová, Michaela. 2015. Domníváte se, že už vás Jeffery Deaver nemůže ničím překvapit? . Vychytané.cz. [Online] 17. 6. 2015. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9194. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Domnivate-se,-ze-uz-vas-Jeffery-Deaver-nemuze-nicim-prekvapit?-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.126s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.229.119.176
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 02:05