Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Seznamte se. John Luther.

Specialista na vraždy a hrdina seriálu BBC v hlavní roli krimi románu POSEDLOST Neila Crosse. Vychází u nakladatelství MOBA 9. června.
Přidat na Facebook
Londýn je ochromen, britská veřejnost otřesena. John Luther vstupuje na scénu. Příběh o případu sériového vraha, který ničí Lutherovi osobní i profesní vztahy a žene jej do propasti – za zlobou, pomstou, zcela na druhou stranu zákona. Je Luther na straně dobra, nebo je to muž pevně odhodlaný zničit sám sebe?

Jedinečná chvíle nastane v úterý 9. června. Na knihkupeckých pultech se objeví krimi román vynikajícího britského spisovatele a scénáristy Neila Crosse POSEDLOST.POSEDLOST je tak prvním z nové série románů s detektivem vrchním inspektorem Johnem Lutherem v hlavní roli. Uvede nás do Lutherovy minulosti a do jeho mysli.

Jak název anglického originálu knihy LUTHER THE CALLING (do češtiny přeložila Martina Knápková) napovídá, jde o předlohu seriálu BBC, který byl již dvakrát nominován na prestižní ocenění Emmy Awards za nejlepší scénář a vysílán ve více jak 160 zemích světa! Kniha není předlohou seriálu, ale v ději seriálu předchází.

The Guardian nazývá jeho autora Neila Crosse (držitele Ceny Edgara Allana Poea) jako britského Stephena Kinga a o jeho POSEDLOSTI mluví jako o chorobně čtivém románu.

POSEDLOST, Neil Cross
Seznamte se s Johnem Lutherem, brilantním detektivem londýnské kriminálky, specialistou na vraždy, jenž řeší všechny případy s mimořádnou rychlostí. Ovšem jen do chvíle, kdy najde rovnocenného protivníka…Případ, který je mu nyní přidělen, totiž ochromil celý Londýn a otřásl britskou veřejností. Navíc má jeho soupeř na své straně média…

Luther po letech strávených mezi vrahy, pedofily a psychopaty, lidmi na samém dně londýnské společnosti, ztrácí pevnou půdu pod nohama a jen stěží dokáže ovládat svůj hněv. Hněv, který stravuje jeho duši… Jak tenká hranice ho dělí od toho, aby sám začal dělat věci, kvůli nimž stíhá lidi na druhé straně zákona? Co všechno je ochoten obětovat v honu na nejnebezpečnějšího zabijáka a psychopata, se kterým se během své kariéry utkal? A čeho je schopna zvrácená lidská mysl?
Další červnové tituly nakladatelství MOBA:
Vlastimil Vondruška, Zločin na Bezdězu, historická krimi – jubilejní 20. příběh Oldřicha z Chlumu
Thomas Enger, Horká půda, severská krimi
Sam Thomas, Zločin v Yorku, historický román
Kerstin Ekmanová, Vlčí kůže, román
Lesley Pearse, Unesená, ženský a společenský román
Zuzana Koubková, Ztracený templářský poklad, historický román

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 4. 6. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Kniha: Seznamte se. John Luther.. Vychytané.cz. [Online] 4. 6. 2015. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9147. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Seznamte-se.-John-Luther.
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.064s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: úterý 30. května 2023 09:11