Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Doprovodný program United Islands

Aktivity u všech stagí budou probíhat v pátek od 14:00 do 21:00 a v sobotu od 10:00 do 21:00. Pokud není uvedeno jinak.Výjimkou je Janáčkovo nábřeží, kde budou aktivity probíhat v pátek od 18:00 do 21:00 a v sobotu od 10:00 do 21:00.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
United Islands of Prague
čtvrtek 18. června 2015 21:00
(konec +- pátek 19. června 2015 04:00)
Praha
Praha (CZ)
Kinského zahrada
alternativní scéna – divadlo, buskeři, akrobati
Cirkus Tety
pátek 19.6.
Vzdušné akrobatické divadlo, kdy cirkusačky visí na šálách, hrazdě či houpačkách. Po představení jsou závěsy k vyzkoušení pro odvážlivce z publika.
Časy vystoupení: 16:15-16:45, 17:30-18:00, 19:00-20:30, 20:30-21:00

Global Water Dance
sobota 20.6., 17:40 – 18:10
Celosvětový taneční happening na téma pitné vody a globálních problémů s tímto souvisejících.

Alternativní hudební, taneční a akrobatická stage u vodní kašny
punQua
sobota 20.6., 13:00 – 13:20, 19:00 – 19:30, 20:30 – 21:00
Česko – kanadská kapela, která hraje keltské i jiné písně.

Los Carlos
sobota 20.6., 15:00 – 15:30
Česká kapela hrající gipsy swing.

Diabolo a yoyo
sobota 20.6., 16:30 – 17:00
Exhibice žonglování s diaboly a yoyem.

Discgolf
Vyzkoušejte si jeden z nejrozšířenějších sportů s létajícím diskem, odvozeným od klasického golfu.

Stánek Wikipedie
Napište si vlastní článek do Wikipedie. Třeba o vaší oblíbené kapele.

Stánek Amesty International
Navštivte stánek Amnesty International, největší lidskoprávní organizace na světě, která upozorňuje na různé případy bezpráví a vede kampaně k jejich omezení.

Praha stověžatá
sobota 20.6., 14:00 – 18:00
Architektonická dílna pro děti pod vedením airchitekta Kamila Štajgla. Stavění věží a věžiček tajuplné Prahy, jak z pohádkového světa.

Lezecká stěna
Vyzkoušejte si svoji obratnost a fyzickou zdatnost na lezecké stěně za Musaionem.

Trampolína
Zasoutěžte si ve skoku do výšky na naší trampolíně za Musaionem.

Historické vycházky
start sobota 11:00,
sraz u náměstí Kinských u kašny, délka procházky 90 minut
Téma: Z náměstí Kinských do Zahrady Kinských
Na vycházku se sejdeme na náměstí Kinských, jednom ze smíchovských náměstí a velice stručně si povíme o historii Smíchova a jeho připojení k Velké Praze v r. 1922. Pak se již vydáme do rozlehlé zahrady Kinských a po cestě si budeme nejen ukazovat zajímavosti této lokality, ke kterým patří např. zdejší letohrádek s národopisnými sbírkami Národního muzea nebo dřevěný kostelík sv. Michala, který sem byl v r.1929 převezen ze Zakarpatské Ukrajiny, ale náš výklad se bude týkat i historie celé této oblasti.

Kulinářské občerstvení
Dopřejte si kvalitní jídlo, nápoje i kulinářské speciality. V gastro zóně najdete například Steak bar Torro Negro, husí játra, Sushitime nebo Vinařství Spielberg. Dále gril s exotickým ovocem, bezpeckové melouny, francouzské palačinky Galetka, skvělé burgry Inspiral burger, Vietnamskou restauraci Gao Den, singapurskou kavárnu či Mojito bar.

Dětská chillout zóna – hrací koutek Rádia Junior
Přijďte si s dětmi oddechnout. Výroba vlastní festivalové placky, malování, hry, knihy a další rozptýlení pro nejmenší návštěvníky festivalu.

Kampa
ostrov oddechu a sportu
Badmintonová hřiště
Zúčastněte se turnaje v badmintonu pod záštitou České badmintonové asociace. Hraje se na dvou improvizovaných travnatých hřištích a v pátek proběhne Open Air Trick shot party se soutěží o ceny. Jako speciální host dorazí česko-kanadská hvězda badmintonu Max Koreny, který předvede své umění.

Spin ladder
Vyzkoušejte si i stále populárnější švédskou hru Spin Ladder, která je vhodná pro děti od 6 let. Spin Ladder – házení na žebřík, je hra zaměřená na koordinaci a strategii.

Le Parkour
Populární pohybová aktivita České obce sokolské zaměřená na překonávání překážek.

Airtrack
Trampolínová nafukovací žíněnka pro dětské řádění. Instaluje Česká obec sokolská.

Facepainting
Oblíbené malování na obličej pro celou rodinu.

Český červený kříž
Ukázky správně poskytnuté první pomoci.

Workshopy Endless Eight
pátek 19.6., od 14:00
Exhibice a workshopy brazilského bojového umění: Capoeira pro děti i dospělé – hudba, zpěv a spojení bojových, tanečních a akrobatických prvků, Partner Poi – točení a práce na propojování obou hemisfér mozku s POI, Kids Jóga pro nejmenší a Hulahoop obruče, vše pod vedením zkušených mistrů.

Capoeira
Baby office
Dětský koutek s přebalovacími pulty a kojícím zázemím.

Náměstí neziskových organizací
Prezentační stánky neziskovek Arnika, Domov Sue Ryder, Nadace Duha, Studentská akademie, NROS, Post Belllum, Člověk v tísni, Jdeteven, Václav Havel Library, Borůvka o.p.s, EDUin o.p.s, Marché Montessori a Miracle childhood

Stan Pražské Quadriennale
Unikátní živá výstava světového divadla a scénografie zasazená do historického centra Prahy, na které nesmí nikdo chybět… Jedenáct inspirativních dní pro profesionály i neopakovatelné zážitky pro širokou veřejnost.

Jóga smíchu
sobota 20.6., 10.00 – 10:45
Umíte se pořádně smát? Vyzkoušejte jógu smíchu. Výjimečný a ověřený přístup, který spočívá v tom, že se každý z nás se může smát bez důvodu, bez vtipů, humoru, komedie či jiných vnějších podmínek. Smích vyvoláváme prostřednictvím kombinace cvičení založených na smíchu ve skupině, očního kontaktu a dětské hravosti, což po určité době obvykle vede k přirozenému a nakažlivému smíchu.

Večerníčkovo kino
pátek 19.6. od 14hod, v sobotu 20.6. po celý den
V roce oslav 50. výročí vysílání Večerníčku nabídne pohádkový program pro děti, které se tak mohou každou celou hodinu těšit na retrospektivní blok od kultovního kluka s papírovou čepicí na hlavě. Chybět nebudou ani tematické výtvarné dílny.

Pohádkové postavy České televize
pátek, sobota
Večerníčka a další oblíbené postavičky mohou děti potkat během festivalu i osobně. Bob a Bobek, Křemílek s Vochomůrkou, Maxipes Fík i oba Jůheláci se budou pohybovat po celém areálu a kdo se dokáže se všemi sedmi maskoty vyfotit, dostane ve Večerníčkově kině na Kampě odměnu. A pozor: nutný důkaz v podobě fotografií.

Montessori školička, školka a škola Miracle childhood Praha 4
Přijďte se s dětmi podívat co nabízíme v Miracle childhood. Představíme Vám moderní způsob učení, kde jsou děti podporovány ve svobodné volbě aktivit na základě individuálního vývoje každého dítěte. Děti budou mít možnost vyzkoušet si Montessori aktivity pro nejmenší i práci s Montessori materiálem a pomůckami, které běžně ve školce a škole používáme.
www.miraclechildhood.cz

Historické vycházky
start pátek 17:00, sobota 14:00,
sraz u Malostranských mosteckých věží, délka procházky 90 minut
Téma: Ostrov Kampa a Janáčkovo nábřeží
Kampa je nazývána nejkrásnějším pražským ostrovem a opravdu si toto ocenění zaslouží. Ostrov je rozdělen na cca dvě části, v první se nacházejí měšťanské domy i šlechtický Lichtenštejnský palác, druhá část ostrova je pokryta stromy a vytváří tak místo oddychu a procházek. Během vycházky si budeme povídat nejen o tom, jak vznikl podivný název ostrova, ale i o tom, kdy se tady začaly objevovat první domy, jak to bylo s kampskými mlýny a zajímat nás bude i literární historie ostrova, která je spojena s takovými jmény jako Jan Werich, Jindřiška Smetanová, Vladimír Neff a další. Projdeme až k mostu Legií a na závěr naší procházky se vydáme ještě po Janáčkově nábřeží, jehož domy jsou velice reprezentativní a stavěli a zdobili je známí pražští architekti a umělci.

Kulinářské občerstvení
Dopřejte si kvalitní jídlo, nápoje, kulinářské speciality, dobrý čaj a kávu i cukrovinky. V gastro zóně najdete například jihoamerický grill El Arriero, Steak Bar Torro Negro, nejen sushi Sushitime, husí játra, ale také libanonské vegetariánské speciality. Dále třeba cheese bistro U Sýráků, Vinařství Spielberg, čajovnu Cherubin, cukrárnu Mozart a kavárnu Costa Coffee.

Střelecký ostrov
odpočinkové aktivity
Kubb
Tradiční švédská hra, která pochází z dob statečných Vikingů, kdy každá rodina měla za domem místo na zpracování dřeva. Pár statných polínek, oválných klacků a kapka představivosti daly vzniknout nové hře, která přetrvala staletí bojů, bídy i blahobytu až do dnešních dnů.

Mölkky
Také hra Mölkky je připisována Vikingům a je založená na trefování kolíků. Je vhodná pro všechny věkové kategorie a lze ji hrát v libovolném počtu hráčů.

Nyctalus
Živí netopýři a stánek tísňové linky pro všechny pražské netopýry.

Stánek Českého rozhlasu Jazz a stanice Vltava
K vyzvednutí katalog a hodnocení jazzových alb roku 2014. Možnost stáhnout si do svého mobilu koncerty a rozhlasové hry nebo vyzkoušet fotokoutek.

Dětský ostrov
workshopy a exhibice
Stolní fotbálek Rosengart
sobota 20.6., od 14:00
Turnaj ve stolním fotbálku pro celou rodinu

Elements Crew
Workshopy a exhibice hiphopu, beatboxu, breakdance, graffiti, a djingu. Můžete se těšit také na malování na fólie a vyrábění street art šablon. Lektory zóny jsou: Jesus – trojnásobný mistr světa v electric boogie, beatboxer a bavič; Radek Brush – vícemistr světa v hiphopu a lektor streetdance.

Janáčkovo nábřeží + ulice Petřínská
Open Mike
Tradiční scéna Open Mike, kde vystoupí, jak zavedená jména české hudební scény, tak zcela nové talenty a odvážlivci z publika bude i letos rovnocenným partnerem všech ostatních scén United Islands of Prague. Ostatně v minulých letech objevila pro širší publikum například Xindla X nebo Václava Havelku III.

Výstava historických vozů
Přijďte si udělat výjimečnou fotografii s krásnými auty. Vystavovat se budou: (Ford A (1930), Austin Healey Sprite (1959), Lincoln (1928). Výstava je v Petřínské ulici.

Výstava fotografií
Výstava fotografií organizace Brontosauři v Himálajích, kteří šíří misi Hnutí Brontosaurus v Malém Tibetu.

Trh neziskových organizací
Prezentační stánky neziskovek PN Bohnice, Romea o.p.s a kavárna NROS.

Prodejní stánek České televize s DVD, CD a dalšími produkty.

Radio Luxembourg
Velvyslanectví Lucemburska představuje “Studio Laxík”, kde se fanoušci legendárního rádia mohou podělit o svoje vzpomínky a historky spojené s poslechem Radia Luxembourg v bývalém Československu.

Kulinářské občerstvení
Dopřejte si kvalitní jídlo, nápoje, kulinářské speciality, dobrou kávu, čerstvé džusy a koktejly. V gastro zóně najdete například jihoamerické speciality restaurace BriBri, skvělé hovězí burgry nebo chorvatské ryby na grilu.
Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 13. 6. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Doprovodný program United Islands. Vychytané.cz. [Online] 13. 6. 2015. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9178. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Doprovodny-program-United-Islands
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 01:36