Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Rock for People Europe již za dva měsíce ovládne Plzeň

Hudební legendy i progresivní jména současné evropské scény v kombinaci s nenapodobitelnou atmosférou industriálního prostředí a k tomu nádavkem komfort městského festivalu nabídne již za necelé dva měsíce Rock for People Europe.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rock for People EUROPE
pátek 3. července 2015 12:00
(konec +- sobota 4. července 2015 00:00)
Plzeň
Plzeň (CZ)
Headlinerem plzeňské edice, která proběhne od 3. do 5. července, bude proslulá britská kapela Motörhead. Rock'n'rolloví průkopníci v čele se zakládajícím členem Ianem „Lemmym“ Kilmistrem během posledních čtyř dekád odehráli už bez mála čtyři tisíce koncertů po celém světě a 4. července rozezní i industriální prostory bývalé vozovny. Lze očekávat, že návštěvníci premiérově uslyší i některé novinky z aktuálního alba, na kterém nyní pracují a které by mělo spatřit světlo světa letos na podzim. Rock for People Europe se uskuteční jako součást projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015.

Žádnými nováčky nejsou ani další zástupci britské hudební scény, v našich končinách populární partička Modestep, jež ve své tvorbě umně kombinuje rock s dubstepem a drum’n’bassem. Ze sousedního Rakouska k nám zamíří pionýři elektroswingu Parov Stelar, kteří před pár dny vypustili do světa nové album s názvem The Demon Diaries. Mezi dalšími taháky festivalu jsou potvrzeni například nestárnoucí Guano Apes z Německa, kytarista a skladatel Fink, hitmakeři The Ting Tings či enfant terrible ostrovní scény, muzikant a zpěvák, Peter Doherty.Více informací na www.rockforpeople.cz Vstupenky na Rock for People Europe jsou v prodeji na www.ticketsforpeople.cz Celofestivalový pass lze nyní pořídit za 1 440 Kč, jednodenní vstupenky jsou v prodeji od 750 kč.

Srdcem Rock for People Europe se stane Kreativní zóna DEPO2015. Zrekonstruované prostory bývalé vozovny dopravních podniků mezi Cukrovarskou a Presslovou ulicí jsou dnes designovým prostorem s nenapodobitelným geniem loci. Návštěvníci si budou moci vybírat z pestrého evropského hudebního menu o bezmála 100 položkách, k dispozici jim bude jedna obří venkovní stage a další dvě vnitřní. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program včetně outdoorových aktivit, četných výstav, workshopů či třeba kinokavárny. Návštěvníci festivalu dostanou navíc od partnera akce - společnosti Plzeň 2015 volný vstup na právě probíhající výstavy v DEPO2015. „Díky tomu se kromě nabité hudební nabídky v Plzni seznámí také se špičkou evropského moderního designu na výstavě DOMUS či s díly sochaře Čestmíra Sušky v podobě několikametrových kovových objektů na nádvoří depa. Shlédnout mohou i poutavou sondu do života Plzeňanů – výstavu rodinných fotografií, zaslaných přímo samotnými obyvateli města. Návštěvníky chceme pozvat i mimo prostory depa, a sice do Black boxu Nového divadla, kde s festivalovou vstupenkou zdarma uvidí progresivní umění respektovaného japonského umělce a skladatele elektronické hudby Ryojiho Ikedy a jeho vizuálně zvukovou instalaci s názvem Test Pattern [N°7],“ zve za Plzeň 2015 ředitel Jiří Suchánek.

Rock for People se pravidelně snaží představit domácímu publiku interprety, jejichž kariéra v současnosti více či méně prudce startuje. „Dramaturgii jsme přizpůsobili evropskému střihu, ale stále se držíme našeho osvědčeného modelu. Chceme nejen přivážet známé kapely, ale snažíme se do zorného pole širší veřejnosti dostat i nějaká čerstvá jména z nejrůznějších žánrů,“ vysvětluje Michal Thomes, spoluzakladatel a dramaturg festivalu. Milovníky indie rocku tak potěší například držitelé ceny European Border Breakers Awards za nejlepší nový evropský hudební počin roku 2013, finská parta French films. Za pozornost stojí také nizozemská parta De Staat, čtveřice španělských maniaků GoMad! & Monster kombinující akustické rockové a elektronické prvky s démonickou a energií pulsující show, nebo čerstvý objev JoyCut z Itálie.Své zastoupení budou mít na Rock for People Europe i stálice české hudební scény. Těšit se můžete na Vojtu Dyka s jeho B-Side Bandem, Skyline, Vladimira 518 a soustu dalších. Součástí budou také vystoupení plzeňských kapel, které vzešly z otevřené výzvy pořadatelů festivalu, tzv. bitvy o Plzeň. Z bezmála čtyř desítek přihlášených vybrala porota v čele s Michalem Thomesem kapely Donnie Darko, Johnny Survived a Love Earth.

Před plzeňským RfP Europe se, od 4. do 6. června, uskuteční tradiční hradecká část. Mezi oznámenými hvězdami festivalu jmenujme velikány Faith No More, nu metalové Limp Bizkit, miláčky indie scény Bastille či kanadské Three Days Grace, kteří si v Hradci Králové odbydou svou tuzemskou premiéru.

Dodala: Lucie Čunderlíková
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 15. 5. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Rock for People Europe již za dva měsíce ovládne Plzeň. Vychytané.cz. [Online] 15. 5. 2015. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9065. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Rock-for-People-Europe-jiz-za-dva-mesice-ovladne-Plzen
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.233.219.103
Serverový čas: úterý 30. května 2023 12:45