Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Nechte se ve festivalovém klipu spálit žárem Slunce nad Přeštěnicí

Videoklip k festivalové písničce Slunce nad Přeštěnicí je na světě.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Open Air Musicfest Přeštěnice
pátek 26. června 2015 21:00
(konec +- sobota 27. června 2015 04:00)
Přeštěnice u Milevska
(CZ)
K patnáctému výročí založení festivalu nahrála skupina Covers For Lovers společně s dalšími zpěváky festivalovou hymnu, ke které v těchto dnech vznikl videoklip. Text písničky vymyslel Aleš Uhlíř a hudbu složil Billie Joke.

Kromě jmenované skupiny si v písničce zazpívali a ve videoklipu zahráli zajímaví hosté: frontman kapely Zákazáný ovoce Pišto, Sváťa Šváb z Totálního nasazení, zpěvačka Sabina Křováková, Kupík z milevské party Ticho de pre Cupé Band, Pali z punkové skupiny Absolutní všechno, festivalový produkční a muzikant Pepa Kašpar Anna Pintová z mladých a neklidných The Needs, Janeda z The Despaires a Aneta Samcová a. Většinu záběrů a samotný střih videa má na svědomí Filip Kašpar.

Název skladby odkazuje na logo festivalu a pohodovou a rodinnou atmosféru přeštěnického festivalu. Ve videoklipu uvidíte archivní záběry z minulých ročníků, krásnou jihočeskou krajinu a scény z natáčení v hudebních studiích v Nové Vsi u Kralup a v Milevsku. „Vznik písničky stejně a vytvoření videoklipu byl velice rychlou a spontánní záležitostí s nulovým rozpočtem,“ vysvětluje produkční festivalu Josef Kašpar a dodává: „O to víc je třeba ocenit přístup všech účinkujících a především členů kapely Covers For Lovers.“

Slunce nad Přeštěnicí je nekomplikovanou přímočarou melodickou písničkou, kterou sice může strhat lecjaká pseudokritika, ale jen proto, že nezná všechny souvislosti a příběhy tohoto festivalu.

O tom ostatně vypovídá jeden ze facebookových statusu manažera a festivalového fanouška Ondry Nečase:“ Žádný jiný festival mi neučaroval jako on a žádný jiný mi nepřinesl to co on… Párty, lásky, zklamání, radosti, kapely, práci i poznání… Malý festival s velkým srdcem!“  

Slunce nad Přeštěnicí vychází i na festivalovém kompilačním CD, který získá prvních tisíc návštěvníků zdarma ke své vstupence při vstupu na festival. Kompilace obsahuje vedle méně známých kapel také písničky skupin Vypsaná fiXa, Wohnout, Mňága a Žďorp, Rybičky 48, Pub Animals a další.


K písničce se váže řada zajímavostí. Tou hlavní je nekonečný spor o název Přeštěnice. Místní obyvatelé mluví o „té“ Přeštěnici, zatímco návštěvníci festivalu se shodují s tvrzením jazykového ústavu, že jsou to „ty“ Přeštěnice. Ve skladbě se šalamounsky objeví obě varianty, osvětluje závěrem jazykový oříšek Pepa Kašpar.Open Air Musicfest Přeštěnice se uskuteční na konci června na tradičním místě nedaleko Milevska. V pátek 26. června vystoupí na festivalu například Chinaski, Wohnout, Jelen, Mňága a Žďorp, Rybičky 48, E!E a v sobotu 27. června Aneta Langerová, Tata Bojs, Vypsaná Fixa, Horkýže Slíže, Jiří Schmitzer nebo Fast Food Orchestra. Součástí festivalu je bohatý doprovodný program včetně oblíbení soutěžní exhibice bikerů. Novinkou bude festivalový karneval.

Vstupenky mohou fanoušci zakoupit online nebo v kamenných předprodejních místech www.milevskem.cz, SazkaTicket, TicketArt, Ticketportal, Ticketpro a Ticketstream. Od 1. května jsou vstupenky také k dispozici v redakcích Jihočeských týdeníků v Milevsku, Písku, Táboře a Českých Budějovicích. Cena vstupenky je 590 Kč a jednodenní vyjde na na 390 Kč.

www.prestenice.cz
www.facebook.com/prestenice
www.coversforlovers.cz
www.facebook.com/covers4lovers

Dodal: Aleš Uhlíř
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 2. 6. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Nechte se ve festivalovém klipu spálit žárem Slunce nad Přeštěnicí. Vychytané.cz. [Online] 2. 6. 2015. [Citace: 29. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9142. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Nechte-se-ve-festivalovem-klipu-spalit-zarem-Slunce-nad-Prestenici
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.096s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: pondělí 29. května 2023 07:01