Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kde se bere #UIOP?

V zákulisí největšího pražského hudebního festivalu
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
United Islands of Prague
čtvrtek 18. června 2015 21:00
(konec +- pátek 19. června 2015 04:00)
Praha
Praha (CZ)
Dávno před tím, než vás začneme otravovat s tím, že další ročník United Islands of Prague je zase tu, rozjíždí se náš tým, tedy především dramaturgyně Bára Šubrtová, do všech světových stran vyhlížet zajímavé kapely, které vám nakonec na pražských ostrovech přilehlých scénách představíme. Takže pokud chcete nahlédnout do naší „kuchyně“ čtěte dál.

Pravdou je, že přimět v těchto dnech Báru, která řeší smlouvy, časy a všechny detaily s bezmála 150 kapelami, které letos na United Islands of Prague vystoupí, k rozhovoru není vůbec sranda. Ale nakonec jsme z ní nad ránem dostali alespoň kousek jejího know how.

Kam jezdíš vybírat kapely?
Jezdím na různé zahraniční showcase festivaly, což jsou festivaly zaměřené na mladé kapely, kam jezdí pořadatelé z celé Evropy. Mezi nejvýznamnější patří holandský Eurosonic a britský The Great Escape, kam pravidelně jezdím načerpávat inspiraci. A protože to nemám daleko jezdím i na rakouský Waves of Vienna a jeho slovenskou odnož v Bratislavě. Skvělé na těchto showcasových festivalech je, že zde narazíte na kapely nebo interpety, kteří se už začínají dostávat na přední přičky hitparád a do větších médií, stejně tak jako na úplné nováčky, kteří odehrály jen pár koncertů, a je tak šance je objevit opravdu na začátku kariéry.

Kromě showcasových festivalů jezdím pravidelně i na legendární festival Glastonbury, kde mě inspiruje nejen program, ale i logistika, produkce, branding atd… Ráda také jezdím na slovenský festival Pohoda a maďarský Sziget. Kromě toho chodím celý rok na klubové koncerty, kde vyhlížím domácí kapely a projekty.

Koho si kde z letošního programu vybrala a čím tě zaujali?
Na Eurosonic festivalu mě zaujali Birth of Joy svou nespoutanou rockovou energií, kterou jsem už dlouho neviděla. Podobně pak East India Youth, což je multiinstrumentalista, o kterém se už dlouho šuškalo, že to velmi brzy někam dotáhne. A stalo se. Dostal se do nejužší nominace prestižních Mercury Price.

Na The Great Ecape jsem viděla Alo Wala a Fismoll. Oba interprety jsem měla vyhlédnuté už před festivalem. Tam jsem se spíš jela utvrdit v tom, že i naživo splní má očekávání. A to se v případě Fismoll opravdu stalo. Z koncertu jsem odcházela jak ve snách. Ta intimní atmosféra jeho skladeb se naživo projevila ještě víc a utvrdil mě v tom, že bude jedním z největších objevů letošních United Islands. Naproti tomu Alo Wala je přesný opak. Její živočišný a upřímný projev vás spolu se zemitými basy opravdu dostane a nedá vašim nohám odpočinout.

Kam bys chtěla jet, ale zatím se ti to nepodařilo?
Hrozně ráda bych se v blízké době dostala na SXSW (South by Southwest) v Austinu v Texasu, což je showcasový festival spojený s konferencí, největší svého druhu na světě. Showcase festivaly ale nemusí být obrovské, aby byly zajímavé. Jedním z těch menších je například Tallin Music Week, kam bych se ráda podívala a prozkoumala blíže hudební scénu pobaltských států, ze kterých každý rok někoho na United Islands přivezeme. Co se týče dalších festivalů, tak bych se ráda jela podívat španělský festival Prima Vera, který se koná přímo v Barceloně nebo německý Melt, který se zaměřuje především na elektronickou hudbu, a třeba taky na Exit, Outlook, T in the Park, Roskilde a neposlední řadě legendární festival Burning Man v Nevadské poušti. Je toho hodně, co bych chtěla stihnout.

Přijďte se přesvědčit 18.- 20.6. 2015 na pražské ostrovy a spol., jak dobře Bára vybírala.

Zdroj: UIOP
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 2. 6. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Kde se bere #UIOP?. Vychytané.cz. [Online] 2. 6. 2015. [Citace: 29. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9137. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kde-se-bere-#UIOP?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.143s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: pondělí 29. května 2023 08:14