Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

FILM: Vorlův Gympl má další prvenství

GYMPL je prvním českým filmem k vidění zdarma a legálně na internetu a okamžitě ho viděly desetitisíce lidí. Režisér Tomáš Vorel chystá nový film v hlavní roli s Jakubem Kohákem.
Přidat na Facebook
Režisér a producent Tomáš Vorel přistoupil k revolučnímu kroku, když svůj nejnavštěvovanější film Gympl jako první český celovečerní snímek umístil před pár dny zcela zdarma a v nejvyšší HD kvalitě na internet, a to na veřejný kanál YouTube. Je to odpověď na ilegální umísťování Gymplu na úložiště a kanály, které nabízejí ukradený film v nepřijatelné technické kvalitě. Kultovní Gympl vidělo v kinech přes 500 tisíc diváků a k tomu byl vyhlášen dokonce nejvíce legálně stahovaným českým filmem roku 2007. Přestože od premiéry filmu uběhlo osm let, tak tento příběh o studentech, učitelích, rodičích a graffiti v hlavních rolích s Tomášem Vorlem jr. a Jiřím Mádlem zhlédlo na internetu desetitisíce nových diváků a přibývají další. Film je k vidění zde:„Gympl jsem zvolil proto, že je to legálně i nelegálně nejvíce stahovaný český film na internetu. Nejde jen o pirátská úložiště, letos vznikly desítky portálů, které se tváří legálně, ale přitom nabízejí české filmy ukradené, bez licence a v mizerné kvalitě,“ říká Tomáš Vorel. Kanál YouTube si podle svých slov vybral proto, že v něm spatřuje jediný seriózní nadnárodní portál, který ctí autorský zákon a umožňuje tvůrcům a producentům, aby jejich ukradené filmy byly okamžitě identifikovány a smazány. „Kdyby se v tomto ohledu všichni chovali jako YouTube, nepotřebujeme protipirátské unie, právníky, pokutování a zavírání pirátů, což je nekonečný a často marný boj,“ dodává Vorel. V postupném legálním zveřejňováním filmů v nejvyšší kvalitě na internetu vidí i finanční smysl: “Pokud bude Gympl legálně zdarma na internetu nadále takto úspěšně fungovat, zpřístupním tímto způsobem všechny své filmy. Legální umístění filmů na internetu v technicky dokonalé kvalitě, a to dokonce i v 4K, a s tím spojené příjmy z reklamy vnímán jako vznik významného distribučního kanálu celovečerních filmů,“ uzavírá Vorel.

V současné době chystá Tomáš Vorel svůj jedenáctý celovečerní film s pracovním názvem Istalatér z Tuchlovic, křehnou komedii o muži, který všem všechno opraví, ale svůj život spravit nedokáže, začne natáčet ještě letos. Hlavní mužskou roli svěřil Jakubovi Kohákovi, hlavní ženskou roli ztvární Eva Holubová. Pro Koháka to bude vůbec první hlavní role v celovečerním filmu, premiéra filmu je plánovaná na rok 2016.

Letos uplyne přesně 25 let od premiéry dalšího Vorlova kultovního filmu s názvem Kouř. Režisér a producent, který při natáčení a postprodukci svých filmů využíval vždy nejnovější technologie, brzy potěší své fanoušky digitalizovanou verzí Kouře, která by měla vzniknout ve spolupráci s Národním filmových archivem. Za čtvrt století Vorel natočil několik studentských filmů, debutoval těsně před rokem 1989 celovečerním a dodnes ceněným filmem Pražská pětka, následoval Kouř, Kamenný most, dále natočil snímky Cesta z města, Z města cesta, Skřítek, Gympl, Ulovit miliardáře, Cesta do lesa a volné pokračovaní Gymplu s názvem Vejška.

Dodala: Martina Chvojka Reková
Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 23. 5. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. FILM: Vorlův Gympl má další prvenství. Vychytané.cz. [Online] 23. 5. 2015. [Citace: 2. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9097. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/FILM:-Vorluv-Gympl-ma-dalsi-prvenstvi
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.081s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.145.223
Serverový čas: pátek 2. června 2023 18:27