Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Minifestival Piccoli už příští týden!

Dětský festival Piccoli Letních slavností staré hudby láká již příští neděli na hudbu a tanec
Přidat na Facebook
Dětský festival Piccoli láká již příští neděli 24. května na zábavné představení pro celou rodinu i originální dílny pro malé muzikanty a tanečníky. Vrcholem odpoledne bude hudebně-divadelní představení z dílny legendárního autora Zpívánek Pavla Jurkoviče. Hravé pásmo plné říkadel, hádanek a písniček baví velké i malé již třicet let. Nyní jej hrou, zpěvem i tancem přivedou k životu Radka Tesárková, Josef Hervert a Martin Rudovský, sehraná trojice, se kterou program nastudoval sám autor.

Den plný zábavy přichystali pro malé muzikanty již podruhé organizátoři Letních slavností staré hudby a tentokráte je pozvou na dobrodružnou hudební výpravu kolem světa. Pod vedením zkušených lektorů i profesionálních hudebníků budou děti objevovat kouzlo lidových písniček ze všech koutů světa i majestátního gregoriánského chorálu, vyzkouší si, jaké je to být součástí orchestru, zatančí si „tanec divochů“, vydají se na indiánskou hudební stezku a rozezní tamtamy.Chybět nebude ani populární hravý Bazaar Baroque, kde budou děti moci směnit některou ze svých knížek či hraček za jinou, a ve výtvarných dílnách si malí umělci budou moci vytvořit vlastní námořní deník, masku či roztomilé námořnické hračky.

Piccoli se uskuteční ve starobylých prostorách barokního Clam-Gallasova paláce a kostela Panny Marie Sněžné. Podrobné informace na www.letnislavnosti.cz/letni-slavnosti/program/program-2015/piccoli/. Vstupenky v cenách od 100 Kč (cena zahrnuje účast jednoho dítěte a doprovod dospělého) je možné rezervovat prostřednictvím webových stránek. Projekt organizuje Nadace Collegium Marianum.

Hudební, taneční i výtvarné dílny se tentokrát zaměří na díla, tradice a rituály zemí Jižní Ameriky a jižní a západní Evropy. Podmanivé „jižanské“ rytmy a melodie při práci s nejmladšími muzikanty k využití prvků improvizace přímo vybízejí. Děti při svém putování divočinou okusí nejen pocit objevitelů a námořníků, ale stanou se také hudebními restaurátory!Dílna s názvem Tanec divochů zavede malé raubíře a divoženky zpět do časů, kdy se tančilo při každé větší slavnosti – zámořské a pirátské výpravy nevyjímaje. Pod vedením zkušené lektorky se děti (a klidně i jejich rodiče) naučí „Tanec divochů“ ze slavné barokní opery Jeana-Philippa Rameaua Les Indes Galantes. V jejich křepčení je doprovodí malí hudebníci z Divotvorného orchestru pod vedením zkušeného dirigenta Martina Štryncla.
Po hudebních stopách zaoceánských národů se vydají účastníci Indiánské stezky. Účastníci „expedice“ si budou moci na vlastní kůži vyzkoušet, jak hráli a zpívali staří indiáni. Na cestu světem křížem krážem, pozvou ve workshopu s názvem Tamtamy bijí hned dva lodivodi.

Starobylé prostory Clam-Gallasova paláce rozezní zaoceánské písně s doprovodem nevšedních perkusních nástrojů dovezených z dalekých končin. Účastníci dílny se budou učit od těch nejpovolanějších: vokální techniku od Vojtěcha Semeráda, uměleckého vedoucího souboru Cappella Mariana, a rozličné rytmy od Tomáše Kerleho, bubeníka, který objel svět křížem krážem a učil se bubnovat od domorodců v Indonésii i v Africe.

Starobylou evropskou tradici gregoriánských chorálů budou objevovat účastníci dílny s názvem Kostkované noty. V autentickém prostředí starobylého kostela Panny Marie Sněžné si pod vedením Jiřího Hodiny vyzkouší, jak se zpíval chorál z velkých kancionálů.
V rámci dne věnovaného dětem nebudou chybět ani výtvarné dílny, které se také zaměří na svět námořních plaveb. Malí umělci si budou moci vytvořit vlastní námořní deník, masku či roztomilé námořnické hračky.


Projekt Piccoli vznikl v návaznosti na mezinárodní hudební festival Letní slavnosti staré hudby, který mezi českými hudebními festivaly zaujímá zcela jedinečné postavení díky svému zaměření na oblast tzv. staré hudby (zejména hudby renesance a baroka) a originální dramaturgii, která každoročně přináší nové téma. V roce 2015 se v červenci a srpnu uskuteční již 16. ročník festivalu, který pravidelně zve do České republiky přední zahraniční interprety a rozeznívá koncertní prostory a historické sály po celé Praze. Letošní program se bude odvíjet od podtitulu Femina Aeterna – Letní slavnosti staré hudby zasvětí tématu „věčné ženy“ celý ročník. Podrobný program najdete na na www.letnislavnosti.cz

Dodala: Silvie Marková
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 17. 5. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Minifestival Piccoli už příští týden!. Vychytané.cz. [Online] 17. 5. 2015. [Citace: 20. 5. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9066. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Minifestival-Piccoli-uz-pristi-tyden!
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.118s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.129.91
Serverový čas: pátek 20. května 2022 08:30