Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

MS ve skateboardingu a hudební festival - to je GrandPrix Beroun!

Další, již šestý, ročník GrandPrix se uskuteční v sobotu 27. června 2015 již tradičně v betonové skate plaze v Berouně. Letos přivítá rekordní počet závodníků ze zahraničí, kteří si mezi sebou rozdělí celkový „prize pool“ ve výši 200.000,-Kč.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Beroun GrandPrix: Skateboard and Music Festival 2015
sobota 27. června 2015 21:00
(konec +- neděle 28. června 2015 04:00)
Skatepark
Beroun (CZ)
Hudební část akce představí kompletní českou hiphopovou špičku a nabídne tak unikátní podívanou všem divákům.

Minulého ročníku se zúčastnili profesionální rideři ze 13ti zemí. Pro letošní rok máme již potvrzenu účast závodníků z 18ti zemí a to doslova z celého světa. Díky dlouholeté sportovní kariéře a kamarádství s naším předním skateboardistou a organizátorem celé akce, Tomášem Vintrem, se v Berouně představí evropská i světová špička.

Mezi zatím potvrzenými jezdci nechybí Alex Mizurov (DE), Maxime Genin (FR), Georges Agonkouin (FR), Diego Fiorese (BRA/DEN), Roger Silva (BRA/ESP), Zsolt Karkossiak (HUN), Rišo Tury (SK), Maxim Habanec (CZE), Austen Seaholm (USA), Micky Papa (CAN), nebo americké superstar Dave Bachinsky (USA), Sierra Fellers (USA) a mnohonásobný vítěz mistrovství světa, brazilec Kelvin Hoefler (BRA). Mnoho dalších jezdců bude potvrzeno v následujících týdnech.

Závod je oficiální zastávkou Mistrovství světa a podporován ČAS (česká asociace skateboardingu). Jezdci budou závodit v disciplínách street a best trick. V rámci závodu GrandPrix Beroun se pojedou čtyři kategorie. V kategorii PRO se potkají sponzorovaní jezdci společně s jezdci staršími 16ti let. Kategorie AM je určena pro nesponzorované jezdce a jezdce mladší 16ti let. Všechny dívky bez rozdílu věku pak mají svou vlastní kategorii GIRLS. Po skončení finále kategorie PRO přijde na řadu divácky velmi oblíbená disciplína BEST TRICK.

GrandPrix Beroun bude letos světovým pohárem na pozvání, pouze pro 50 jezdců. 30 míst je rezervováno pro zahraniční profesionály, 20 míst pro česko-slovenskou špičku a sponzorované závodníky. Registrovat se je možné na emailové adrese grandprixberoun@seznam.cz nebo online, přímo na tomto linku:

http://www.grandprixberoun.cz/ - !registration/c1q0n

AM a GIRLS kategorie mají registraci otevřenou pro všechny ostatní závodníky bez omezení.

Nedílnou součástí akce je hudební festival, který letos představí kompletní špičku českého hip hopu. Poprvé se v Berouně představí nová hvězda české scény Paulie Garand, se kterým vystoupí Kenny Rough. Dále pak hvězdná parta PSH Live v kompletním složení Vladimir 518, Orion a DJ Mike T. Poslední se pódiu představí všem dobře známí PRAGO UNION & Live Band. Na eXcelent afterparty poté vystoupí Jagermeister DJs NobodyListen & Akvamen, kteří celou akci uzavřou. Během závodů a celého dne budou hrát DJs LU2 a Lucky Boy. Návštěvníci si mohou vyzkoušet obratnost prstů ve fingerboardingu nebo jen sledovat naše profesionální jezdce ve fingerboard parku. Chtěli jste si někdy designovat vlastní boty? Na GrandPrix si pro vás firma Vans připravila projekt 3D papírových bot, které si sami pokreslíte a ty nejlepší návrhy vám poté vyrobí na zakázku. Celé léto se pak budete prohánět ve svých unikátních Vanskách.

Na ploše 17x3 metry se pak mohou návštěvníci projet na skimboardu nebo se přiučit od instruktorů. Líbí se Vám akrobatické kousky ve filmech a nevěříte, že se to dá dělat i ve skutečnosti? Právě pro Vás tedy na GrandPrix vystoupí nejlepší parkour crew v ČR s jejich dech beroucími kousky. Součástí akce bude také výstava fotografií z cestování po světě od našeho českého a slovenského teamu Vans, výstava fotografií známého českého fotografa Black Bee, TicTac zóna, Jagermeister platforma a mnoho dalšího.

Skateboardové závody začínají v 09:00h., hudební festival v 19:00h. a akce končí ve 03:00h. po půlnoci.VSTUPNÉ NA AKCI JE ZDARMA !!!

ČASOVÝ HARMONOGRAM
8:00h Otevření areálu pro ridery a veřejnost
8:00-9:00h Registrace jezdců do kategorie AM
9:30h Start závodu kategorie AM
10:00-11:00h Registrace do hlavního závodu GRANDPRIX Beroun 2015 v kategorii PRO 11:00-11:45h Trénink
12:00h Start kvalifikace - kategorie PRO 17:30h Start finále závodu - Kategorie PRO
18.30h NEFF Best trick
18:45h Začátek koncertů – viz níže:
09:30-19:00h DJs LU2 a Lucky Boy
19:00h PSH Live | Vladimir 518 | Orion | DJ Mike T
20:00h PAULIE GARAND & KENNY ROUGH
21:00h Vyhlášení výsledků
21:15h PRAGO UNION & Champion sound
23:00h-03:00h DJs Akvamen + NobodyListen and Lucky Boy + LU2

Více informací naleznete na oficiálních stránkách závodu – www.grandprixberoun.cz Oficiální facebooková stránka: http://www.facebook.com/grandprixberoun

STARTOVNÉ
Startovné do závodu do 15 let - kategorie AM Grand Prix Beroun je 50,-Kč. Ke startovnému obdrží každý závodník zdarma věcnou cenu od sponzorů závodu a energy drink (energy drinky pouze pro zavodníky starší 13ti let). Startovné pro hlavní závod Grand Prix Beroun je 400,-Kč, (v ceně voda, ovoce, jídlo, energy drink, dárek od partnerů).

POČET ZÁVODNÍKů:
Maximální počet závodníků pro kategorii AM je omezen na 30 a registrace je otevřená, pro kategorii PRO je maximální počet závodníků omezen na 50. 30 závodníků bude pozváno a zveřejněno do 2 týdnů před závodem, 20 závodníků se může přihlásit online na http://www.grandprixberoun.cz, emailem nebo na místě.

PRIZE MONEY
Závod do 15 let AM GPRIX Beroun: Věcné ceny v hodnotě 50.000,-Kč. Závod kategorie GIRLS: Věcné ceny v hodnotě 30.000,-Kč. Závod NEFF BEST TRICK: Kategorie PRO: 5.000,-Kč, Kategorie AM: Oblečení od hlavy až k patě od našich partnerů. Závod kategorie PRO: 120.000,-Kč - CASH prize money a věcné ceny.

SYSTÉM ZÁVODU
SLOŽENÍ POROTY:
Jména porotců a jejich profily budou v následujících týdnech zveřejněna na oficiálních stránkách závodu GRANDPRIX 2015 a partnerských skateboardových webech. Porota pro letošní ročník akce se bude skládat z mezinárodních rozhodčích.

Závod do 15let AM GRANDPRIX Beroun
Závod se jede formou skupinového jamu, 4 jezdci v jedné skupině, délka jízdy 3min. Každá skupina má pouze jednu jízdu. Po odjetí každé skupiny mají rozhodčí 1 minutu na zapsání bodů. Do finále postupuje nejlepších 6 jezdců z kvalifikace. Celkové pořadí závodu AM Grand Prix Beroun bude určeno po finálových jamech. Vítěz tohoto závodu získáva divokou kartu „Lucky AM“, díky čemuž bude zařazen do semifinále závodu kategorie PRO, která je součástí série Světového poháru a získá tak body do žebříčku mistrovství světa.

Hlavní závod GRANDPRIX Beroun 2015
- kvalifikace formou skupinového jamu. 5 jezdců v jedné skupině, délka jízdy 6minut.
- každá skupina má pouze 1 kvalifikační jízdu. Po odjetí každé skupiny mají rozhodčí 1 minutu na zapsání bodů. Systém jamů v tomto závodě bude tzv. ORGANIZOVANÝ JAM,
kdy mají jezdci určené pořadí, které po dobu jízdy udržují.
- po sečtení bodů postupuje do SEMIFINÁLE 19 nejlepších jezdců kvalifikace, ke kterým se
přidá vítěz závodu kategorie AM (Lucky AM).
- semifinále v počtu 20 jezdců se jede opět formou organizovaného jamu. 4 jezdci v jedné
skupině, délka jízdy je 5 minut. Po odjetí každé skupiny mají rozhodčí 1 minutu na zapsání
bodů.
- po sečtení bodů postupuje do finále TOP 9 jezdců
- dohromady bude ve FINÁLE závodit 9 jezdců, kteří vytvoří skupiny po 3, dle semifinálového
umístění. Každá skupina o 3 jezdcích pojede 4 minutový organizovaný jam. Z těchto 3 finálových jamů poté vzejde vítěz závodu GRAND PRIX 2015, prezentovaného firmou Vans.

*Délka jízdy v jednotlivých jamech muže být na začátku závodu upravena dle počtu přihlášených jezdců.

*Vyhlášení výsledků závodu proběhne po koncertu dua PAULIE GARAND & KENNY ROUGH ve 21:00h na hudebním pódiu a zúčastní se ho zastupitelé města Beroun, zástupci partnerů akce a kapely hrající na večerním festivalu.

**Věcné ceny budou předány závodníkům při vyhlášení závodu, prize money za kategorii PRO poté po 22:00 v akreditačním stánku závodu nebo převodem na účet v následujícím týdnu. Z technických důvodů není možné žádné prize money předávat závodníkům dříve než v uvedenou dobu.

Dodala: Olga Špičáková
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 31. 5. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. MS ve skateboardingu a hudební festival - to je GrandPrix Beroun!. Vychytané.cz. [Online] 31. 5. 2015. [Citace: 5. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9133. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/MS-ve-skateboardingu-a-hudebni-festival---to-je-GrandPrix-Beroun!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.112s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.92.49
Serverový čas: pondělí 5. června 2023 09:08