Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Rozezpívejte s námi Prahu - přidejte se ke Zpěvomatu!

Pražské ulice v pondělí 25. května již podruhé rozezní Zpěvomat. Originální projekt zpěvačky Ridiny Ahmedové a jejích přátel má jednoduchý cíl: Zastavit alespoň na chvíli lidi spěchající ulicemi metropole, vytrhnout je z kolotoče každodenního shonu a všedních starostí a zazpívat jim.
Přidat na Facebook
Máte-li základní hudební dispozice a rádi zpíváte, můžete se ke Zpěvomatu přidat i Vy! Nemusíte mít hlas a zkušenosti Jonase Kaufmana, Stinga, Magdaleny Kožené nebo Björk. Ve Zpěvomatu nejde o dokonalost, ale o radost z hudby. Hledáme dobrovolníky, kteří se přidají k pěti zkušeným lektorům, aby pod jejich inspirativním vedením rozezněli Prahu svým hlasem. „Účastníci loňského ročníku dodnes vzpomínají, kolik radosti přineslo jim i posluchačům jejich zpívání. Není třeba se bát, stačí minimální hudební zkušenost a hlavně chuť jít do toho,“ láká k účasti autorka Zpěvomatu Ridina Ahmedová. Jako lektoři se letos zapojí milovnice africké hudby Hanka Říhová, sbormistr Michal Hájek, ostravský a capella muzikant Patrik Kee Kedzierski, dirigent a sbormistr Lukáš Prchal a skladatel a zpěvák Petr Wajsar.

Chcete-li se stát součástí Zpěvomatu, napiště na zpevomat@hlasohled.cz Účast je zdarma pro zpívající i posluchače, více informací najdete na webu pořádajícího Hlasohledu – www.hlasohled.czZpěvomat je „pouliční hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích“. Kdo se takto rozhodne vstoupit do Zpěvomatu, nechá se prostoupit hudbou, která bude vznikat pouze pro něj. Ti, kteří Zpěvomat vytvoří, se sejdou 25. května ráno v skupinách po asi 15 lidech, aby se pod vedením lektora hlasově rozehřáli a naladili. Po obědě se kolem 14 hodiny přesunou na dohodnuté místo v ulicích. Zde je budou podporovat vždy dva asistenti, kteří budou kolemjdoucí oslovovat a zvát, aby se posadili na připravené židle a nechali se očarovat tóny a harmoniemi vašich hlasů, znějících ze Zpěvomatu jen pro ně.
Více informací na www.hlasohled.cz

Centrum pro práci s lidským hlasem Hlasohled existuje již desátým rokem. Tvůrcům tohoto projektu, který má v záhlaví motto „objevovat a otevírat svůj hlas“ se podařilo zaplnit prázdný prostor v českém kulturním prostředí tím, že vytvořili platformu pro dílny, semináře a další vzdělávací programy určené širokému spektru zájemců o zpěv, možnosti práce a průzkumu lidského hlasu - hlasovým profesionálům, pedagogům, studentům i laikům z řad široké veřejnosti. Cílem aktivit je představovat různé osobité způsoby práce s hlasem, s důrazem na kulturně specifické, mimoevropské přístupy. Loni v červnu přinesl poprvé do pražských ulic originální projekt Zpěvomat. Zakladatelka projektu je česká zpěvačka a lektorka evropského renomé Ridina Ahmedová.

Dodala: Silvie Marková
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 17. 5. 2015 10:00
Chovancová, Michaela. 2015. Rozezpívejte s námi Prahu - přidejte se ke Zpěvomatu! . Vychytané.cz. [Online] 17. 5. 2015. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9069. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Rozezpivejte-s-nami-Prahu---pridejte-se-ke-Zpevomatu!-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.082s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.59.31
Serverový čas: neděle 24. září 2023 09:07