Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Polské dny v Praze

V rámci Polských dnů v Praze 12. a 13.6. vystoupí kapely Czessband, Magda Navarette s BalkaLatin Connection a další
Přidat na Facebook
Pražské náměstí Jiřího z Poděbrad se v pátek 12. 6. od 14.00 do 22.00 a v sobotu 13. 6. od 10.00 do 16.00 stane dějištěm jedné z největších prezentací polské kultury, gastronomie a cestovního ruchu v České republice – Polských dnů v Praze 2015. Na jednom místě, bez dlouhého cestování tak bude možné okusit speciality našich severních sousedů, nasbírat cenné rady a zajímavé tipy, jaké cíle v Polsku navštívit.

Návštěvníkům čtvrtého ročníku této oblíbené, zdarma přístupné akce, také během příštího pátku a soboty zahrají různorodá hudebních uskupení – Czessband z varšavské čtvrti Praga, Kapela Hanki Wójciak z polských Tater, polská zpěvačka Agu žijící v Praze nebo multižánrová Magda Navarrete se svou česko-polskou kapelou BalkaLatin Connection v čele se saxofonistou Tomášem Průšou.

CZESSBAND je varšavská akustická kapela, která hraje nejen lidovou hudbu z různých koutů světa - ve skutečnosti, jak její členové rádi tvrdí, hrají všechno, co má slušnou melodii . V jejich skladbách jsou slyšet vlivy melodií Balkánu, Maďarska, orientální melodie nebo bluegrass.

KAPELA HANKI WÓJCIAK
V hudbě Kapely Janki Wójciak se mísí letité zkušeností a zájmy jednotlivých hudebníků s ozvěnami orientální a keltské hudby. Sama Hanka je autorkou hudby i textů.

AGU je polská zpěvačka, kytaristka a skladatelka která se v roce 2004 přestěhovala do Prahy a dnes už je na české nezávislé scéně známým jménem. Bravurně vládne jemným, sametovým hlasem a ve svých písních střída polštinu s angličtinou a češtinou. V současné době vystupuje v duu s talentovaným českým kytaristou Tomášem J. Holým, který sice zdánlivě pochází z jiného hudebního vesmíru, ale se kterým společně dávají vzniknout originální fúzi jemných minimalistických smyček, něžného ženského zpěvu, post-rockových kytarových ploch a perkusivní akustické kytary. Svou tvorbu sami charakterizují jako Zen-core, neboli soundrack ke snění. 

MAGDA NAVARETTE s česko-polskou kapelou BALKALATIN CONNECTION
Zpěvačka , tanečnice a hudební producentka, která mimo koncertování vyučuje flamenco. V její doprovodné kapele BalkaLatin Connection vystupuje také Tomáš Průša, bývalý saxofonista skupiny Vltava.

Více informací o programu na www.polskyinstitut.cz

Dodala: Alice Titzová
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 4. 6. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Polské dny v Praze. Vychytané.cz. [Online] 4. 6. 2015. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9152. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Polske-dny-v-Praze
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.064s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: úterý 30. května 2023 10:09