Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: 20. příběh Oldřicha z Chlumu vychází už dnes!

Vychází jubilejní dvacátý příběh Oldřicha z Chlumu Vlastimila Vondrušky ZLOČIN NA BEZDĚZU.
Přidat na Facebook
Dojde pachatel zločinu zaslouženému trestu? Oldřich z Chlumu a jeho pomocníci – panoš Ota a velitel Diviš – na stopě tajemného zločinu na hradě Bezděz.

Hluboké lesy obklopují majestátný hrad Bezděz, ve kterém sídlí královský prokurátor a jeho správce Oldřich z Chlumu. Podobně jako v předchozích devatenácti případech se i nyní musí postavit do čela vyšetřování zločinu. Tento však je velmi záhadný a tajemný. Samotného Oldřicha překvapí, jak se všechno zkomplikuje obrovskou zlobou, jež ukrývá lidská duše. Nápomocni mu jsou jako obvykle panoš Ota a velitel Diviš a své si k řešení případu řekne i jeho žena Ludmila z Vartemberka.

ZLOČIN NA BEZDĚZU je již v pořadí dvacátým příběhem středověkého hrdiny, čestného muže, poradce krále, královského prokurátora a správce hradu Bezděz Oldřicha z Chlumu. ZLOČIN NA BEZDĚZU Vlastimila Vondrušky vychází – stejně jako všechny předchozí z řady Hříšní lidé Království českého exkluzivně u nakladatelství MOBA 9. června.Autor příběhů o Oldřichovi z Chlumu (a samozřejmě dalších velmi úspěšných titulů – viz přiložený press kit) Vlastimil Vondruška je jedním z našich nejpopulárnějších spisovatelů. Každý jeho nový titul je obrovskou událostí na knižním trhu a hned po vydání se okamžitě stává i jedním z nejprodávanějších titulů.

Knihy Vlastimila Vondrušky jsou již tři roky po sobě nejpůjčovanějšími ze všech v českých a moravských knihovnách.

Příběhy Oldřicha z Chlumu se staly doslova legendárními. I proto se Vlastimil Vondruška rozhodl vydat knihu Oldřich z Chlumu – román a skutečnost, jež vyšla minulý měsíc. Poodhaluje v ní tvůrčí soukromí – studentská léta, publikační začátky, divadelní režii i vznik filmu podle jeho knižní předlohy. Dá nahlédnout do procesu vzniku knih, cestu k povolání spisovatel, popíše, jak pracuje s historickými prameny, aby příběh v knize odpovídal dobovým reáliím a spoustu dalších věcí. Raritou jsou čtyři povídky, v nichž se objevují postavy blízké Oldřichovi z Chlumu a které prochází celou sérií Hříšní lidé Království českého: Annemarie (první láska), Blanka (první manželka), Diviš (první seznámení s velitelem hradní stráže) a Wolfgang (písař v úloze vyšetřovatele).

Partnerem knihy Zločin na Bezdězu je Národní památkový ústav/Územní památková správa na Sychrově.

Další červnové tituly nakladatelství MOBA:
Neil Cross, Posedlost, britská krimi
Thomas Enger, Horká půda, severská krimi
Sam Thomas, Zločin v Yorku, historický román
Kerstin Ekmanová, Vlčí kůže, román
Lesley Pearse, Unesená, ženský a společenský román
Zuzana Koubková, Ztracený templářský poklad, historický román

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 9. 6. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Kniha: 20. příběh Oldřicha z Chlumu vychází už dnes!. Vychytané.cz. [Online] 9. 6. 2015. [Citace: 5. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9160. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-20.-pribeh-Oldricha-z-Chlumu-vychazi-uz-dnes!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.111s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 35.172.111.47
Serverový čas: pondělí 5. června 2023 18:39