Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Další ročník Kašpárkohraní je za námi - jak bylo?

Největší rodinný festival Kašpárkohraní se konal na Letné v neděli 14. června a zaznamenal rekordní počet návštěvníků
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Kašpárkohraní
neděle 14. června 2015 12:00
(konec +- neděle 14. června 2015 19:00)
Letenské sady
Praha (CZ)
Sedmý ročník největšího rodinného festivalu v Čechách Kašpárkohraní se konal v pražských Letenských sadech v neděli 14. června. Vystoupil zde zcela poprvé zpěvák Tomáš Klus, návštěvníkům zahrála též bejbypanková kapela Kašpárek v rohlíku. Největší hity z mateřských školek jako Polámal se mraveneček nebo Skákal pes přes oves si návštěvníci zazpívali v rockové úpravě s Márdim z Vypsané Fixy, který na Kašpárkohraní představil svůj hudební projekt Mixle v Piksle. Dětská opera Praha návštěvníky potěšila svými minioperkami o Červené Karkulce nebo Budulínkovi z dílny Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Nechyběla graffiti exhibice pod vedením Vladimira 518. Vstup na Kašpárkohraní, které moderovali herci Šárka Vaculíková a Jan Cina, byl zdarma.Kašpárkohraní tradičně nabídlo průvody velkých „hybnostrojů“, ochutnávku pouličních divadelních představení, klauniád a žonglérských workshopů pod taktovkou V.O.S.A. Theatre, Circus Sacra nebo Squadra sua či interaktivní cirkusovou show Cirkus žlutá karamela v podání Divadla Mimos. Taneční škola Indance představila popbaletní představení Malá holka ve velkém světě, nechyběla oblíbená bublinová show v podání Václava Strassera. Malí návštěvníci se mohli zapojit do ekologické interaktivní instalace z recyklovatelných materiálů, kterou pořádala Galerie umění pro děti GUD. Milovníci sportu se vyřádili na ragby, golfu, florbalu, baseballu, softballu, jízdě na koni nebo také fotbale pod vedením AC Sparta Praha a dalších klubů. Na Kašpárkohraní se představila také sdružení postižených a handicapovaných sportovců TJ Zora a Sportability. Edukativní přesah Kašpárkohraní zastupovaly sbory dobrovolných hasičů, Český červený kříž a program připravený Armádou a Policií České republiky. Děti na Kašpárkohraní si mohly vyzkoušet také třeba hraní na africké bubny, malbu krajiny v plenéru a další kreativní aktivity. Pro „chytré hlavy“ byly připraveny společenské hry, jako například šachy, logické hry či hlavolamy. Organizátoři Kašpárkohraní letos již porduhé pořádali ve spolupráci s Nedoklubkem věcnou sbírku pro spolek rodičů předčasně narozených dětí. Sbírka byla úspěšná, na místě bylo vybráno dětské oblečení včetně dětských plen.

Kašpárkohraní pořádala agentura Riff Raff ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a MČ Prahy 7. Záštitu nad festivalem převzali radní hlavního města Prahy Ing. Mgr. Irena Ropková, Jan Wolf a starosta MČ Prahy 7 Mgr. Jan Čižinský. Veškeré informace o festivalu na facebook.com/kasparkohrani a kasparkohrani.cz

Dodala: Klára Mixová
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 16. 6. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Další ročník Kašpárkohraní je za námi - jak bylo?. Vychytané.cz. [Online] 16. 6. 2015. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9185. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Dalsi-rocnik-Kasparkohrani-je-za-nami---jak-bylo?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.076s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 01:38