Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Kniha: Oldřich z Chlumu - román a skutečnost

Poodhalte roušku vzniku dobrodružných historických románů Vlastimila Vondrušky.
Přidat na Facebook
Vychází nová kniha OLDŘICH Z CHLUMU - ROMÁN A SKUTEČNOST. A samozřejmě další květnové knižní novinky z nakladatelství MOBA.

Spisovatel, historik Vlastimil Vondruška. Každá jeho nová kniha – ať už je to další příběh Oldřicha z Chlumu nebo Přemyslovská či Husitská epopej – je netrpělivě očekávána.

V nejnovější knize OLDŘICH Z CHLUMU – ROMÁN A SKUTEČNOST Vlastimil Vondruška poodhaluje tvůrčí soukromí – studentská léta, publikační začátky, divadelní režii i vznik filmu podle jeho knižní předlohy. Dá nahlédnout do procesu vzniku knih, cestu k povolání spisovatel, popíše, jak pracuje s historickými prameny, aby příběh v knize odpovídal dobovým reáliím a spoustu dalších věcí.

Skutečnou lahůdkou budou čtyři povídky, v nichž se objeví postavy blízké Oldřichovi z Chlumu a které prochází celou sérií Hříšní lidé Království českého: Annemarie (první láska), Blanka (první manželka), Diviš (první seznámení s velitelem hradní stráže) a Wolfgang (písař v úloze vyšetřovatele).

OLDŘICH Z CHLUMU – ROMÁN A SKUTEČNOST o měsíc předchází vydání jubilejního dvacátého příběhu Oldřicha z Chlumu (Zločin na Bezdězu vyjde v červnu).V dalším příběhu PRVNÍ MEZI TRAPÁKY (Take Me To Your Loser, přeložila Veronika Volhejnová)) se vrací dětský hrdina Danny Shine. Dobrodružství, které se hned od prvního dílu staly jedněmi z nejprodávanějších dětských knih, tradičně doprovází četné kresby dokreslující příběhy malého Dannyho.

Danny se snaží vyhnout rvačce v tělocvičně. Zamíří proto raději na informační schůzku ohledně volby nového předsedy třídy. Sice se nechá přemluvit k účasti ve volbách, ale ani za mák netouží uspět. Všichni přece dají svůj hlas skvělé Chantal, to je jasné! Jenže Chantal je nečekaně diskvalifikovaná a... Danny ji má zastoupit. Teď by se konečně mohl vyšvihnout a postavit do čela třídy. Zjišťuje však, že výhra s sebou někdy přináší i pěkné nepříjemnosti!

Další květnové knihy nakladatelství MOBA:
HOLOCAUST aneb SLEPÁ KOLEJ DĚJIN, Roman Cílek
Tři osudy a jeden proces: pohled do zákulisí nacistického vyhlazovacího programu
ČAROVNÁ, Alex Flinn – pro mládež
DRUHÝ BŘEH, Hana Marie Körnerová - román
ZÁSNUBY SE SMRTÍ, Roman Cílek – edice Původní česká detektivka
BABA JEDOVÁ, Věra Fojtová - edice Původní česká detektivka

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 10. 5. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Kniha: Oldřich z Chlumu - román a skutečnost. Vychytané.cz. [Online] 10. 5. 2015. [Citace: 20. 5. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9034. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Oldrich-z-Chlumu---roman-a-skutecnost
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.129.91
Serverový čas: pátek 20. května 2022 09:13