Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Její Výsost indie popu Princess Chelsea se vrací do Prahy

Do Paláce Akropolis se 20. května vrací koncertní série Femme Fatale a díky ní zavítá do Prahy novozélandská zpěvačka a skladatelka Princess Chelsea.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Princess Chelsea
středa 20. května 2015 20:00
(konec +- čtvrtek 21. května 2015 03:00)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
Před třemi lety se proslavila skladbou The Cigarette Duet, která nasbírala na YouTube za tři roky bezmála devatenáct milionů shlédnutí. Chelsea ale rozhodně není hvězdou jednoho hitu, což dokazuje její druhé studiové album The Great Cybernetic Depression, které k nám přijede představit.

Ještě před koncertem (v 19 hodin) proběhne v Divadelním Baru Paláce Akropolis další ze série workshopů Music Class, ve kterém Princess Chelsea mimo jiné prozradí, jakým způsobem probíhá tvorba jejích videoklipů a jak se stát fenoménem youtube. Pro návštěvníky koncertu je vstup na workshop zdarma. Kapacita je omezena, přihlášky posílejte na e-mail petra@palacakropolis.cz

Z internetu se za poslední roky stala pro muzikanty vedlejší cestička ke slávě a Chelsea Nikkel alias Princess Chelsea se po ní vydala v roce 2012, když se její skladba The Cigarette Duet stala virální senzací. Duet nebo spíše hádku o škodlivosti kouření s Jonathanem Breem z kapely The Brunettes rychle nasbíral miliony diváků a svět si tak konečně všiml velkého talentu z Aucklandu. Čím je tedy Princess Chelsea výjimečná? I když vlastně většinu času zpívá o svém vlastním poměrně tuctovém životě, zní to v jejím podání jako to nejvíce vzrušující dobrodružství.

Chelsea vyrostla v nábožensky silně orientované rodině a vystudovala hru na klavír, v šestnácti se od rodičů odstěhovala a místo vážné hudby začala objevovat svět popu. V polovině minulé dekády se přidala ke komunitě kolem kultovního aucklandského labelu Lil Chief Records, který už v té době patřil mezi veličiny nezávislého popu přinejmenším na jižní polokouli. V letech 2003 - 2006 hrála s kapelou Teenwolf a byla také členkou asi nejznámější novozélandské skupiny The Brunettes, která to dotáhla až na americký label Sub Pop. Od roku 2009 už ale také Chelsea natáčí vlastní sólové písničky, které se nijak nestydí za svoji hravost ani hitový potenciál.

„Moje písničky jsou jako soundtrack k Disneyho filmu, který natočili Kraftwerk s Enyou za mikrofonem v šedesátkové produkci a ve vesmíru,“ popisovala Princess Chelsea svoji debutovou desku Lil' Golden Book. Nahrávka z roku 2011 je plná originálních indiepopových popěvků obalených v zajímavých barokních aranžích. Vedle přímočarého hitu The Cigarette Duet ale deska obsahuje i melancholičtější skladby, v nichž rekapituluje svoje vyrůstání v „nejnudnějším městě na světě“. S albem jí v roli producenta pomohl Jonathan Bree, který musel přetrpět dlouhé natáčení klipu k The Cigarette Duet v jednom záběru, jenž se povedl až asi na sedmdesátý pokus. Vtipné a vynalézavé klipy jsou vůbec doménou Princess Chelsea a obrázkovou podobu dostaly všechny skladby z její desky - v jednom tančí s vycpaným opičákem a v dalším paroduje módní videoblogy. A v málokterém chybí její milovaný kocour Winston.

Za výstřední holkou s brýlemi ve tvaru srdce z The Cigarette Duet je mnohem více než se na první pohled zdá. Písničky Princess Chelsea se pohybují „na neviditelné hranici mezi slastným sněním a nočními můrami“ (jak napsal portál Allmusic) - za smíchem se skrývá smutek, melancholické nálady naopak ráda shazuje surreálnými obrazy. Její něžné deprese jsou slyšet i na novém albu The Great Cybernetic Depression, které vychází v květnu a nabízí podle jejich slov: „Pohled do blízké budoucnosti, kde posedlost technologiemi přivedla společnost do těžkého úpadku“. Na desce je paradoxně více elektroniky než na debutu, její výjimečná schopnost vyprávět poutavé příběhy z každodenního života ale zůstala. Nové písničky představí Princess Chelsea poprvé českému publiku na večírku Femme Fatale 20. května v Paláci Akropolis.

Více informací :
http://princesschelsea.lilchiefrecords.com/
www.palacakropolis.cz

Předprodej lístků www.palacakropolis, v kavárně Paláce Akropolis, GoOut, Ticketpro
300,- Kč v kavárně Paláce Akropolis
300,- Kč +poplatky v předprodejích
350,- Kč na místě

Dodala: Eva Kociánová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 18. 5. 2015 18:00
Chovancová, Michaela. 2015. Její Výsost indie popu Princess Chelsea se vrací do Prahy. Vychytané.cz. [Online] 18. 5. 2015. [Citace: 3. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9076. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jeji-Vysost-indie-popu-Princess-Chelsea-se-vraci-do-Prahy
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.088s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.237.16.173
Serverový čas: sobota 3. června 2023 00:04