Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kulturní tip!

Smetanova Litomyšl uvede hudební hvězdy Hollywoodu v české premiéře Umučení Krista
Přidat na Facebook
Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl patří uvedení vokální symfonie Umučení Krista (The Passion of the Christ Symphony) s hudbou ze stejnojmenného filmového hitu režiséra Mela Gibsona. Poprvé v České republice zazní v neděli 21. června od 21.00 na nádvoří zámku Litomyšl v podání Filharmonie Brno pod taktovkou autora – Johna C. Debneyho, jednoho z nejúspěšnějších hollywoodských filmových hitmakerů.

Skladba o prologu, sedmi zastaveních Křížové cesty a epilogu vznikla na podkladě a z motivů mimořádně emocionální, mistrovské hudby, kterou John C. Debney zkomponoval pro film Mela Gibsona Umučení Krista v roce 2004 a za níž byl o rok později nominován na Oscara. Světová premiéra Debneyho symfonie se uskutečnila ve Vatikánu a provázely ji patnáctiminutové nadšené ovace. Vedle Johna C. Debneyho se v Litomyšli osobně představí další hollywoodská star, zpěvačka Lisbeth Scott, která nazpívala vokály k řadě známých filmů, např. Mnichov, Království nebeské, Avatar, Transformers, sérii Shrek nebo seriálu True Blood. Spolu s ní při této výjimečné příležitosti vystoupí hráč na etnické dechové nástroje Pedro Eustache, sólisté opery Národního divadla v Praze Alžběta Poláčková a Aleš Briscein a Český filharmonický sbor Brno.

Vstupenky na českou premiéru monumentálního vokálně-instrumentálního díla Umučení Krista jsou v prodeji v síti Ticketportal – www.ticketportal.cz

Více informací – www.smetanovalitomysl.cz

Dodala: Alice Titzová
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 16. 6. 2015 07:00
Chovancová, Michaela. 2015. Kulturní tip!. Vychytané.cz. [Online] 16. 6. 2015. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9190. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kulturni-tip!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.086s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 18:02