Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Květnové krimi novinky z nakladatelství DOMINO

Do děsivého a temného světa, ve kterém se vraždí z různých důvodů, vás vtáhnou knihy ŠÍLENSTVÍ a KŮŽE.
Přidat na Facebook
Když bylo Johnu Lutzovi třináct, přečetl si legendární povídku Raye Bradburyho Zahřmění. „Najednou jsem si uvědomil, že slova mohou sloužit i k něčemu mocnějšímu než jen jako prostředek pro sdělení informace. Bylo to pro mě zjevení," popisuje svůj literární start John Lutz.

O mnoho let později i on začal vydávat povídky, následovaly romány. Lutz si velmi brzo získal široký okruh čtenářů a podmanil si i literární kritiky.

Prestižní ceny na sebe nedaly dlouho čekat – vícenásobný Edgar, Shamus... Všiml si ho také Hollywood a podle jeho knihy Spolubydlící natočil dnes již kultovní film.

Dnes se může Lutz pochlubit více než čtyřiceti žánrově rozmanitými romány – jsou mezi nimi psychologické thrillery, detektivky, policejní procedurální romány, příběhy o soukromých detektivech... Píše volné příběhy a ty s největším potenciálem řetězí do sérií - především do té nejúspěšnější, s detektivem Frankem Quinnem v hlavní roli. Další nový příběh tohoto soukromého detektiva pod názvem ŠÍLENSTVÍ v těchto dnech vychází v edici Napětí nakladatelství DOMINO. Do češtiny přeložil Martin Verner z originálu Frenzy.

John Lutz, ŠÍLENSTVÍ
Lidé vraždí z různých důvodů. Ti nejšílenější pro ukojení svého ega.

V hotelovém pokoji bylo nalezeno šest zavražděných žen, z toho pět studentek. Spoutaná mrtvá těla nesla známky mučení a také děsivý vrahův podpis: čelo každé oběti hyzdila tři vyřezaná písmena.

Soukromý detektiv Frank Quinn se s tímto sadistickým šílencem setkal už před lety. Oba si z tehdejšího střetu odnesli nezhojenou jizvu. Minulost obou mužů skrývá několik dalších vražd s podobným rukopisem: jeden je páchá, druhý se ho snaží zastavit. Šachová partie mezi zabijákem a policajtem pokračuje. V nervy drásajícím souboji dvou geniálních mozků může zvítězit jen jeden. Nejde totiž jen o to, kdo zemře. Tentokrát se hraje především o to, kdo zůstane naživu – protože jedině ten bude moci svou práci dokončit.

„Jsem obyčejná holka z Essexu,“ tak sama sebe popisuje Mo Hayder novinářům. Nic není vzdálenější pravdě. Mo odešla v patnácti ze školy a dělala postupně barmanku, securiťačku, hostesku v tokijském klubu, točila film, učila cizince anglicky. Tohle všechno si musela projít, než se vrátila domů, získala dva univerzitní diplomy a napsala první drsný thriller Ptáčník. V roce 2011 Amerických spisovatelů detektivek ocenila její román Unesená prestižním Edgarem. Mo Hayder je autorkou těchto knih, které vyšly v nakladatelství DOMINO - série Jack Caffery: Ptáčník, Pečovatel, Rituál, Unesená, Panenka, Kůže a samostatných románů: Tokio a Ostrov sviní.

Dalším titulem do série příběhů detektiva Cafferyho bude drsný krimi thriller KŮŽE, který vyjde 27. května v edici Napětí nakladatelství DOMINO a do češtiny ho z originálu Skin přeložil Jiří Kobělka.Mo Hayder, KŮŽE
Mo Hayder nás znovu vtahuje do děsivého, temného světa. Natolik děsivého, že tentokrát se začne bát i detektiv Caffery.

Na odlehlém místě za městem byla nalezena mrtvola ženy v pokročilém stádiu rozkladu. Policie došla k závěru, že šlo o sebevraždu, a soudní patoložka tuto domněnku potvrdila. Jeden člověk však stále pochybuje: detektiv Jack Caffery. A pochybnosti se přemění v jistotu, když policejní potápěčka Blecha Marleyová vyloví ze zatopeného lomu torzo psa. Ten pes patřil mrtvé ženě. A před smrtí ho kdosi stáhl z kůže.

Caffery ví, že něco takového by před smrtí žádný sebevrah neudělal. A protože chce kolegům dokázat, že se mýlili, začne postupně pronikat do tajů předčasně ukončeného života Lucy Mahoneyové. A zatímco nalézá temná zákoutí, o nichž neměli tušení ani Lucyini blízcí, začíná se ho zmocňovat podivný neklid. Jako by ho někdo sledoval… A pak je nalezena další žena, jejíž mrtvola jako by byla kopií té předchozí. Události nabírají rychlý spád. Caffery se ocitá v jejich víru a znovu se přesvědčuje, že každý člověk v sobě skrývá cosi temného: zavražděná žena, majitel starožitnictví, on sám… a také jeho blízká kolegyně.V květnu u nakladatelství DOMINO vychází:
Rowan Coleman, KNIHA VZPOMÍNEK, Edice IRIŽ
Richelle Mead, POKREVNÍ POUTA 6: RUBÍNOVÝ KRUH, Edice VAMPÝŘI & NEW ADULT

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 18. 5. 2015 18:00
Chovancová, Michaela. 2015. Kniha: Květnové krimi novinky z nakladatelství DOMINO. Vychytané.cz. [Online] 18. 5. 2015. [Citace: 1. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9072. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Kvetnove-krimi-novinky-z-nakladatelstvi-DOMINO
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.079s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.207.240.77
Serverový čas: čtvrtek 1. června 2023 03:53