Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Dubwise set Mad Professora rozvibruje Rock for Churchill

Na Rock for Churchill se poprvé v historii podívá sám zakladatel labelu Ariwa a velký zvukový čaroděj Mad Professor!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rock for Churchill
pátek 28. srpna 2015 12:00
(konec +- sobota 29. srpna 2015 00:00)
Přírodní areál Myslivna
Vroutek (CZ)
Máte se na co těšit, protože Mad Professor je tím, kdo utvářel podobu dub music a stal se její hlavní postavou. Za svou kariéru nahrál či koprodukoval přes 200 alb. Zásadních jmen, s kterými spolupracoval je dlouhá řada, vzpomeňme alespoň King Tubby, Jah Shaka, Lee Perry, Sly & Robbie, Sade, Massive Attacek nebo The Orb. Tento pán se zasloužil o velký rozmach dubu v Británii a také o přechod dub music do digitální éry, i když sám stále nejraději mixuje na analogovém mixu.

Tady jedna lekce od pana Professora:Neil Fraser se narodil v guyanském Georgtownu. Už od mládí mu lidé díky jeho zálibě v elektronice říkali Mad Professor. Ve třinácti letech přišlo stěhování do Londýna, kde se později stal servisním technikem. V roce 1979 založil si ve svém obývacím pokoji nahrávací studio Ariwa Sounds, které funguje dodnes a vydávání alb teď má na starost jeho syn Joe Fraser.Díky sérii instrumentálních alb DUB ME CRAZY si získal pozornost nezávislých radií. Prodejní úspěch však začal zaznamenávat až v polovině 80. let s nahrávkami, které nazpívali Johnny Clarke, Sandry Cross (deska COUNTRY LIFE) nebo Macka B (SIGN OF TIMES). Po nějaké době přišlo stěhování do South Norwood. Právě tam nahrávali další perly diskografie Ariwa zpěváci z Britských ostrovů, ale i z Jamajky, jako jsou třeba Bob Andy, Faybiene Miranda atd. Revolučního roku 1989 pak symbolicky přišla první spolupráce s Lee Perrym a to na albu MYSTIC WARRIOR. Mad Professor si tak mimo jiné i díky této spolupráci zásadně obohatil o další postupy těžkotonážního dubwise zvuku. Následně spolupracoval i s dalšími pionýry jamajského dubu – především s již nežijící legendou King Tubbym a Augustem Pablem. Díky své práci se také dostal i daleko za hranice reggae a dubu. Zabrousil k triphopu, breakbeatu i technu. Jeho u nás asi nejznámnější dílo je však deska NO PROTECTION, kterou zremixoval pro Massive Attack. Doporučujeme projít rozsáhlý katalog labelu Ariwa k dalšímu studiu…Mad Professor je prvním jménem DJ stage letošního Churchilla. Ve středu zveřejňujeme další 4 pecky, zůstaňte ve střehu!

Vstupenky na RFCH 2015 můžete pořídit do 30. 6. za limitovanou cenu 700 Kč (+ poplatky). Do 12. 6. můžete využít akci 5+1 a 10+2.

Zdroj: RFCh
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 26. 5. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Dubwise set Mad Professora rozvibruje Rock for Churchill. Vychytané.cz. [Online] 26. 5. 2015. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9093. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Dubwise-set-Mad-Professora-rozvibruje-Rock-for-Churchill
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.099s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.59.31
Serverový čas: neděle 24. září 2023 10:05