Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Dobrý v posteli

Výtečně napsaná kniha o tom, jak se neztratit ve vlastním životě, když je vám kolem třiceti, máte mírnou nadváhu a nemáte přítele.
Přidat na Facebook
Nakladatelství DOMINO právě vydává román, jenž je v celé řadě zemí považován za „bibli“ dívek kolem třicítky, které by se rády usadily a založily rodinu – kdyby ovšem měly s kým.

Na rozdíl od jiné legendy tohoto žánru, Bridget Jonesové, je hrdinka této knihy jaksi přemýšlivější, méně ztřeštěná a vládne poněkud ironičtějším smyslem pro humor. Její příběh rezonuje ve čtenářkách napříč kontinenty, a není proto divu, že jen ve Spojených státech se román DOBRÝ V POSTELI udržel na žebříčku bestsellerů celých pět let!

Autorkou knihy je americká spisovatelka Jennifer Weiner. Její knihy se dají koupit ve 36 zemích světa a zatím se jich prodalo na 11 milionů výtisků. Podle její knihy Zná ji jako své boty (In Her Shoes) byl natočen film s Cameron Diaz v hlavní roli.

Právě vydávanou novinku DOBRÝ V POSTELI přeložila pro nakladatelství DOMINO Zuzana Pernicová.

Jennifer Weiner popisuje vznik knihy DOBRÝ V POSTELI takto: „Mnoho mých nápadů se inspiruje každodenním životem – například za zrodem námětu na román DOBRÝ V POSTELI jel můj dramatický rozchod s přítelem. Chtěla jsem pak vyprávět celý příběh dívky, která se mi do značné míry podobala, a chlapíka ne nepodobného Satanovi. S hlavní hrdinkou máme jisté shodné znaky: stejně jako já je Cannie novinářka, co vystudovala Princeton, přežila dysfunkční rodinu, ve které vládl velmi kousavý smysl pro humor, a celá léta se úplně zbytečně zaobírala tím, jak vypadá a jak by vypadat měla (nebo chtěla). Na rozdíl od Cannie jsem ale nikdy neměla přítele, který by o mně psal hanopisy do časopisu (díky Bohu!).“Edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy nakladatelství DOMINO: Jennifer Weiner, DOBRÝ V POSTELI

Naši osobnost a osud neutvářejí ostatní. Utváříme je sami.
Osmadvacet let ubíhal život Cannie Shapirové bez větších zádrhelů, tedy když pomineme fakt, že její otec dávno škrtl dceru ze svého života, což matka vyřešila navázáním ne úplně konvenčního vztahu. Cannie je odhodlána nenechat se tím převálcovat: má přece vcelku hezký život, přátele, psa a zajímavou práci. Dokázala se dokonce smířit i se svými křivkami, které by někteří mohli považovat za přebujelé.

Usilovně udržovaná duševní rovnováha se zbortí ve chvíli, kdy si Cannie ve společenském časopise přečte lehce urážlivý článek svého bývalého přítele nazvaný Miloval jsem korpulentní ženu. Všechny obranné mechanismy i podpůrné berličky přestanou najednou fungovat. Cannie se ocitá na šikmé ploše, na jejímž konci je už jen zoufalství a deprese.

I z takových neutěšených míst se ale člověk může dostat, pokud o to opravdu stojí. Cannie prožije zlomový rok, v němž se vypořádá se všemi svými ztrátami i prohrami a pokusí se zjistit, kým vlastně je. Protože jedině tak bude moci přijít na to, kým vlastně chce v budoucnu být.

Karin Lednická z nakladatelství DOMINO doplňuje: „Čtenáři na celém světě ocenili autorčino umění spojit závažné společenské téma (v tomto případě problematiku třicátnic, které by se chtěly usadit, ale nedaří se jim najít volný protějšek) s neotřelým smyslem pro humor. Jennifer Weiner má odpozorovány i ty nejmenší detaily každodenního života a přenáší je na stránky svých knih s obdivuhodnou lehkostí, vyhrazenou jen pro ty nejtalentovanější. Nejinak je tomu i v dalším jejím románu Až úplně dolů, který česky vyjde na podzim 2015. Ani v něm na čtenáře nečeká lehké téma: hrdinka si ve snaze být dokonalá a všechno zvládnout vybuduje závislost na prášcích.“

Další červnové tituly nakladatelství DOMINO:
Jeffery Deaver - ŘÍJNOVÝ SEZNAM - Domníváte se, že už vás Deaver nemůže ničím překvapit? Může. Touto knihou.
Lisa Jackson – PROKLETÍ - Peklo děsivých vzpomínek, realita pohřešovaných dívek
Jeffery Deaver – SBĚRATEL KOSTÍ - čtvrté vydání, i jako audiokniha

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 15. 6. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Kniha: Dobrý v posteli. Vychytané.cz. [Online] 15. 6. 2015. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9183. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Dobry-v-posteli
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.109s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 17:58